Jump to content
Българският форум за музиканти

Блокиране на Floyd Rose


Recommended Posts

От Пловдив съм и се чудя дали ще е удачно да я занеса на някой, който разбира от електрически китари да ми го блокира?

Отскоро свиря с китара, която не е с fixed bridge и ми е страшно неудобно да я настройвам, а дори не ползвам ръчката.

Често свиря в Drop D, а още по-често ми се налага в стандартен строй и просто е ад с това плуващо тремоло.

 

 

Ще съм благодарен ако можете да ме опътите към кадърен и коректен човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да ти кажа има хватка за настройването. сваляй и настройвай струна по струна.сложиш ли всички наведнъж после голям зор пада.убедил съм се ,че това е най-лесният вариант.а и фиксираш флойда в хоризонтално положение.аз го правя с лъжичка за кафе.в тубата гледах едни клипчета и е много ефикасно

 

в крайна сметка ако не искаш флойд- продавай я и взимай такава каквато ще ти е удобна

Редактирано от Arcturus666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струните си ги сменям без проблем и тремолото нагласям да е водоравно, но просто ми писна да правя наново винаги setup като свалям само една струна. Не ми се ще да се разделям с брадвичката, защото си има много хубави спецификации, обожавам грифа, и затова решението ми е да блокирам флойд-а.

 

Та питането ми е дали лютиер може да ми свърши работа и ако "да" то можете ли да ми споделите.

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Напротив, не съм се объркал. Момчето си е писало, че пребивава или в Пловдив или в Стара Загора ... а както знаем Нова Загора е на 20 минути път от Ст. Загора :) Просто му дадох насоки кой да търси спрямо региона, в който се намира в момента ;)

 

Поздрави!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не смяташ, че за подобна интервенция ти е необходим лютиер ето 2 съвета за бързо и лесно блокиране

 

Втори

 

Аз лично използвах втория начин като замених показаната подвижна част с широка около 5см. метална пластина с дупка за винта.

 

ПС: Като си наясно с това, че не използваш тремолото и, че ще сменяш настройките често следващият път не си купувай китара с флойд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да с трупче е най-лесния вариант и с батерия съм видал и с какво ли не,обаче най-много се чудя за какво си купувате китари с флойд като не го ползвате?Продавай я и си вземи някоя без тремоло и флойд и заключване.Много по-лесно се сменят строеве и го няма този дразнещ сетъп 30 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.