Jump to content
Българският форум за музиканти

Floyd Rose vs Schaller


marian666

Recommended Posts

Привет! Решил сам да тунинговам китарата си с хубав флойд. Китарата е Jackson JS30DK и флойда е мн зле. Въпроса ми е дали да взема по-достапния Schaller или да не се занимавам и да вземам оригинален Floyd Rose. Бях чел някаде, че Schaller са мн качествени, а разликата с Floyd Rose е 50 евра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И Schaller и Original Floyd Rose са много качествени, защото и двете се правят в Германия от Schaller.

 

 

http://www.originalfloydrose.com/

Редактирано от DILETANT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече сам ги сменил. Сложил съм Seymour Duncan Hot Rodded Set (SH-4 bridge,SH-2 neck). Китарат в момента напълно ме удовлетворява като изключим флойда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Имай предвид, че джаксънския флойд е нископрофилен, а оригиналния флойд има дълги винтове за седлата! Шалер правят нископрофилни, а ОФР имат Флойд Роуз Про. :)

Аз лично от омраза към Флойдовете си поръчах Флойда на GFS, който приема струни без рязане и едно Тремол-Но. Излезе 95 евро с доставките. Ще си имам още едно Kahler подобие(eдинично заключване+цялостно блокиране) ^_^

Редактирано от Lord Shredulous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз имам японски Jackson Fusion HH от 95-та и лицензираният JT580LP не ми е правил проблеми.

Сигурен ли си, че си го настроил правилно?

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно такова тремоло може да се съсипе много бързо от неправилен тунинг, особено лизензния... Аз съм си патил и зная :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен Тремолото е точно такова.Вече от 5 години сам с таз китара и тремолото винаги ми е правило проблем и с правилна настройка.Особенно при отпускане винаги трябва малко да връщам с лоста , че да се върне в строй.До колкото знам, най-важното във флойда са ножовете и това от какъв материал е направен. При мен ножовете вече са мн зле. Даже веднъж съм ги изпилвал но ефекта не беше за дълго. И за това искам нещо качествено а и аз съм по в час от преди и мога правилно да го настройвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.