Jump to content
Българският форум за музиканти

Като сме ги зачекнали тия микрофони! xD


Joel

Recommended Posts

Здразвеите отново!

Извинявам се ако темата се повтаря, въпреки че потърсих подобна, но неоткрих (междудругото, това че търсачката изисква най-малко 4 букви ме смущава :icon_shithappens::girl_cray2::greenball: ).

 

Разглеждах кондензатрни микрофони в Thomann и, след като набелязах няколко, потърсих ривюта в Youtube и се оказа, че повечето ако не и всички са с USB а не XLR жакове. И преди съм чел по теми, че почето хора нехаресват USB свъразването на микрофоните, но невидях конкретни примери, защо предпочитат XLR свъразване.

 

Честно казано без да знам подробности и аз предпочитам да няма USB най-малкото, защото ианче няма как да го сложа в миксер и т.н. Изпозвам външна саундкарта Аlesis I/O2 затова имам избор къде да го "мушна". В крайна сметка остава въпросът: Кой е по-добрият вариант?

 

Линкчета към микрофоните :greenangel: (да има)

http://www.thomann.de/de/the_tbone_sc400popkiller.htm

http://www.thomann.de/de/the_tbone_sc_450_popkiller.htm

http://www.thomann.de/de/audio_technicaat2020_popkiller_set.htm

 

Р.S. И сега ако някой ме изнeнagа, че всъшност не са USB (никаде невидях да се споменава USB в описанията (вярно че немски неарзбирам), но навсякаде в тубата пише, че са USB)

 

Смятам скоро да се възполвам и аз от безплатната довставка от Германия през Динакорд! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не разбрах всъщност какво питаш-какво искаш да правиш с тези микрофони-записи ли или какво?

Ако нямаш миксер как ще пуснеш 48волта на тези микрофони?

Редактирано от rockfire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, извинявам се много :greenangel: знаех, че изпускам нещо.

Микрофна е за запси само на вокали. Иначе саундакарата ми има phantom power и нямам проблем да му псуна малко ток! :bravo:

Въпросът ми се състоеше в желанието ми да разбера преимуществата на едните и другите!

Сори за неточностите колега :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И трите микрофона, към които си пуснал линкове, са абсолютно стандартни "кондезаторни" (всъщност електретни) микрофони. ЮСБ микрофоните не са добра идея за качествен запис, освен ако качеството на ADC-то им е по-високо от качеството на твоят звуков интерфейс (което е вярно само в случай на вградена звукова карта).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.