Jump to content
Българският форум за музиканти

Jackson Custom Shop


Recommended Posts

Здрасти на всички , някой може ли да ми каже дали си струва да си поръчам един Custom Shop Jackson . И ако някой има такъв , много ли са скъпи ? Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси по-изгодна алтернатива, защото става дума за сума от порядъка на 3000-5000 долара! Аз като исках Soloist с Kahler, случайно се натъкнах на LTD JH-600.

Кажи какви specs ти трябват?

Между другото: за цената на стандартен американски модел, Ran Guitars от Полша ще ти направят китара с всички твои изисквания. И не се страхуват да копират формите на телата и главите на китарите, защото Copyright законът от Щатите не ги лови в Полша. Г-н Бърни Рико ги мрази за това. :greenball:

 

Но в крайна сметка, парите са си твои и имаш правото да правиш каквото си искаш. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
:offtopic-001: ^ Тук в България също има лютиери,които биха му направили много сериозен инструмент ;) Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Че защо да е офф? На място го спомена, колега! :)

Остава да видим авторът какво иска от един къстъм инструмент сега.

Редактирано от Lord Shredulous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно идеята ми е да си направя един Rhoads , като на Алекси Лайхо "Wildchild" Джаксъна . Принципно се колебая между ЕSP-то на Алекси и къстъм Джаскън ама щом ще излиза толко скъпо не мисля че е много добра идея <_< . Явно ще се купува ЕSP . Благодаря на всички за мненията ! :punk_guitar::metalist::cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето(хубавите)китари, които ти отговарят на изискванията

LTD Alexi 600 ~ 1050 eвро

Jackson RR24 ~ 1185 евро

Jackson RR24M ~ 855 eвро

между другото, за пак горе толкова пари, колкото RR24M можеш да си вземеш и BC Rich Jr.V Icon Series(различава се, че е от махагон и че е симетрично V), но като си искаш АуЕкси, те ти! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От изброените по-горе китари ти препочъчвам jackson-а. Разликата мезду ЛТД-то на Алекси и ЕСП-то е само в бриджа, но ЕСП-то е 2400$. За двойно по-малко пари може да вземеш RR24, която е почти същата (но с оригинален флойд).

:offtopic-001: Някой може ли да ми каже каква е разлиакта между RR24 и RR24M.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RR24M е с кленов фретборд и черни инлеи, а RR24 е с абаносов фретборд и MOTO(седефеноподобни) инлеи. Между другото тремолото на тези Джаксъни е Floyd Rose O-2000, което се произвежда в Корея като по-евтин модел, носещ марката Floyd Rose.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа между другото под ESP Alexi съм имал предвид ЛТД-то . (Грешка.. ) . Така че в момента трябва да избера между ЛТД-то и RR24m . Дали ЛТД-то е по качествено от Джаксъна или обратното ? И каква е разликата във флойдовете ? :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разлики не мога да коментирам, ама като си го купуваш гледай ръчката да е там /оригинаната/! Лорда ще ти обясни подробности, пък ако ти се чете може и да се поровиш... Успех!

Извинявам се за OFF-a :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Колегата black_waltz продава един RR, който имах честта да пипна и е много качествен инструмент правен от Диката и то на цена...

Ето темата :thumbup:

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RR24M е с кленов фретборд и черни инлеи, а RR24 е с абаносов фретборд и MOTO(седефеноподобни) инлеи. Между другото тремолото на тези Джаксъни е Floyd Rose O-2000, което се произвежда в Корея като по-евтин модел, носещ марката Floyd Rose.

 

Китарата на Алекси струва много пари. С ДДС и доставка може да удари 5000-ки.

RR24m има фингърборд от клен (maple) затова има малко m на името. Иначе китарата е супер. Имах такава до преди известно време.

А иначе поръчковите Jackson-и нямат нищо общо със стокови каквито и да било китари. Цената средно е около 4000 - 6000$. Освен това наистина могат да ти направят уникална китарата. Може да си избереш гриф без scarf joint, даже има мултиламинат, което е най-голямата гъзария. Могат да ти сложат допълнителна електроника и т.н.

И освен това доколкото съм забелязал поръчковата работилница на Jackson работи на сравнително ниски цени. Другите взимат повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тей си мислиш ти! :hysterical:

Kое му е евтиното? Кастъм Carvin има за под $1200, а дори с всякакви идиотщини трудно ще надхвърлиш 2000$. Ръчна изработка в САЩ, а качеството е по-добро от най-скъпите Gibson, PSR и разни други подобни супер раздути откъм цени тояжки. Зарежи тез умрели Джаксъни... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.