Jump to content
Българският форум за музиканти

За всички любители на Ibanez


killer

Recommended Posts

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ми правят ги както се правят почти всички масови модели китари. кво толкова. ти смятай за какво става дума щом в БГ идват най-нескопосаните бройки от това. мен повече ме притеснява като видя подобни снимки как се прави лютеница или хляб :):lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Момчета вижте сега, има хора на които им е интересно да видят такива неща, предполагам че част от хората в форума не са виждали разглобена китара, та камо ли някоя дървообработваща машина, :) (не искам да засегна никого и никой не визирам, просто догатка)!

Ясно е че процеса няма (много) да се отличава от масовото производство на китари на някой друг производител.

Все ги коментираме тия китари, този Ибанец бил такъв оня бил онакъв, нека тогава поне да видим откъде идва и как се прави. Далеч съм от мисълта че просто някой е влязъл и е наснимал няколко снимки ... :lol: .... сигурно са чистили 5 дена преди това като откачени и други подобни но да не изпадам в догатки :lol:

С най-добри чувства :lol:

 

:twisted: Марио :twisted:

Редактирано от killer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези снимки ги е правил един руснак.

Тва е хубавото че не са чистили преди тва.

Преди няколко месеца поствах линкове на същия човек само че за заводите на фендер в мексико и в usa

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, как очаквате да изглежда дъскорезница?

Прилично си е фабричето. Ясно че в аптеките китари не се произвеждат.

 

 

Само тази снимка малко ме притеснява:):lol::lol:

04.jpg

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези снимки и аз съм ги виждал на сайта на руснака. Много са интересни, особенно изработката на neck trough body китарите, а и на Джемовете също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, ми завод като завод. ОК... китари по 4-5 бона, а тея корейските по хилядарка... и да не би в Корея да ползват по-различни машини за рязане или може би дървото е по-различно (моята си е с прав гриф до момента... няма измятания)... е да де - адапторите... ма те са по 100 долара парчето, и флойда - ма без него е по-добре (според мен :rolleyes: )...

На мен ми се струва, че 2-3 бона отиват за самураите ...

Пуснете снимки от Корейските фабрики... може дая са по-яки.

Редактирано от Mecho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В японския завод би трябвало ОТК-то да е по-добро, мериалите се подбират прецизно - дървесината е първо качество, не се слагат цепеници с чепове, не се лепят парчета по подбити талпи, телата на китарите са от една цяла дъска, не от слепени изрезки, слагат се по-качествени адаптери, по-качествени ключове...

Освен това, персоналът е по-квалифициран, няма случайни дървари, проверката на грифовете и прагчетата се прави от хора и при всеки най-малък дефект китарите се бракуват, докато в корейската/китайската/индийската дъскорезница дефектните неща се закърпват и се пускат на пазара, а понякога и остават непроменени и познайте... ми пак се пускат на пазара. :metalist:

Обръща се внимание на качеството.

Не на количеството.

Работниците в Корея вземат по-малко кинти (то това е идеята зад тези "филиали"), а всеки знае как се бачка когато не ти се плаща добре.

Това са малка част от разликите, които несъмнено дават отражение и върху цената. :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дървесината съм съгласен. Не и за ОТКто. В смисъл, въпрос на желание е, не на възможности. Като гледах цялата фабрика хич не е много голяма по площ. Стига само един японец да им пуснат да вършее из нея и ще видиш къв контрол ще има. Пък те корейците пак могат да си получават по-ниски заплати. Ямаха като си изхвърлиха всичкото производство от япония преди 5-6 години, несъм чул някой след това да се е оплакал, че новите ямахи са некачествени или по не стават. :virtuoz: А цените им паднаха доста, поне на някой неща :metalist: Така че всичкото е въпрос на желание за мене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрах за кво беше момента с пещите :godbless:

мокро дърво(сурово или стояло под снега :cheers:) -> пещ-> сухо дърво. После я гриф я тяло. За какво друго мислиш че се ползва пеща???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вие защо си мислите, че още нямам китара. Щото искам да е такава, каквато на мен ми хареса.

 

Дори и фендер да е, Ибанец, Гибсън... ще искам да е такава каквато на мен ми харесва, дори да са еднакви НА ПРЪВ ПОГЛЕД.

 

Мдаааа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.