Jump to content
Българският форум за музиканти

Айде тая китара срещу тая китара - мнения


Recommended Posts

Здравействуйте !

Ми не мога да реша коя е по-добра. Преди някои да почнат да се правят на интересни - пробвах и 2те китари, но от магазина не дават ръчките на тремолотата за проба.Цените са еднакви - 649 евро.

Ето и за двете:

G&L Rampage Jerry Cantrell Sig

Made in Korea

тяло: soft maple , тежи като гръм

1 хъмбъкер:Custom Wound Jerry Cantrell Alnico V humbucker. Това моднат Duncan ли ще рече?

тремоло:Kahler 4300 X Trem:защо тъпите продавачи не дават ръчките на тремолотата при изпробване:thumbdown:?Любопитно ми беше да пробвам на Kahler

болт он гриф ,22 прагчета,абанос,locking nut

на визия кефи,малко е толупест , но е изчистен и няма изтирифинчени фабрични рисунки...

Jackson DK2M

Made in Japan

тяло:елша

2 SD адаптери

Лицензиран Флойд:мразим!:curse: Същият на JS Джаксъна ми е блокиран и ще остане така!

болт он гриф,24 прагчета,явор/клен (па те еднакви ли са?),locking nut

пак семпла визия,черен хардуер(кефи) ... но лицензирания флойд...

 

Не съм тръгнал да купувам(все още)

Не вмъквайте в темата други китари, не ме интересува, говорим точно за тези двете.Благодаря:)

 

Ето ги двете симпатяги:

G0028456_3.jpgG0034298_3.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те са доста различни китарите. Не е да е само една разликата, че да се чудиш много. Според мен трябва да вземеш тази, която повече те кефи. Ревюта в нета доста трябва да има, особено на джаксъна.

Що се отнася до тремолата, може да видиш това клипче:

http://www.youtube.com/watch?v=Jy1eiMZ5nUk

доста добре е направено и разбира човека много.

Доста е глупаво това, според мен, че не дават ръчките в магазина. Малко е гадно така, да се купува що годе скъп инструмент, без да е пробвано тремолото дали държи стабилно.

Лично за мен, недостатъкът на Jackson-a е, че няма оригинален флойд.

За другата китара - 22 прагчета, което е една идея по-неудобно при сола на високите позиции, кленово тяло, което не е сред най-известните материали за тяло (но пак си опира до вкус де), тежи (не знам аз, ама ти така си написал), само един адаптер, липса на тон потенциометър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай някаква идея какво търсиш в една китара, каква музика ще изпълняваш

 

абсолютно необходимо ли ти е тремолото или можеш да минеш и без него и т.н.

 

ето ти предложение за китара в този ценови клас, за която мога със сигурност да кажа, че е супер

 

http://cgi.ebay.co.uk/Dean-Deceiver-Floyd-Electric-Guitar-Finish-Classic-Bl-/120700101477?pt=UK_Musical_Instruments_Guitars_CV&hash=item1c1a496365#ht_676wt_1139

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

G&L кефи много -една различна китара.Но двете са доста различни като звук.Имал съм Jackson DKMG с EMG Hz адаптери и не е лоша като звук но е метълска китара която може в един момвнт да ти омръзне,аз лично мойта я продадох бързо.Кленова китара не съм имал но за този производител лошо не съм чул досега.предполагм че с алникото ще е малко по мек и недефиниран тона но клена ще даде доста острота на звука.Ако я купиш ,мошя те сподели впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично за мен, недостатъкът на Jackson-a е, че няма оригинален флойд.

За другата китара - 22 прагчета, което е една идея по-неудобно при сола на високите позиции, кленово тяло, което не е сред най-известните материали за тяло (но пак си опира до вкус де), тежи (не знам аз, ама ти така си написал), само един адаптер, липса на тон потенциометър.

 

Трите клипчета съм ги гледал няколко пъти.

По принцип съм се измъчил на лицензирания флойд,да не говорим за смяната на струни и това че на практика трябва да държа единствената си китара с "флойд" в един и същи строй.

Иначе 2те китари,които използвам(най-много) са с 22 прагчета.

 

дай някаква идея какво търсиш в една китара, каква музика ще изпълняваш

 

абсолютно необходимо ли ти е тремолото или можеш да минеш и без него и т.н.

 

В момента ми трябва едновременно посредствена(среден клас) и полезна китара.Рядко се налага да свиря живо.

Ще е хубаво да има тремоло(за разнообразие),което да не затруднява толкова смяната на струни и да не разстройва(Не знам защо съм против Флойдовете в каквато и да е тяхна форма)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента ми трябва едновременно посредствена(среден клас) и полезна китара.Рядко се налага да свиря живо.

Ще е хубаво да има тремоло(за разнообразие),което да не затруднява толкова смяната на струни и да не разстройва(Не знам защо съм против Флойдовете в каквато и да е тяхна форма)

 

тогава нямаш проблем взимаш тази с калер бриджа и си ти на всичкото отгоре е с по-добър адаптер съобразен с дърветата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От чиста фенщина бих избрал G&L Rampage Jerry Cantrell Sig, а и си имам вродена непоносимост към jackson :) Ще ми се да бъда по полезен, но и на двата модела китари, не съм свирил никога .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай в предвид, че този Kahler е от най-евтината китайска серия, т.е. нещо като лицензен флойд, само че Kahler :wacko:

 

Пробвал ли си такъв? А по принцип Kahler? Любопитен ми е като цяло защото не го обсъждат по форумите често?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти трябва среден клас полезна китара, то Корт имат доста

успешни модели.

http://www.musicworld.bg/bg/m_2120000/i_32354/Cort_Viva_Gold_II_NS.html

http://www.musicworld.bg/bg/m_2120000/i_20643/Cort_G260_OPN.html

http://www.musicworld.bg/bg/m_2120000/i_32005/f_360/Cort_EVL_X4.html

http://www.musicworld.bg/bg/m_2120000/i_20647/f_360/Cort_G254_WS.html

Тези на са никак лоши и са среден клас тупалки.

Ето това клипче е яко:

Опа сори, не видях че е само за двете китари :oops: .

И все пак можеш да им хвърлиш едно око. :blush:

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересуват ме само китарите в този магазин http://klangfarbe.com/ , не искам да купувам нищо от интернет и да ми го доставят,ами око да види ,ръка да пипне :rolleyes: Има малки неточности в сайта им,американски джаксън в този магазин не съм виждал, както и има китари ,които ги няма в сайта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на вкус, но китара с един хъмб... не звучи сериозно, въпреки че има такива. Не мой да я "разпалиш". Все едно да сложиш двигател от "Москвич" в "Ауди". Впрочем, ти си знаеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на вкус, но китара с един хъмб... не звучи сериозно, въпреки че има такива. Не мой да я "разпалиш". Все едно да сложиш двигател от "Москвич" в "Ауди". Впрочем, ти си знаеш.

 

JacksonKellyApril2010030.jpg

Освен ако не си Марти :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук говорим за 650 евро, а не за китарите на Марти. Да не споменаваме за оборудването му...

Редактирано от Odissey
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай в предвид, че този Kahler е от най-евтината китайска серия, т.е. нещо като лицензен флойд, само че Kahler :wacko:

 

Пробвал ли си такъв? А по принцип Kahler? Любопитен ми е като цяло защото не го обсъждат по форумите често?

 

 

Пробвал съм Kahler (мойта китарка е с Kahler 7300). Кажи какво по-точно те интересува???

Редактирано от rosso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.