Jump to content
Българският форум за музиканти

Настройка на бас?


Thug

Recommended Posts

Здравейте! Поръчах си бас и чакам с нетърпение да пристигне скоро, но има едно нещо което ме тревожи. Дали ще мога да го настроя с тунера на китарния ми процесор? И по точно, дали ще съвпаднат честотите и ще ме ориентира правилно, или ще ми показва съвсем друга струна, когато примерно му подам 1ва. До колкото знам трябва да в следната поредност (за стандартна настройка) E A D G

Нямам опит с бас до сега, и това е просто много необходима информация за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да потвърдя горното мнение ще кажа, че аз съм имал леки проблеми с процесори на Digitech, но при тяб гафовете стават чак при low B - low E струните. Ако можеш да натройваш китара, ти можеш, най-добре е с тунер да го направиш за Сол и Ре, а останалите по пета позиция или с флажолети - там вече както си свикнал, просто за по-ниските дават понякога грешки. Но като цяло проблеми няма да имаш :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз настройвам с флажолети на 12-то прагче. Винаги изчаквай струната да отзвучи добре. Много рядко се появява проблем с 4-та струна Ми, но не е трудно да я настроиш пак с флажолет на 5-то прагче - изравняваш с флажолета на 3-та на 7-мо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ тука не мога да се съглася! на флажолетите тъкмо това им е тънкостта, че спрямо свободната струна винаги са верни. виж, че като ти е лошо интониран инструментът, и всичко става гадно, то е друго :lol:

 

аз винаги настройвам с флажолети на 5-о и 7-о, включително и китара (там се опитвам да изравня 1-а или по 6-а свободна или 6-а флажолет на 12-то прагче). на евтините ми и фалшивеещи кухарки това дава безкрайно по-добър резултат от класическия метод с 5-о и 4-о натиснати...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.