Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-подходящият размер струни за настрйка в D


Recommended Posts

  • 2 months later...

Искам да попитам в тази тема, да не пускам нова. За C# стандарт, 11ки стават ли? Принципно в момента съм с 10ки C# стандарт, не са много увиснали, но се притеснявам 11ките да не са много опънати, иначе скалата е 25.5", ако от някъде намеря 10ки за 24.7" бих пробвал и с тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да са ти добре 11-ките, като се има предвид че 10-ки са един от по-леките варианти за нормален строй. Явно обичаш по-меки струни. Аз карам в C normal с 12-ки, но ако река малко да вдигна строя и започват да ми "твърдеят".

 

ПП. Това със 10-ките за скала 24.7" много не го разбрах, на друга китара ли имаш предвид да ги пробваш? Ако е така, за по-късата скала ти трябват по-дебели струни за да се задържи същата сила на опън на струните при еднакъв строй, не знам обаче на практика това колко се усеща.

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да са ти добре 11-ките, като се има предвид че 10-ки са един от по-леките варианти за нормален строй. Явно обичаш по-меки струни. Аз карам в C normal с 12-ки, но ако река малко да вдигна строя и започват да ми "твърдеят".

 

Ами щом с 12ките е добре в C normal, предполагам че за C# ще са ми добре 11ки

 

ПП. Това със 10-ките за скала 24.7" много не го разбрах, на друга китара ли имаш предвид да ги пробваш? Ако е така, за по-късата скала ти трябват по-дебели струни за да се задържи същата сила на опън на струните при еднакъв строй, не знам обаче на практика това колко се усеща.

 

Ами, това е, че 10ки за 25.5" ако се сложат на 24.7" в съшият строй ще са по-отпуснати, но същата дебелина, а 10ки за 24.7" сложени на 25.5" ще са по-отпуснати и пак същата дебелина. Но аз в България не съм виждал чак толкова голям избор за струни, така че не вярвам да намеря.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента свиря с 12-54 в D standart, 25,5 мензура, и пак ги усещам леко хлабави.Преди свирех основно с 11-ки, но до C диез с толкова тънки струни резултата не беше никак приятен, и на звук и на усещане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти щом викаш че са ти леко хлабави в D, в E standart ще са ти ако не екстра, то поне добре. А 12-ки за E standart си е доста по принцип... Явно си обичаш по-дебели струни, но това е самоубийство според повечето хора. Разбира се говоря за свирене включващо поне 1 тон бендове, а нерядко се налагат и повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причината да съм в Ре стандарт е че ми е по-удобно за пеене.С бендове нямам ядове ,но и ти си прав,пръстите са ми достатъчно силни и си е само до мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чувал да има специални струни за къса мензура. Просто режеш по-късо и т'ва е. ;)

Стоят малко по-хлабаво, така че може да качиш един размер спрямо този на нормално дълга скала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.