Jump to content
Българският форум за музиканти

Звукоизолиране на помещение


Recommended Posts

Здравейте :)

 

Четох много на тази тема, наистина има много неща които

трябва да се научат, но никъде не видях следното нещо :

 

Имали проблем, ако цялата стая се облепи с акустични панели, а

не само определени места както по принцип е описано в темите.

Защото аз имам малка стая(стая в стаята) отделена само за микрофона, но

в нея има страшно много ехо. За това си мислех да я облепя цялата с

панели(ръчно направени) за да мога да го махна и да си взема

от онези акустични панели който се прикачват към микрофона и

при запис да съм спокоен, но проблема е да не стане така вместо да

оправя нещата, да ги объркам повече и за това питам.

 

Благодаря ви :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай повече информация, само за запис или и за референтно слушане е стаята, какво смяташ да записваш в нея като инструменти, колко все пак е приблизително като размери помещението и акустични панели саморъчно изработени как и от какво... :).

 

Имай и предвид, че звукоизолиране и акустично третиране са две коренно различни неща - в този смисъл заглавието на темата което си дал е подвеждащо ми се струва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Както казах по-горе стаята е малка, приблизително около 50-60см е широка, дължината е около 2м. и височината и е толкова. Стаята искам да я направя както казах по горе, само за запис на вокали. Няма да записвам в нея никакви инструменти и т.н. Идеята ми е да махна гадното ехо, за да може да я направя подходящо помещение за запис на вокали :singer: .Това искам за сега. По нататък смятам и голямата стая да изолирам, за да може да се прави смесване и мастеринг, горе-долу добре. Иначе за сега смятам да карам на слушалки, знам, че никои не го препоръчва ама като за начало мисля, че е добре. Пък като навляза по-навътре( и имам пари) ще взимам монитори и т.н.

Иначе ако някои ми препоръча добри слушалки за тази цел(имайте предвид, че с тях ще правя инструментали) ще съм много благодарен. За сега съм се спрял на :

 

SONY PRO-AUDIO MDR-7506

33019.png

 

и на

 

SENNHEISER HD 380 PRO

82a45b3fec3f95c2fc590cf10706e515.jpg

 

Ако някои е използвал тези слушалки може да си каже впечатлението от тях. И трябва ли да си взимам усилвател и за тях ?

 

Пък относно акустичните панели, тука някъде във форума имаше тема: как да си направим акустични панели(колкото помня бяха направени от дървена рамка, която е запълнена с вата и облепена с някакъв плат), но сега точно не мога да дам линк. Иначе ако имаш други идеи( МОЛЯ НЕ СПОМЕНАВАЙ КОРИ ЗА ЯЙЦА! :hysterical: ) ще съм благодарен :)

Редактирано от cybertromic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай и впредвид, че звукоизолиране и акустично третиране са две коренно различни неща - в този смисъл заглавието на темата което си дал е подвеждащо ми се струва...

 

thumbs_up.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Щом е само за вокали добре...не е необходимо да се шумоизолира чак толкова, в такъв случай заглавието на темата ти е неправилно. Ако обаче минем на оправянето на проблема ти с ехото ми се струва, че е прекалено малка стаята за да може да стане нещо ...имаки впредвид, че е само 50-60см широка, това което чуваш предполагам е "modal ringing" - ефект който се получава от наслагването на определени честоти, който дори и да укротиш по някакъв начин с панели отвсякъде - след записа ще има върнат резонанс от стаята в микрофона дори и да използваш от "тези дето се прикачат към микрофона" после трудно при микс ще се оправи с еквализация...ако все пак ти трябва за запис на непретенциозни неща - би могъл да пробваш с абсорбери на стените, тавана и в ъглите, но ще се получи мъртва стаичка с резонанси...поне така мисля като гледам какво си дал като информация...има много хубава тема в раздел звукозапис/друго със снимки как се прави, просто я разгледай ако решиш да действаш все пак...

Редактирано от Telerig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти :):cheers:

 

Но понеже не мога да си редактирам

миналият пост, ще кажа, че стаята всъщност е точно :

60см. широка, дължината и е 2м. ,а пък височината е около 2,5м-2,7м.

Незнам какво се получава, но на мен ми звучи като ехо :greenball:

Тоест няма смисъл да се занимавам с нея така ли? :wallbash:

По отношение за слушалките нещо да кажеш ? :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Сони-тата и съм доволен като за 100-тина лева.

Не са толкова добри колкото AKG K240MKII Studio, но тя и цената е друга. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.