Jump to content
Българският форум за музиканти

проблем - голям


pikata

Recommended Posts

здравеите колеги - пиша на барзо не ми обращаите внимание на правописа - взех преди време пиезо кристален адаптер за акустична китара , монтирах го и така - проблема идва вече когато го сваржа кам компа , неще и неще - имам прграми , бутах из всевазможни настроики за звука и пак неще да вади звук - а звуковата ми карта е добра. каде ми е проблема ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо изпробвай адаптера в обикновена апаратура/кубе,миксер/ дали е изправен,след това търси друга причина.Ако нямаш усилвател в къщи -иди в магазин!Има ли нужда от батерия?

 

 

:cheers2:

Редактирано от rockfire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това, пиезо адаптерите имат нужда от предусилвател, за да се случи нещо.

Само адаптера (пластината) с жиците изкарва доста слаб сигнал.

Има ли предусилвател към адаптера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами с тези вапроси които ми зададохте , май ще се саглася с вас . а тогас като е слаб сигхала може ли да го варжа в оредбата ми тя има AUX - и има вграден усилвател ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

звуква и само пиезо дори без корекции за тон/Волюм !!!! изпробвал съм го озвучаване на акустична

.... пък и само адаптера (а на снимката не е пиезо) ако се "върже"(допрат му се жичките към кабел(за китара) -> в нещо което може да пее) пак се чува ...

проблема вероятно е в спойка или Волюм потенциометъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си се прецакал сам. Родителите и учителите са ти го причинили.

Виж си връзките, премери си сигнала. Не случайно тия инструменти ги наричат електрически. Сиреч учебника по физика си погледни. Ако не желаеш пък дай на някой друг, да види два тела как да върже.

Пък преди да разпробиеш китарата пък виж го дали работи китайското пиезо. Пък ако не става смени го с пищялка от коледна картичка.

Как да ти се обясни къде ти е проблема като ти не знаеш ама АБСОЛЮТНО нито една причина това да извади някакъв звук. Сиреч какво ще схванеш от това кото ти кажат хората.

Последен вариант купи си още 5 такива и виж кое ще тръгне.

Пс. Имам 2 кухарки с подобни шитове - работят без батерия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......взех преди време пиезо кристален адаптер за акустична китара ,.....По-долу от посочените от теб линкове се вижда че адаптера не е пиезо кристал  а стандартен/магнитен/ и в двата случая за да записваш ше трябва предусилвател, Сигнал може да няма и при неправилно настройване на програмата с която записваш,/не е настроен  вход и изход на записващия трак,както не е закачен подходящия драйвер ,с каква звукова карта си? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което си показал на снимката по- долу не е пиезо адаптер. Ако си в Пловдив или наблизо мога да ти помогна- пиши ми на лични, за да се разберем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.