Jump to content
Българският форум за музиканти

7 струнен Warwick - фретлес


Recommended Posts

Бъди смел! Допусни, че басът не съществува изобщо - значително по-евтино е да се направи на Фотошоп. :thumbs_up:

 

Мога да приема, че Краси/temerut не харесва адаптери Бартолини - въпрос на вкус, но допускането че адаптерът на баса, който обсъждаме е за 6 струнен инструмент само въз основа на снимка, хипотезата за неравномерно звучащите струни и твоите разсъждения за конфекцията и имиджа са меко казано несериозни.

В следващите изречения би трябвало да спомена от колко години Бартолини правят адаптери, колко от моделите им ползват съвършено различна конструкция и се произвеждат по поръчка на елитни лютиери, как Уоруик е единствената европейска марка, която успява да продава масово бас китари в цял свят, при това с оригинална концепция като материали и електроника (разработени от човек, който цял живот се е занимавал с муз. инструменти - H.P. Wilfer, син на основателя и собственик на Framus, които пък са били доста реномирана марка още през 60-те), да обясня какво означава "къстъм шоп" и вероятно да свърша с махленски обобщения от типа как "не са си намерили името на улицата", но май нямам желание да го правя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Каквото и да си мислим, ясно се вижда до къде са адаптера и струните...

Относно басовете, до хиляда лева - и за 1500 съм виждал, с глъхнещи, крайни струни, а конкретно за НК - ми, поръчайте си го от Швеция, където е 3 бона и няма да глъхнат ;) ( :offtopic-001: все не намирам време за ревю на 7-мицата, ама не глъхне :greenball: )

 

Иначе, ако не беше уоруик, но със същите материали и конструкция, нямаше ли да сме "малко" по-критични към 6-струнните адаптери :P

 

Относно ползването на двете крайни струни - ми, аз ги използвам: голям кеф е да имаш 3 октави, в две позиции (на ръката: примерно 5-то-11 прагче) :greenball: а и тембърът на тънките струни е съвсем друг (почти не се качвам над 12-позиция, първа струна, което е Фа на 22-а, първа струна, на 4-струнен, но двата тона нямат нищо общо, освен като височина ;))

Редактирано от Свилен Бас
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли Виктор имаше предвид, че "НК" глъхнат, ако мисли така , да заповяда да ги пробва, доста са ми минали през ръцете и не съм забелязал. Иначе -да, за 5-6 хилки в евро не само, че не трябва да глъхне, ами и мусака трябва да готви...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, струва ми се, че сте на път да се скарате за глупости. Това наистина е бас по поръчка и е направен според изискиванията на този, който го плаща. Явно на него не му пука дали му глъхнат струните, или пък наистина не глъхнат, знае ли човек? И само за имидж да е - поръчал е, платил е, а и едва ли е единственият музикант на света, който си купува/поръчва инструмент заради имиджа си. Не сме му светили като го е поръчвал, не се знае, може да са му предлагали специално 7-струнно бартолини, но човека да е ударил с ръка по масата и да е казал - "искам 6 струнни адаптери, кефи ме да ми глъхне първа" :)

 

Иначе не се съмнявам, че ако Краси някой ден отиде там да си поръчва къстъм 7-ца (може и 8-ца - дано!) ще им обясни много добре какви адаптери и защо ги иска :)

 

Приканвам ви да си припомните какво се препоръчва на всеки начинаещ, който изплющи 3 линка и картинки на разни басове и пита - кой е по-по-най? Веднага му се казва - "ходи ги чуй, по картинка инструмент не се избира". Та така - нека не даваме лош пример, дискутирайки как ще звучи баса по картинка. Някой ако може да намери разни записи, където се чува или семпли - друго ще е.

 

Peace :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^Да, това сме го обсъждали и да добавя още нещо, купуваш си "евтин" бас до 1000лв, правиш подобрения каквито решиш и пак няма да дойде на цената на "надписа". Така мисля аз, за това си продавам Ибанеца, който е отговор на Уоруик от 90-те и като дърво и като ел-ка и свиря с "НК".

Редактирано от johniebgood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

НК ли коментираме в тази тема или Уоруик? Хайде малко да се вкараме в релси! Имам два шестака на стената на две различни марки и мога да ги изрекламирам много добре, но темата е с друга цел. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викторе, не се засягай излишно, темата просто се поизмести в ляво... Аз обаче имам едно, според мен доста конструктивно предложение за "бас" по принцип. Да вземем да си седнем на това и всеки да си представи баса, с по наколко думи , семпъла и снимки. Така хем ще избегнем тъпите въпроси Корт или Стаг, хем ще ориентираме малките. като ми остане време ще отпочна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викторе, не се засягай излишно, темата просто се поизмести в ляво... Аз обаче имам едно, според мен доста конструктивно предложение за "бас" по принцип. Да вземем да си седнем на това и всеки да си представи баса, с по наколко думи , семпъла и снимки. Така хем ще избегнем тъпите въпроси Корт или Стаг, хем ще ориентираме малките. като ми остане време ще отпочна.

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Я на бас с толко струни не мом да свирим и съм си спокоен, че никога нема да притежавам такава талпа :) Левичар съм, не обръщам струните, късички са ми пръстетата и обичам да се расождам по грифо като ергенин у чуждо село.... сичко що е бас над 5 струни ми е мнооого несгодно :) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.