Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за смяна на адаптерите.


Ignos

Recommended Posts

Та става въпрос за следното: имам един Jackson JS30DKT и понеже в момента имам възможност, се чудя дали да взема да сменя поне един от адаптерите, за да видя какво би се получило ако на таз' евтина китарка сложа някой що-годе хубавичък адаптер. Иска ми се да постигна един по-тежък звук, доколкото е възможно, и затова обмислям примерно смяна само на bridge-а. Общо взето чудя се между Seymour Duncan JB/Invader SH-8/Distortion SH-6 или DiMarzio D Activator-че. Та някой по-опитен в тази сфера човечец да сподели има ли смисъл въобще от такава подмяна за такъв инструмент и ако да, да помогне с избора (примерно дали е по на оферта просто да сменя и двата адаптера и т.н.). И btw свиря през един Cube30X, да си кажа само :D Дано въпросът ми не ви се стори тъпичък и споделите какво мислите ; )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CVR-2 адаптерите са чудни за тежки неща бе човек.

За бриджа на моя ще слагам един TB-4, поради причината, че ме кефи и на чистия канал на бридж позиция.:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменял съм веднъж адаптери на ESP F 100,мога да ти кажа че с нейните си звучеше по-добре.Причината предполагам е,че скъпите адаптери са по балансирани и првдават реално звука на китарата,докато стоковите такива може да предават честотния спектър по-различно и така да усилват например ниските и да ти звучи по-хубаво.Моят съвет е да пробваш с адаптер на приятел и задължително на усилен на макс амп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Смяната на адаптрите е добра идея, аз като сложих комбинация Bill Lawrance L500 за neck и Seymour Duncan Jazz за bridgе (както е сторил преди години един известен китарист :ok: ) и King V-то живна.

Редактирано от bustard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз на моя JS30DK имам SD TB-4 на bridge и SH-2 на neck позиция. Смятам, че комбинацията е добра. Свирил съм на същата китара със stock адаптери и не ми харесаха изобщо.

Редактирано от EvilMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като човек, който е въртял много скъпи адаптри по евтини китари, мога да те посъветвам да си пестиш паричките за по-висок клас китара.

По-добре нещо хубаво в бъдещето, отколкото нещо посредствено - сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Подкрепям ... бях решил на моята лопата да слагам Дънкани или ИмЕмДжи .... добре, че ме отказаха овреме ... скоро ще се види резултата, стига да го занеса на Стамат да го "пипа" :hysterical:

 

Поздрави!

Герги

 

П.П. "Резултата" в момента е само талпа с изрязани отвори за некфи китарни екстри ... не става за чаша!

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо ме накарахте да се позамисля пак върху моята дилема: дали да сложа Seimour Duncan Mini на настоящата ми китара (Squier Bullet Strat) или да прежаля $899.99 за Jackson Warrior WRMG hysterical.gifhysterical.gifhysterical.gif!!! Не очаквам да ми отговаряте, знам какъв ще е отговорът ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на моя JS30DK имам SD TB-4 на bridge и SH-2 на neck позиция. Смятам, че комбинацията е добра. Свирил съм на същата китара със stock адаптери и не ми харесаха изобщо.

Да-дал си 300 евро за китара и 200 за адаптери.Събери още 200 евро и ще имаш Лес Пол например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@hand_of_doom Виж, и да те съветваме, това си е твоя работа и парите са си твои също. :) Принципно 1 адаптерче от раздел Продавам ще ти влезне екстра на Булета.

Сега, по приятно стечение на обстоятелствата, и моя Булет ще получи най-накрая преправяне тази есен(поради факта, че ми се появява свободен хъм и ключове). Отделно съм дал 2лв за килсуич и предстои да дам още 3лв за 500к пот и 5лв за нът. Ако изплава някъде обява за ново тремоло или пикгард, и тях ги пиши. Възлизат грубо сметките(+обстоятелствата) на 50лв. Китара за 250лв и толкова не заслужава, но карай да върви. ;)

@serengeti Не ги е дал той, Боболин ги е давал. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, мерси за отговорите ; ) Тези адаптери наистина не звучат зле, но може би нещото, което най ме дразни, е, когато свиря отворени най-тънките 3 струни (примерно при някой акорд, но не заедно всичко ноти, а по отделно) и те звънтят доста мощно, което доста преебава звука. Това от самите адаптери, лош сетъп на адаптерите или просто от струните е според вас (някакви мизерни La Bella бяха май и мисля едни Ernie Ball да сложа скоро).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.