Jump to content
Българският форум за музиканти

Лот Лориен


Recommended Posts

имам удоволствието да ви представя малко нова музика, която ще влезе в новия ни албум (който вероятно ще довършим към края на лятото)

 

Първото е композицията Different Faces, по която наши приятели направиха клип, използвайки изцяло тяхна си авторска концепция и екип (тоест нас няма да ни видите как позираме с инструментите и се правим че свирим докато отдолу тече музиката, хахаха).

Второто пък е китка, в която сме сложили семпли от 7 различни композиции.

И в двата клипа са използвани сурови смесвания от съответните композиции, така че не бързайте да плюете звука ;) , първо ще запишем останалите композиции и едва тогава ще се хванем със сериозно смесване и мастеринг на парчетата.

 

http://www.youtube.com/watch?v=S5AHZqZnAfU

 

http://www.youtube.com/watch?v=AMztfuHZ3Vc

 

приятно слушане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са яки откъсите от новите парчета - фен съм ви. Звучите малко различно без цигулката на Галина и гласа на Бора, но пак се усеща полъха на Лот Лориен !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен много ми харесва :)

Не звучи разбира се като старите пиеси - различно е определено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Който е заинтересован може да чуе три нови ЖИВИ изпълнения в събота/7 май по БНТ от 23,30. Бяхме специални гости в конкурса за нова поп и рок музика "Златна пролет".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам с нетърпение да чуя "Ясен месец" , по обясними причини хехех.

И на мен ви интересно да ви чуя наживо в този състав, дано се засечем някъде през лятото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въй, въй...

 

толкова зле ли звучахме наживо или то от постпродукцията...

 

май е време за темичка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се чудех дали да пусна това заради гадния звук от ТВ излъчването...ама все пак ще го пусна.

 

Лот Лориен наживо, като специален гост на конкурса "Златна Пролет 2011". Изпълняваме 3 композиции (1 инструментал и 2 песни) от предстоящия албум.

 

http://www.youtube.com/watch?v=vxDj0lJTEyI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля , че звучи чак толкова гадно. Определено новото ви звучене ми допада повече , както и новата певица. Аранжимента на втората песен ми е малко еднообразен. Би ми се понравил по-рок подход, най-вече ритъм секцията.

 

Успехи :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси :)

 

а втората песен май има доста поп звучене, различни хора го споделиха, макар че на нас така ни дойде отвътре да я аранжираме и обикновено както ни дойде така правим нещата без да се съобразяваме със стил, звучене или каквото и да е...ше видим как ще се получи в студиото (другата седмица трябва да я пишем)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Много качествена музика правите, Евала! Не знаех за вас, но вече съм фен :thumbs_up:

 

И между другото звука от ТВ записа не е хич лош, много добре си звучи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много качествена музика правите, Евала! Не знаех за вас, но вече съм фен :thumbs_up:

 

И между другото звука от ТВ записа не е хич лош, много добре си звучи.

Благодарим :)

(абе доста по-добре може да е звука, ама карай...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Имам удоволствието да ви представя новия видеоклип на Лот Лориен, създаден съвместно с режисьора Стоян Янков.

 

в официалния ни youtube канал...след техническите промени във форума не знам как (и дали е възможно) да ембедна клипа директно в поста си тук.

 

Клипът е създаден по песента "Сини очи", която е част от предстоящия да излезе скоро нов албум. Продукцията е заснета и монтирана в България (в различни прекрасни местности около Варна и региона), през лятото на 2011 година, а допълнителната обработка е свършена в Дания.

Много благодарности на чудесния екип:

актьори: Веселин Долмов - Арсен, Мария Чолакова, Никол Добрева

камера: Мирослав Стоилов, Стоян Янков

монтаж: Петър Павлов

специални ефекти: Balázs Turek

специални благодарности: Ирина Таргова, Варненски Свободен Университет

асистент режисьор: Веселин Петров

сценарист и режисьор: Стоян Янков

песента "Сини очи" е записана и смесена в студио "Класик Аудио" - Варна (това не е окончателният вариант който ще влезе в албума)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Група Лот Лориен с удоволствие представя нов клип, по песента Gypsy song, част от току що излезлия албум "Elsewhere".

 

Песента "Gypsy Song" спечели наградата на публиката във Фестивалa за поп и рок музика – София 2012. Видеото към песента е заснето на един кадър (без допълнителни снимки и монтажи), а клипът се движи в "slow motion". Актьори в клипа са музиканти от групата.

 

Творчески екип: Мария Доганова, Пламен и Мирослав Божкови, Бенджамин Хю, Петър Павлов, Алексей Чугунов

Специални благодарности: Артин Вижън

 

Продуцент и Режисьор: Стоян Янков

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Песента е мега яка!!!

 

Позволете ми обаче да не ми хареса солото поради две причини.

 

1. Звукът на инструмента ( акордеон ли е, мелодика ли е...) Но това си е ваше решение и за това сте си Lot Lorien.

2. На места мелодията на солото проваля цялостното усещане от песента. За малко да не спра да слушам песента, а тя е наистина много готина (Хубавият клип и красотата на певицата и на цялостната картина спасиха от стопиране). Първото солце за мен е излишно и няма нищо общо с музиката и хубавата мелодия в гласа! Второто на места тръгва в супер посока и изведнъж секва и дотам.....само последната фраза, която се повтаря на края е в тон с музиката...

 

Без никакви лоши чувства!!!

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.