Jump to content
Българският форум за музиканти

NEW BASS


KillSwitCh1991

Recommended Posts

ето, че и времето за new bass come ^^ обаче.... голяма дилема ;\

 

http://www.musicworld.bg/bg/c_400/i_23926/f_2080000/ESP_B_55.html

 

http://www.musicworld.bg/bg/c_400/i_21662/f_2260000/Ibanez_GSR205_BK.html

 

http://www.musicworld.bg/bg/c_400/i_15909/f_300000/YAMAHA_GUITARS_RBX_375.html

 

чудя се и 3 те съм ги test и като звук някак yamaha-та ми хареса най най но ibaneza ми хареса заради самото тяло лек и удобен и супер плътен звук а ESP дири немога да преценя но някак искъм мнение от хора който са запознати повече с нещата от мен : ) пък ако изникнат с друг бас дори няма лошо ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах в крайна сметка какво ти хареса,но както и да е.Нали си пробвал басовете?Взимай този,който най-ти харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз вече си имам впечатления от тях но нека се пак да видя други мнения за бас-овете колкото повече толкова повече ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Ibanez GSR205 BK. Този модел (на линка) е с активна електроника. Звукът е повече среднист, което не ме устройваше и подмених адаптерите и електрониката (с пасивна), сега съм малко по-доволен. Но аз го взех преди около 5 години за 700 лева, за парите си толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм само ESP-то и не ми хареса- сплит адаптора не е балансиран и не опира до настройка на височина- 1ва и 2ра струна просто глъхнат, китайците нещо са объркали магнитите. Естествено впечатлението ми е от 1 бройка, може да съм уцелил кофти такава.

 

+1 за Cort

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От трите съм притежавал ямахата - на мен ми беше неудобен, звука му беше пренапомпан и общо взето не ми допадна и след 6,7 месеца се разделих с него. Аз пък ти препоръчвам да дебнеш в купувам-продавам - за тея пари отвреме на време изпадат страхотни машини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси(temerut) е човек, който е добре да бъде послушан при какъвто и да е избор. :) +1 за Корта. Купи го лично, а не онлайн и го провери много внимателно. Това важи за по принцип. Никак не е лошо това басче. :) А аз едно не разбрах. Какво смяташ да свириш и какъв ти е бюджета? Дай малко повече информация, за да можем да ти дадем нещо адекватно като марки и модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене трябва да се двоумиш между ямахата и корт-а. Но естествено трябва да ги пипнеш и чуеш! :) Успех с покупката! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм само ESP-то и не ми хареса- сплит адаптора не е балансиран и не опира до настройка на височина- 1ва и 2ра струна просто глъхнат, китайците нещо са объркали магнитите. Естествено впечатлението ми е от 1 бройка, може да съм уцелил кофти такава.

 

+1 за Cort

 

Излъгах, бях взел от Brandon_Lee горепосочената Yamaha за известно време- изобщо не ми хареса, звукът е никакъв, активната електроника е пълен шит- корекциите са плитки и неестествени, а и грифа като цяло е "изкуствен"(ако мога да се изразя така, не се сещам за друга дума в момента) като усещане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и мойте наблюдения към Ямахата са такива преправях няколко вече но излязоха тройно с тия отвори за адптери стават много малко модели за реплейсмант и са бая скъпи и електрониките са само колкото да я има така че евентуалената подмяна за да свирне ще е минимум 400 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хммм добре еми някои модел да попредложите в такъв случей явно само на мен YAMAHA-та ми се е сторила добра : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж това SCHECTER STILETTO EXTREME 5. За стила, който си се ориентирал мисля, че ще е най-добре. Аз съм с ESP В-50 - не е лошо, но наистина има разлика в силата на четвърта струна и останалите - иначе съм доволен. Успех с покупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да ти призная че за тези пари имаш доста варианти,така че се хвани и обиколи всички магазини,пробвай абсолютно всичко без да се стесняваш (предполагам ще те разберат че искаш да оставиш пари евентуално ;]),ако търсиш звук се абстрахираи от металската форма,макар че честно казано ще е по лесно да намериш добре звучащ такъв бас...моите съвети:

1.Този Cort ,който Краси ти предложи е добър,един мой приятел има такъв и признавам,останах приятно изненадан,най вече от wenge-грифа и прецизната изработка;за цената си и в сравнение с другите които си изброил

2.за тези пари Цветан Цветанов "Zvetano Bases" ще ти изработи бас какъвто го измислиш ,тои е във Варна,тел.0884162832,звънни му и тои ще ти обясни наи добре какво може да стори за теб

3.в магазина на Иван Несторов "Неси" има също интересни неща

http://www.facebook.com/pages/Social-Photo/108163822600880#!/pages/%D0%9C%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BD-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8-%D0%9D%D0%B5%D1%81%D0%B8/138744949487141

 

естествено не забравяй че инструмента трябва да ти носи наслада от свиренето на него

късмет в търсенето и наи добри пожелания

Редактирано от babameza1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.