Jump to content
Българският форум за музиканти

arebegai

Members
  • Мнения

    434
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Топ дни

    3

Всичко публикувано от arebegai

  1. Забрави,забрави,забрави.... Много добър френски,чудесна мелодия,прекрасно изпълнение,страхотех звук.Точка.
  2. arebegai

    Човека Пъпеш

    Този път две минути и половина.Кръстих го "Блус на некадърника".Все едно съм на улицата и възпявам собственото си бездарие.Свирих го със затворени очи.Така по-лесно си представих картинката.
  3. arebegai

    Човека Пъпеш

    Надявам се да ме извиниш за това,което ще чуеш..Та така: -свалих инструментала с половин тон-не ме питай защо -стигнах до 2-ра минута и зацепих -получи се "Песента на селския велосипедист" Не ме съди строго,толкова си мога.Просто трябва да се опитвам да свиря импровизирано върху непознати неща.Съжалявам,че трябва да е точно върху твоето предложение за джем. Ето резултата: http://www.4shared.com/file/213685671/ea6d1098/pupesh.html
  4. ^На твоя линк ми излиза публикуване на нов коментар с цитат на поста на VERSUS. А това за плейбека не винаги е по желание на изпълнителя,но понякога може би се налага.Ето една интересна ситуация по време на такова изпълнение. http://www.youtube.com/watch?v=Tal73UwEKvs
  5. На мойта китара волюм пот-а като го въртя от едното крайно до другото крайно положение, през равни интервали прекъсва звука,т.е. ако приемем скалата на увеличаване да е от 1 до 10,то на 10 и 9 свири,8 и 7 не ще,6 и 5 пак свири и т.н.Тон потенциометърът пък работи като ON/OFF суич.Това с чистене не се оправя,предполагам. Но не ми се сменят,щото съм захапал пикгарда с тремолото-трябва и него да свалям,ако пък махна пикгарда ще ми изпопадат адаптерите,щото съм ги монтирал по системата "Иван-не-разбира-но-го-прави".
  6. ^ Остават ми още доста работи да прочета в раздел звукозапис,и още съвсем малко пари да събера за хубава външна саунд-карта.Сега съм на етап кабелче в микрофонния вход.То хубав запис още не съм успял да направя,ама съм на път.А ти пусни някой-друг джем да послушам,Анди го беше направил невероятно. Че иначе идваме бездарниците и виж к'во става.... Музики от филми.....Божееее простотия!
  7. Цензура. А що трябва да теглиш,не дава ли онлайн да се слуша?
  8. Съвсем неумишлено се натъкнах на откъс от такъв филм в нета.Във въпросната сцена една мацка "медитираше" на пода и като бекграунд вървеше музика.Хареса ми и я изсвирих. http://www.4shared.com/file/212990191/2c3e4b70/ero_film.html Ако може да ми подскажете защо на моменти силата на звука се намалява сама,направо ще сте златни!
  9. От сутринта живея с мисълта,че трябва да запиша нещо с китарата и да го покажа във форума.Сглобих си ритъм на барабани от готов семпъл и направих лууп,останалото го свиря аз.След това върху вече готовия трак започнах да музицирам.Резултатът е ужасяващ,но след като преодолях собственият си срам,реших да го кача тук.Посмейте се малко и нека до утре да забравим.Между другото има един пасаж от Callin' Elvis на Dire Straits,откраднах го безочливо.Абе цялото е....къде смешно,къде тъжно... http://www.4shared.com/file/211139277/b39b..._jam_track.html - само ритъма http://www.4shared.com/file/211146029/c0937323/tup_jam.html - с китара отгоре
  10. Този момент го изпуснах,наистина,моя грешка.Забравих,че има разлика между стока,класифицирана като "B" от фабриката и тези "B-stock" при дилъра.В случая наистина китарата е продадена и върната в последствие.
  11. Е,това не е конкретно помощ,а просто насока на какъв принцип да си избереш китара.Прави са хората,твърдящи,че трябва да се избере това,което ти приляга най-добре в ръцете и звучи най-добре за твоите уши.Днес подрънках на един Ibanez RG нещо си,не е от най-евтините и беше хубава-на вид и на звук.Но грифът беше толкова тънък и тесен,че повече нямаше накъде.Ръката ми е голяма и пръстите са ми много дълги,китарата не ми беше удобна.И ако бях си я купил на сляпо,щях да сбъркам.Ей такива неща.И размерът е важен.
  12. Дребна козметична забележка на нова,неупотребявана китара.Предполага се,че се дават по-евтино.Що не забереш някой познат и не идете в магазина,па да посвирите едно хубаво.И която китара ти хареса най-много,нея вземи.И задължително удари едно соло да видиш дали става.
  13. Но LTD-то е ESP,ама не точно,'дет се вика.А ти държал ли си китара с 50 см скала за да разбереш дали е за теб това чудо? P.S.Китарата от линка изглежда готино,не съм свирил на такава,но за 700 лева все трябва да предлага известно качество.Ти си човека с решението,аз не се наемам да ти купувам китара.И не се самоцитирай.Не е прилично.
  14. Ама тя е 3/4?Няма ли да ти е късичка?
  15. Във форума има доста хора от Варна и от Русе,може би ще ти дадат информация.Аз лично за тези градове не знам.
  16. В Томан разликата им е 4 евро,ако съм гледал същите модели.Пробвай първо,може нито една от двете да не ти хареса.Може и двете да ти харесат.Без да ги пробваш си е чисто тото.
  17. arebegai

    Вървят ли двама

    Хубаво,хубаво!Записвай се по-често,да послушаме повечко неща от тебе.
  18. arebegai

    Walkin' By Myself

    Да има нещо да се пък каквото стане.Искам да си докарам хубав рокаджийски тон с приятен драйв та затова карам на такива песнички.Колко съм успял не знам.
  19. Сутринта го гледах по "Здравей България".Яко. Едит: Пропуснах и това Просто талант!
  20. arebegai

    Walkin' By Myself

    Реших да се запиша и да пусна тук първият ми опит върху песента с бекинг трак.Нещо като импровизация,но върху познато парче.Откровено се дразня на свиренето си,но все пак трябва да подразня и вас.Солото е на светлинни години от нивото на г-н Мур и няма нищо общо с оригинала,но за 6 месеца свирене толкова мога.Не,че като малък не съм подрънквал на кухарка,но тогава отношението ми беше несериозно.Искам да помоля само да кажете звукът на китарата харесва ли ви и подходящ ли е за такъв тип музика според вашите разбирания? Баба тенк ю и приятно слушане. http://www.4shared.com/file/209482522/b490cd5c/gary_zle.html
  21. Ааа вие сте групата с якия клип на песента Cheap Thrill.Още като го гледах ви харесах много,пуснах го и на познати и приятели,всички бяха впечатлени.Правите много хубава музика.Поздравления!
  22. Стига бе!Ше събудя кооперацията от смях!Егати простотията!Ама верно те е ударило на абсолютен кретенизъм!
  23. А този албум къде и кога ще е достъпен за купуване?Щото ако ще купувам нещо,поне да е българско:ако е българско,поне да е твое.И като послушам,като се науча,като засвиря някъде и ме питат "Какво свириш,Вай ли?",да кажа:"Не бе,Налбантов!" Поздрави за труда!
  24. Микс от подбрани кадри с реплики на единия от водещите на мое любимо предаване,изрязани и напаснати по авторска музика.Резултатът е нещо като режисиран beatbox,направата на който със сигурност е отнела много време на автора.Творбата,поне за мен,е впечатляваща.Нека който е гледал видеото......да го гледа пак. Приятна вечер!
  25. Според мен Tozi е Иво Папазов под прикритие и нарочно свири на китара,за да не го разпознаем.Или поне не веднага. Иво,кажи си!Те ще те разберат.....
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.