Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно солата....


023023023

Recommended Posts

...или по-точно как си учите солата?И какъв е най-добрият начин за заучаването им.По-добре ли е първо да се свирят бавно или направо жега???

 

Мярси предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма логика да се свирят направо бързо, щото бързината идва със свиренето ;) Трябва ти време да ти свикне ръката/ръцете на движението, а това става с бавно свирене в началото...особено ако си говорим за sweep picking и големи и "разперени" арпежи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връзката "мозък - лява и дясна ръка" е най важна защото мисълта ти е много по бърза от реакциите на нервната и на мускулната система и е необходимо много тренировки в бавно темпо за да научиш ръцете да се движат със същата скорост в синхрон без да стане мазало:). Затова мисли бързо действай бавно и не си мисли че нищо не става. То става неусетно само време трябва;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ти и да искаш няма как отначало да ги почнеш бързо, тъй като няма да стане нищо. Най добрия начин - почваш бавно, повтаряш 1 милион пъти и изведнъж забелязваш, че си взел да ги правиш бързо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много важно е да използваш метроном при свиренето на сола.И наистина трябва много търпение и постоянство за да се нау4иш да свириш бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много важно е да използваш метроном при свиренето на сола.И наистина трябва много търпение и постоянство за да се нау4иш да свириш бързо.

:read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе деа знам аз си мисля ,че освен че трябва да се свирят бавно.....

Човек трябва да кара степаловидно.....демек не може да свириш от 5-6 месеца и да сядаш да учиш солата на Стив Вай ,Сатриани....Петручи.....Малмстийн...... :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...или по-точно как си учите солата?И какъв е най-добрият начин за заучаването им.По-добре ли е първо да се свирят бавно или направо жега???

 

Мярси предварително :)

Ми,аз за да си го науча солото,требе да съм го измислил(което не ми се отдава много),значи хващам си един мотив/линиа на импровизация и се забавлявам по трасето.. :)

По-добре е първо да се научиш да мислиш(чуваш) кво свириш,без значение бързо или бавно,тя жегата сама ще си дойде..не насилвай нещата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ее и на мене ми помогнахте. аз си мислех че трябва да свиря отлкова бърз колкоот песента която се опитвам да свиря-и така свиря си солото на when a blind man cries в което има само един бърз момент и се опитвам да го изсвиря бързо като ричи а не става. тва означава че ако сега пчна да го свиря бавно след време ще мога и бързо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.