Jump to content
Българският форум за музиканти

Искам съвет


marsspiritus

Recommended Posts

тъй като ме замесихте

относно Фактор - ставаше дума за сигничър педала на Ерик Клептън - от дигитеч - мой стар познат си го бе купил от Фактор - НОВ - за 200 лв!

а пък цената в Германия е 200 евро - и после фактор я вдигнаха - сега май е към 350 - грубо - не съм сигурен -факт е, че отвреме навреме може да се купи нещо много на сметка от Фактор.

сега за Зумовете - те са си идеални за начинаещи музиканти - защото имат всички възможни ефекти и така за малко пари получават много( и да разучат кой ефект какъв звук вади)

дори и за напреднали - например -ако ходиш на репетиция - взимаш малкия Зум - бам в сака - вместо да мъкнеш рак процесори като алтав(тук визирам себе си)

действително малко са си играчки и е безмислено да ги сравняваме с Кранк .

например имах 707 -1 едишън - и бях доволен - по репетиционни - вградени ритми на балабани - до момента в който пробвах да записвам в студио с него - и голата истина лъсна - не става за професионален запис

707 -2 май е по добър - впечатление от това което съм чувал от процесори на приятели който го имат

за Зум 505 -1 е по добър 505 2 - 1 цата е минавала няколко пъти през мен, 2 ката само веднъж -странно но факт - такъв бе случая и с Корг ах30 - по добър от ах300 - някой път по старите версии по ги бива

-имаше въпрос- пробвал ли си зум в готин амп

ОТГОВОрА Е ДА -ЗУм 505 В КАрВИН - НАПрАВО НЯКОЙ блЕНДИ СИ КЕФЕХА ЯКО

мОЖЕТЕ ДА ПОИСКАТЕ ОТ НАлбАНТОВ - АКО Е ЗАПАЗИл ЕДНИ НЕГОВИ ЗАПИСИ С 505 1 - ДА ВИДИТЕ - чЕ НЕ Е НИКАК ЗлЕ

все пак говорим за нещо което е много ефтино

Бенг фор дъ мани - доколко си заслужава парите - ДА ЗАСЛУЖАВА ГИ

стотината лева

или 250 за новата версия - която все още не съм чувал- а само виждал проспектите (- Г2 то)

за нея казват че е с нов по добър процесор - обаче - УХО ДА ЧУЕ

 

дет се казва никое съвремено бебе не е минало без памперс

нито един начинещ китарист не е пропуснал да се зумира вднешно време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Фактор купуват на търговски цени разни стоки и ги пускат безбожно евтино. Много скоро обаче, като се усетят, че цените в Германия например са двойно по-скъпи в евро, вдигат цените с по 40-50 % .

Аз така си взех моята китарка Washburn Wi14 за 280лв от Фактор

В същото време в саята на Washburn струваше същите пари в долари или евро

Скоро като ходих не я видях да я продават мойта китарка, ама продаваха сходни за по 350-400лв :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нито един начинещ китарист не е пропуснал да се зумира вднешно време

 

Значи само аз се деля от колектива ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи само аз се деля от колектива ...

 

Абе не си само ти :lol: Колегата TONY просто малко е обобщил личния си опит... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що не вземем да направим една тема специално за зуум :)

 

тъкмо ще ми обясните кой модел не е смотан, след като всичките имат вътре една и съща електроника ;)

Това е добра идея. Мога само да допълня, че можем да направим и друга - за китарите Stagg, и ще всеки ще може да плюе на воля, без значение дали е пробвал, чул от Хуймин Петкофф, и т.н.

 

:unsure::unsure::unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя без педала ли ?

А иначе за модела с лампата ми е мн. интересно какво мислят хората дето са го пробвали... аз съм доста скиптично настроен.. 1 птичка пролет не прави, 1 лампа също... според мене требе да има доста повече от 1 малка лампа за да си заслужи големите хвалби... да не говорим че пича във Фактор (Варна) се опита да ме убеди че е по-добър от GNX4 на Digitech :greenangel:

Повярвай ми, само една лампа прави звука доста мек и "лампов" - моя преамп има 2 лампи и едната е изключена ако си на клиин, но към транзисторно крайно стъпало звучи мноого добре и най-вече лампово, като единствен недостатък мога да посоча че няма драйв от крайно стъпало. Маршал валвстейт ако не се лъжа също са 1-2 лампи и останалото - полупроводникови идиотщини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е симулация

в ИМЕТО ГО ПИШЕ - комбинация от лампов преамп и транзисторно крайно стъпало

ВАЛВ - СТЕЙТ

полупроводникови идиотщини - не съм съгласен - може да не е най великия амп - но за парите си е екстра

вкрайна сметка това е най продаваната серия усилватели всвета- поне според маршал - и сигурно е така - явно има защо

а ето и извистни китаристи ползващи велвстейт

Чък Шулдинър - всичко е записвал с ВС

Мешуга - някой неща

Дейвид Частейн - няколко албума

Ингви Малмстийн - ползва ги за гитар клиниките си-както и фендерския вариант - рок-про - на лайв е с стари лампови маршал глави - и на запис - тоже

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но за парите си е екстра

вкрайна сметка това е най продаваната серия усилватели всвета- поне според маршал - и сигурно е така - явно има защо

ти сам каза защо е най продавания - защото за парите си е екстра, а и все пак пише Маршалл на него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.