Jump to content
Българският форум за музиканти

7мата струна ...


trektor

Recommended Posts

Аз също имам 7-струнен Ибанец и що се отнася до струните ... свиря с Диадарио 9-46 ,а 7мата си я купувам отделно (.58 Earnie Ball). 7-струнните комплекти в xxxx не ми вършат работа 

 

 

В Райзинг продават ли отделно струни с намотки. :metalist: Защото винаги когато съм питал продават само до 3-та. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам 7-струнен Ибанец и що се отнася до струните ... свиря с Диадарио 9-46 ,а 7мата си я купувам отделно (.58 Earnie Ball). 7-струнните комплекти в xxxx не ми вършат работа 

 

 

В Райзинг продават ли отделно струни с намотки. :angry: Защото винаги когато съм питал продават само до 3-та. :angry:

За съжаление не, поне последния път като питах имаха само тънки. Аз живея в Лондон, така че нямам проблеми, но когато се прибера виждам зор малко със седмите струни :angry: Но все пак във Фактор досега не съм питал, може пък да продават...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4естито за китарата брато.пожелавам ти да надхвърли6 възможностите на си4ки китаристи с нея :) на мене ме4тата ми е IBANEZ ма 6е видиме.някои ден живот и здраве.... УСПЕХ!!! :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
всеки според вкуса си, аз познавам хора които слагат на 7 струнната китара тънка струна, което лично за мен си е направо кастриране :)

 

аз съм зарибен да си взема 7 струнна и да дропна седмата струна до сол, обаче се колебая защото не мога да намеря 7 струнна с флойд която да е хем добра хем да не струва 2500 лв

отговора е RG 1527 с EdgePro тремоло (няма да режеш струни). Прилична китара за около 2000 лв. Само дето незнам кво всички се хвърлят на меките опашки само главоболия създават , но тва е лично мнение.

Относно строя; в момента свиря в Ла и съм достатъчно ниско направо ми къркорят червата като придрънквам така. Предтставям си какво ще е ако слезна към сол пък да не говорим за фа, но едва ли някога ще го направя . За сега положението е повече от задоволително, а и винаги съм обожавал открояваща се партия бас - тъй де, да им оставим мегдан и на басистите да се чуват. A колегите от Мешуга просто създават оригинален образ по този начин.

 

 

@Stranen платих за нея 942лв ама ше знаеш че здраво се поизпотих за нея , обаче си заслужаваше :)

 

@roadrunner благодаря ти за пожеланията и дано и ти се здобиеш в най- скоро време с любима китарка . Дерзай брат....

Редактирано от trektor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз мисля да се поизпотя ама преди да купувам каквото и да е 6е се посаветвам с разни хора , ина4е китарката изглежда супер.Мерси за информацията. :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GHS 10-60 :headbang: какво се занимавате с 6 струнни комплекти и добавяне като си има лесно :virtuoz: има ги в РФ - 15 кинта май бяха

Предполагам говориш за GHS Zakk Wylde .10-.60 ... Отвратителни са! Поне на мен не ми свършиха никаква работа, по-гадни струни не бях пипал от доста време :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както препоръча Killer, само че има комплекти .013-.056 (D'Addario) и добавяш една наливна .010 за първа струна. :metalist:

Да, така също става :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както препоръча Killer, само че има комплекти .013-.056 (D'Addario) и добавяш една наливна .010 за първа струна. :headbang:

хмм.. хитро! така дори и да има разлика ще е трудно доловима...Браво колега :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

здрасти,7 струни комплект в момента има на 5-те кьошета в магазина на dinacord,но са малко дебелички,десетки !! .010 - .058

аз съм с floyd rose и ще ми трябва още една пружина...мъка мъкааа.

принципно свиря с деветки

струват 13 кинта.

иначе са яки марки SIT- не бях виждал отдавна такива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичага, най-здравите струни за мен са Curt Mangan 10-56!

 

10-56-NW-7ST.jpg

 

Други добри струни са SG 10-59 и/или SIT 10-58/SIT 10-59.

 

Всичките ги има в магазина Telesound на , който се намира на ул. Бачо Киро 49 :) .

Редактирано от goshi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.