Jump to content
Българският форум за музиканти

7 струнен Warwick - фретлес


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Знам, че в малката ни несплотена компания има няколко отявлени любители на многострунните басове. Затова реших да споделя този линк:

JEROEN PAUL THESSELING's Gets WARWICK 7-String Fretless Bass

 

:thumbup:

Редактирано от разбойник
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мамин, златен той! Лошото е, че тук е само око да види и джоб да проплаче... Еееееех, мечтиии! Красота и за пореден път класическа комбинация от дървесини...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам една съществена забележка Баса е с адаптери за 6 струнен бас и 1 и 7 струна е възможно да се чуват много по тихо от другите и бартолини не съм въобще очарован от звука който вадят

така че за тея пари да копам дупки за нови адаптери малко недомислено ми се струва

иначе на визия е трепач

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Имам ти пълно доверие Краси, ама чак не ми се вярва да звучи кофти, но кой знае... Мен пък не ме кефят струните, с които е сниман, не са навити до края и като си купиш нормални ще се наложи да се сетва бриджа, ял съм го вече тоя...

Редактирано от johniebgood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

temerut, наистина ли мислиш, че Warwick биха пуснали в продажба инструмент "къстъм шоп" при който първа и последна струна не се чуват? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Имам ти пълно доверие Краси, ама чак не ми се вярва да звучи кофти, но кой знае... Мен пък не ме кефят струните, с които е сниман, не са навити до края и като си купиш нормални ще се наложи да се сетва бриджа, ял съм го вече тоя...

 

В ръководството за употреба на Warwick си пише, че струни над .125 се препоръчва да са "taper core", защото седлата са направени така, че над .125 струна не влиза плътно - опира се на ръбовете на седлото и отдолу остава въздух. Според тях това влияе негативно на тона/състейна на инструмента. Сетването на бриджа не е кой-знае колко сложно, но на тоя още по-дебелата седма наистина няма да влезе, ако не е taper core - направо ще си ходи където си иска. Но според мен - няма какво да го мислим. Който има пари за такъв къстъм шоп инструмент ще намери пари и начин да се сдобива с taper core струни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

На моите "НК" седлата са същите и няма мърдане... Преди доста години, за един запис ме изненадаха с такива струни и трябваше да пипам бриджа, та от тогава не съм им фен.

 

B7-10011.jpg

Редактирано от johniebgood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уоруик са гадни, бе... Гледайте колко малко хора са си ги купили! Еле пък този къстъм шоп... Ужас, ужас!!! :greenangel:

 

Само една фирма, която уважава хората, които си дават парите за инструментите, които произвежда, ще си направи труда да напише какво НЕ става за техните инструменти. Басът определено е доста интересен и според мен милите душици, които правят това малко бижу са си сметнали всичко от-до, за да няма момент на заглъхнал тон на струни, което е характерно за басове до 1000лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

temerut, наистина ли мислиш, че Warwick биха пуснали в продажба инструмент "къстъм шоп" при който първа и последна струна не се чуват? :)

 

И аз го мисля. Това не е инструмент пуснат в продажба. Просто пича си е поръчал допълнение на имиджа и Warwick са били така добри да му го изпълнят. На кой му пука, че не се чуват крайните струни, които така или иначе никой не използва? И кой чува мекия тон на фретлеса в данданията? Същото важи и за Бартолинитата.

Просто седемструнен фретлес е ебаси якото....

И така.....

Редактирано от bgmttt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.