Jump to content
Българският форум за музиканти

7мата струна ...


trektor

Recommended Posts

...и аз да се похваля с тва малко вампирче дето ми украсява вратлето от 3-4 дни:

000574001.jpg.

 

Така голям въпрос към всички дето са с по-обзаведени китари : от къде да си намеря струни бре хора имам предвид комплекти от по 7 струни . Не че съм търсил за сега но като гледам с какъв интерес съм я захапал тая китарка май много скоро ще ми трябват нови струни... та да съм си подготвен - така де да си имам един комплект под ръка....

@Hantov приятелю гледам си си смъкнал 7-мата струна та ако не ти трябва да ми я паснеш...

.... хайде че ме сърбят ръчичките :):lol: ...

Редактирано от trektor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и аз да се похваля с тва малко вампирче дето ми украсява вратлето от 3-4 дни:

000574001.jpg.

 

Така голям въпрос към всички дето са с по-обзаведени китари : от къде да си намеря струни бре хора имам  предвид комплекти от по 7 струни . Не че съм търсил за сега но като гледам с какъв интерес  съм я захапал тая китарка май много скоро ще ми трябват нови струни... та да съм си подготвен  - така де да си имам един комплект под ръка....

@Hantov приятелю гледам си си смъкнал 7-мата струна та ако не ти трябва да ми я паснеш...

.... хайде че ме сърбят ръчичките :)  :lol: ...

Ами във Варна има...магазин фактор.Ърни бол .Девятки,13 кинта,аз си купувам такива ,нищо че ползвам само 6 :lol:

Редактирано от Sad But True
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай в xxxx, аз поне от там си купувам за моята. Дадарио 9-52!!!

Най-крайният вариант е да сглобиш от 2 комплекта, или взимаш някакъв комплект по дебели на който 6 струна е 52 и след това си купуваш 9 на парче :) но така имаш реалният шанс струните да звучат малко различно така че ти го препоръчвам като краен вариант!!!

 

:twisted: Марио :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо - честито - имам такава китара от 1 година и просто ми е фаворит сред 7 струнните от този ценови клас. и аз имам проблеми със струните - тук в Бургас няма 7 струнни комплекти, поради простата причина че има 2 или 3 такива китари в целия окръг :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: обаче колегата соло5 ми е купил от Варна. а ако вече си взел 6 струнен комплект пробвай да намериш на бройка ако някъде продават. също така удаче вариант е да свариш 7-мата и няколко месеца ще може да я ползваш повторно :rolleyes:))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

блгодаря ви колеги утре ще ги навестя тия юнаци от xxxx пък да видим... дано да успея да се откъсна за малко иначе до тогава

:guitar: :metalist: :guitar: ..... (лелее вече забравих кво е да свириш на 6 струни. Ако знаех че така ще пощтръклясам нямаше да си я взема. Вече не мога да спя спокойно мам***....)

Редактирано от trektor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво да кажат... басистите с 7 струнен бас

:rolleyes: Колега прати пари аз ще ти купя от Фактор. Хем и на мен си щше купувам тия дни струнки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всъщност 7 струнна китара == 5 струнен бас

 

предполагам че 6 струнния бас е == 8 струнна китара

 

а аз БТВ съвсем сериозно не съм виждал още комплект за 6 струнен бас, не че съм търсил, просто не съм попадал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обаче колегата соло5 ми е купил от Варна

:D

още ти ги пазя :D

Ernie Ball са много яки струни, възхитен съм тях

аз си купувам 6 струнния комплект за мен :lol:

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и аз да се похваля с тва малко вампирче дето ми украсява вратлето от 3-4 дни:

000574001.jpg.

 

Така голям въпрос към всички дето са с по-обзаведени китари : от къде да си намеря струни бре хора имам предвид комплекти от по 7 струни . Не че съм търсил за сега но като гледам с какъв интерес съм я захапал тая китарка май много скоро ще ми трябват нови струни... та да съм си подготвен - така де да си имам един комплект под ръка....

@Hantov приятелю гледам си си смъкнал 7-мата струна та ако не ти трябва да ми я паснеш...

.... хайде че ме сърбят ръчичките :greenangel::ph34r: ...

Първо поздрави за китарата, красавица е. Аз също имам 7-струнен Ибанец и що се отнася до струните ... свиря с Диадарио 9-46 ,а 7мата си я купувам отделно (.58 Earnie Ball). 7-струнните комплекти в xxxx не ми вършат работа :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всеки според вкуса си, аз познавам хора които слагат на 7 струнната китара тънка струна, което лично за мен си е направо кастриране :P

 

аз съм зарибен да си взема 7 струнна и да дропна седмата струна до сол, обаче се колебая защото не мога да намеря 7 струнна с флойд която да е хем добра хем да не струва 2500 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми зимай ей такава - тя не е толко пари,па ше прежалиш флойда.А за настройката,мисля че е фа# а не сол...

в тая настройка свирят Мешуга с 8 струнните китари. Аз сега със 6 струнна съм в си,естествено ако имах 7 струнна щеше да е в фа#...:metalist:

:metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.