Jump to content
Българският форум за музиканти

Разпяване и Влизане Във Форма За Пеене!


toshevski

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

^Тъй вярно! Точно заради диафрагмата.

 

А за да няма лекарски абстракции какво и по колко лъжички разпяване се препоръчва и след колко часа.... само знам, че най-хубавото нещо за гласа е сладоледът!

Зимата също, но собено лятото задължително си е хапването на сладоледче за каляване на гърлото.

 

..както и за настроение разбира се.

:hello:

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • Отговори 71
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За да жлезеш бързо във форма.

1.Тряба ти рутина.

2.Поставен глас.

3.Школовка.

4.Изграден стил.

5.Подход .

Питам се от колко време се занимаваш, не бъди нетърпелив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами честно казано за да вляза максимално бързо във форма трябва да се вдъхновя .. ако нещо ми е криво или притеснено също ми е много трудно.. иначе ако съм спокойна 30 минути, че и по-малко са ми достатъчни.

а за вдъхновението, малко шоколад и водичка след тва има доста добър ефект :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно да се приемат различни напитки и подобрители.

Може би водата е наи доброто средство.

Всичко идва със сериозните занимания.

И с времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е точно в това .

Дали се чувстващ готов.

Ако си омел певец, ще знаеш какжо да направиш.

Не се напиваи , не се спичаи , покажи това което можеш.

Други таини ниама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да си сигурен в себеси означава да можеш.

Това е истината.

Е разбирасе, ако си болен, прегракнал,или те гони махмурлук,по добре е да

не го правиш , но ако смяташ че си достатачно добър-даваи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако може да кажа за още едно упражнение (може би всички го знаят, но все пак), което също много помага (поне на мен) за дишането, лягам на леглото (земята) и започвам да чертая числата от 1 до....колкото издържа! Ако на някой му помогне, ще се радвам, че съм била в полза :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Аз не го знам. С кое чертаеш числата? Нещо не разбрах  :P

Упс, хахах, извинявам се, не съм си довършила упражнението :P ...значи вдигаш краката изправени (колкото може) нагоре и с тях (едновременно и с двата, допрени един до друг) започваш да чертаеш цифрите!

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз лично отдавна не съм се разпявала като хората :) ама пък това досега не ми се е отразило на пеенето/шибан късметлия съм си в това отношение :D /.Пия си,пуша си,не правя упражнения,но когато наистина ми трябва бързо да влезна във форма,почвам с некоя много ниска и много гърлена песен-така прочиствам гърлото и същевременно загрявам гласните връзки,без да ги напрягам.Много е хитро ,баба ми ме научи на много такива.Например-половин час преди да пееш на нещо важно-не се яде нищо и НЕ СЕ ПЕЕ!!!!!Във всеки случай не преди последната репетиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пия си,пуша си,не правя упражнения...

Сигурна ли си, че някой прекрасен ден природата няма да ти се ухили в лицето и да си вземе ей така каквото ти е дала? Защото и аз имах подобно несериозно отношение към гласа си и си поизпатих след това. Не казвам, че трябва да се вманиачиш по грижи за гласа, защото това също е вредно. Но да оставяш така на произвола нещата май не е правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Упс, хахах, извинявам се, не съм си довършила упражнението  :D ...значи вдигаш краката изправени (колкото може) нагоре и с тях (едновременно и с двата, допрени един до друг) започваш да чертаеш цифрите!

Така, като си го представям, не е много лесно, защото коремните мускули се натоварват доста. Ти до колко издържаш? И май главната файда е, че раздвижваш мускулите около диафрагмата... или греша...?

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това с "вдигаш краката изправени (колкото може) нагоре и с тях (едновременно и с двата, допрени един до друг) започваш да чертаеш цифрите!"

 

ме съмнява да не се окаже виртуална занимавка ума, понеже за да се вдигнат по този начин и да се "рисува" вместо четка е голямо изкушението да се подпреш с ръце в кръста, или да си сложиш ръцете за опора под мястото където ти е задника.

 

Въобще уловки всякакви. Но за да има упражнението връзка с диафрагмата, а не с изобразителното изкуство :D - е нужно и подходящото дишане.

Както и задължително ръцете ръцете положени на пода успоредно до тялото!

 

Мдамммм.... е така вече става мъка, мъкаааа :D

 

Вижте новото правило!

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Така, като си го представям, не е много лесно, защото коремните мускули се натоварват доста. Ти до колко издържаш? И май главната файда е, че раздвижваш мускулите около диафрагмата... или греша...?

Да, доста е трудничко наистина, аз отдавна не съм го правила, но си спомням че издържах до 15, но на 10 вече беше ад! Това упражнение помага много и за дишането! Алфиа е права, че ръцете трябва да пъдат положени на пода, успоредно на тялото. Ако го правиш вече, сподели как е...

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.