Jump to content
Българският форум за музиканти

Mоля за помощ


Recommended Posts

Здравейте колеги.

Нуждая се от помощ относно едно соло саксофон.Солото е съвсем малко и лесно,но аз не мога да го хвана без ноти(не съм толкова добър слухар). Ето и песента http://vbox7.com/play:2f421b03 - Два свята. Солото започва от 1.23 и завършва на 1.43мин. Както казах солото е съвсем малко 20 сек. Много,много ще съм благодарен ако някой ми помогне с ноти. Ако някой има нотите на това соло,има програма с която мойе да ми каже нотите или е добър слухар ще съм му благодарен.Аз не съм професионалист.Свиренето ми е хоби и това соло много ми харесва.[/font]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей младежите я стига сте хленчили моля това , моля онова -ами си седнете на д-то и свирете ... :butcher:

И аз искам да свиря като Стиви , Малмстийн или Морз...но не мога-според теб кого да помоля да ме научи като тях а? :recourse::offtopic-001:

 

-------------------------------

Това беше по-скоро градивна критика!

А сега сериозно!

Утре може би ще ти хареса още някое соло или пазаж...

Значи не трябва да искаме всичко наведнъж да ни се случи-по спокойно, от по лесното към по -трудното я карай!И всичко ще си дойде на мястото! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей младежите я стига сте хленчили моля това , моля онова -ами си седнете на д-то и свирете ... :butcher:

И аз искам да свиря като Стиви , Малмстийн или Морз...но не мога-според теб кого да помоля да ме научи като тях а? :recourse::offtopic-001:

 

-------------------------------

Това беше по-скоро градивна критика!

А сега сериозно!

Утре може би ще ти хареса още някое соло или пазаж...

Значи не трябва да искаме всичко наведнъж да ни се случи-по спокойно, от по лесното към по -трудното я карай!И всичко ще си дойде на мястото! :thumbs_up:

 

Това соло го тарся от 2 години нищо друго не изкам само това соло 20 секунди е ако си професионалист не мойе ли да ми го кажеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, да се включа и аз по темата...

До автора на темата: Виж сега, много, ама много искрено ме разсмя с този си пост. :D

Ще ти задам само 1 въпрос, на който намирайки отговора, ще ти стане ясно всичко. Въпросът е: Как очакваш да изсвириш това соло, при положение, че свиренето на сакс ти е само хоби?

 

Нещата стават последователно и не можеш без да събираш и вадиш числата до 100, да се опитваш да умножаваш двуцифрени числа. Надявам се да не се засегнеш, но тя тая работа не е като оная. :D

 

Няма такава програма, която да ти го напише като ноти. Пускаш кючека на бавни обороти :D през Cubase, Sound Forge, Cakewalk или там с която програма работиш и започваш да кълвеш. Но пак казвам - няма как да прескочиш последователността на нещата.

Редактирано от Мартин87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В YouTube има едно момче Charlez360 много свири и е готов да даде или напише ноти на всичко,и това не му пречи и го прави без да очаква нищо.Проблема е че не е Българин и не свири нашите песни. По света хората си помагат но явно в България няма такива хора. НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА. Жалко за народа ни. Чао то мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм саксофонист пич, съжалявам !Но ти май не разбра какво се опитваме да ти кажем!Ако се движиш напред в усвояване на инструмента ще дойде ден , в който няма да те затрудни това соло, а може би и други по-трудни! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм саксофонист пич, съжалявам !Но ти май не разбра какво се опитваме да ти кажем!Ако се движиш напред в усвояване на инструмента ще дойде ден , в който няма да те затрудни това соло, а може би и други по-трудни! :cheers2:

Точно това му написах, но момчето се разсърди... Нещата просто си имат ред, който няма как да се пренебрегне, а той го прие като обида или и аз не знам как точно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Нещата, които свири Charlez360 са далеч по-различни от нашата балканска музика. На бас, че ако търсиш в интернет ноти за която и да е от песните, които той свири ше намериш повече резултати, отколкото ако търсиш ноти за Хари Потър кючек :D :D Хората, които го свирят този кючек са много далеч от свиренето по ноти и за това просто няма от къде да ги намериш. И както спомена Мартин по-горе, ако сакса ти е хоби никога няма да можеш да свириш така. Нотите не са достатъчни за да го изсвириш това, трябва ти също техника и опит.

 

И какъв е тоя Хари Потър кючек, това си е българското чичово хоро :wallbash: Вярно, че ритъма му е малко като на кючек, ама какво е това име!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.