Jump to content
Българският форум за музиканти

Mxr Phase 90 vs Mxr Phase 100


Svanio

Recommended Posts

Колеги, притежавах MXR Phase 90 и звукът му беше потресаващо добър. Скоро ще си взимам пак фейзър и гледам по-ъпгрейдваната версия 100ца. Ако някой от вас е имал възможността да сравни едновременно двата ефекта може ли да ми каже дали да получа при някоя от настройките с левия ноб същият звук като на 90ката. С две думи казано фейз 100 дали фейз 90 + екстри или няма такава баница с позициноране на левия ноб да да си докарам звука от 90, а ще си излезе друг звук, който фейз 100 предлага. MXRM107Phase100EffectsPedalStandard.jpg

Много моля да се сдържате от :offtopic-001: Темата не е за сравнение на фейзъри по принцип, какво ни е мнението за фейзърите, кой е най-добър итн. Конкретно тези двата, пускам тема защото по магазините тук нямат двата педала и няма как да направя този а/б тест.

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам го Фейз 100, но винтидж.

Най-вероятно риишу-то няма да звучи на 100 % еднакво с него.

Но ако искаш и намериш 90-ка за тест, няма да има проблем да ги навържем един след друг.

Мисля си, че фейз 100 е 90-ката плюс екстри.

Дали Валяка, Хемъра, Марин, Евтим или още някой, ще потвърди?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чекам и едно писмо от съпорта на MXR. Винтидж звука не ме интересува и моя фейз 90 беше реишу.

Tony благодаря ти брат :) Ако мога да намеря човека на когото го продадох, че тогава се продадоха много неща и помня само, че тремолто ми отиде при теб :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има мераклии за фейз шут-аут, уикенда е подходящо време.

Ще посвирим, ще ударим по една биричка.:cheers2:

Мога да взема и Boss Phase five.

А може и флейнджъри да вкараме, защото пък мен ме стяга чепика на тази тема.

По принцип съм се насочил към хай-енд флейнжър. Нещо не съм доволен от моите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм имал 100 обаче 90-ката я имам и мисля че има предимство,че можеш да върткаш с крак speed пота в реално време,което мен ми трябва и ме кефи.Сигурно 100 има повече възможности,но трябва да направиш звука и предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ И моят беше с гумирана врътка, сега гледам, че не са с такива, което е тъпо, супер удобно е както казващ с крак :) Странното е, че не мога да разбера от къде да се купят такива врътки :) Виждал съм и на версия 100 да има такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали не става въпрос за "козметиката" на ефекта?;)

 

Приликите между 90 и 100 са само в наименованието. Разликите са почти във всичко вътре в кутийките.

90 има само 3 фазовъртящи звена, докато 100 има 6!

Освен това 100-тицата има 4 допълнителни фазовъртящи фиксирани звена, с което общо стават 10!

Променливите елементи при 90 са FET транзистори, а при 100 са резисторни оптрони.

Генераторите (LFO) са също доста различни, като 100-тицата е с доста по-сложен дизайн и възможности.

За звука не коментирам, защото там нещата са субективни, и преценката на конкретния потребител е най-важна.

При всички случаи обаче, 100 има по-дълбока модулация, по-дълги закъснения и различен (предполага се по-добър) звук.

 

Както metalhamer казва, това са моите 50 стинки...

 

ПП. Пропуснах да отбележа още една разлика, макар не толкова съществена. 90 не е напълно true bypass (минимално натоварване в изключено състояние с почти никакво влияние), докато 100 е напълно true bypass.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Супер :thx::bravo: Много полезно инфо, до сега изрових 50 страници с кви ли не глупости, това е доста по-полезно да се знае, мнгоо благодаря, колега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.