Jump to content
Българският форум за музиканти

metalhammer

VIP listed
  • Мнения

    1604
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Топ дни

    6

metalhammer last won the day on Декември 11 2016

metalhammer had the most liked content!

Contact Methods

  • Website URL
    http://

Profile Information

  • Gender
    Male

Последни посетители

4445 профилни разглеждания

metalhammer's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

473

Обществена Репутация

  1. Бе да се предлагат VMB като алтернатива - ше взема да спра да пиша не само във темата ами и във форума ...
  2. Както се казва ако metalhammer e 5881 маняк, synchu е ел 34 маняк synchu и на мен el 34 ми отнесоха главата във оригинален Vintage JTM 45 ама после същия чифт ламби в каквото и да ги забучих нямаше нищо общо. То всичко е комплексно. Моjo-to на vintage техниката е ... абе не е за тая тема.
  3. Ако подходим чисто пазарно на ситуацията - не е финансово изгодно да правиш нещо което може да купиш като готово изделие - на цена по ниска от цената на сет сносни трафове + комплект лампи. Ако подходим максималистично към ситуацията - мисля, че веднага трябва да излезем от тази тема и да направим друга. И има един друг готин вариант -туикването, модването и ъпгрейд на машини които лесно и безболезнено позволяват това. 21 век сме на пазара има изделия които могат да сложат в малкия си джоб други таквиа изделия които струват 2 пъти повече от тях - но имат друга табелка. Посочените машини са и лесни за всякакви ъпгрейди - подмяната на някой неща по тях ги избутва на нивото на наистина претенд бутиковите и истинските бутикови изделия. Всяко нещо си има цена разбира са. Не на последно място - всеки сам трябва да извърви пътя с проба и грешка и то не става от днес за утре. Ако някой ми беше бутнал в ръцете американски страт със сингли и някое плекси със гринбеци - когато бях на 17 и свирехме в даскалото със милин камък орфей във вермона пулт и изпърдяни колони - едва ли щях да разбера какво е това ! Нямаше да имам никаква база за сравнение.
  4. В първоначалното задание има някой изисквания които на мен лично ми харесват: Клийнът да бъде с голям хедруум Според моя скромен опит и нещата на които свиря или съм имал време да тествам дългосрочно - така наречения чист хедруум аз съм го постигал главно в 2 направления: 1. Минимум 4 крайни лампи - задължително американски лампи (el 34 и подобни нямат търсения поне от мен хубав клиин) Като първи избор това е 5881 , минaваме през 6L6 GC и стигаме до 6550. (за мен и трите варианта изпълняват перфектно задачата). Второто нещо е качествено крайно стъпало, Hi End изходен трансформатор с голямо сечение на магнитопровода Задължително качествен дросел в захранването (това малко трето трафче на или под шасито) Тук мога да изброя няколко класически варианта: Vintage fender twin reverb Marshall 2203 with 6550 Soldano slo 100 Mesa dual recto модната с тример за Bias и 6L6 GC вкарани в нормален режим (не запушени фабрично супер хладни, дарк и мастерирани) 2.Второто направление е задължително повече говорители за предпочитане 4х12 или 2х 4 х12 Преди седмица тествах един китайски усилвател от реномирана марка но бъджет модел (произведен в Китай) които моднах за 5881 Комбо 1х12 с 2 крайни лампи. Сам по себе си въпреки, че има активен филтър в обратната връзка да подсилва стабилно ниските за да компенсира 1х12 опън бек - няма хедруум горкото. В момента в който беше включен в една 4х12 просто преобърна представите на околните че това е същия усилвател. Лично моя извод в резюме - повече американски лампи, качествен краен усилвател, прост ненатруфен преамп, много говорители... Относно изброения списък за избор очите ми виждат усилватели с el 84 - лампа която аз лично така и не можах да харесам затова и избягвам да коментирам - пристрастен съм. Виждам азиатски или хибридни усилватели. Виждам и хайгейн със 7 ecc83 !! предишните му братя никога не са имали хубав клиин с хедрум - не са проектирани за това - дори няма дросел... Подчертавам това са лични мои виждания - не искам да ги натрапвам на никой, всички те са въз основа на реален досег и свирене на изброените машини.
  5. ultramega нямах в предвид теб а Varbanov, нито пък съм искал да се заяждам с някой. Цената му като нов е елементрано да се намери - това е продукт който е продаван от Line 6 Дилърите има в бг са musicworld.bg примерно: http://img.musicworld.bg/pdf/s/1950000/Line6%20Price%20List.pdf С няколко еквилибристики - които половината форум ползват - цената е била еквивалентна на търсената в базара. Не искам да изпадам в подробности. Китайските усилватели са голямо хоби - това вече пък е съвсем друга тема, като се поамортизира имаш много малко варианти
  6. Определено 269 $ са друга бира. Сори за лиричното отклонение
  7. Добре де хубаво му предлагате на човека Китайски усилвател 2 ръка на цената на нов ! Вие тествали ли сте го този амп за да го промотирате ? (За сведение аз съм го тествал)
  8. Момчета опитвам се да споделям вашия ентусиазъм но 318 EUR не ми изглеждат никак малко ..
  9. Мисля, че си сгрешил 8 със 9
  10. Някой има ли опит с тези говорители ? Съпоставка с някой класически Celestion ?
  11. JCM 900 5881 on board 1993 Marshall изпитват проблеми със набавянето на крайни лампи EL34. Европейските заводи спират производство на лампи изобщо. Решението което взимат е да предлагат усилвателите си със 5881 крайни лампи. Руските производители на лампи произвеждат 5881 през цялото си съществуване до ден днешен – количествата им са почти неизчерпаеми. 5881 по рождение е американска лампа и честотните и характеристики както и произвежданата мощност са доста различни в сравнение с EL34. JCM 900 се предлагат и с двата варианта крайни лампи. Конверсията между двата вида лампи е със замяна на определен брой компоненти и може да бъде извършена само от специалист. Повече по темата тук: http://forum.muzikant.org/topic/159145-conversion-from-el-34-to-5881/?hl=%2Bconversion+%2Bfrom+%2B5881 Усилвателите които заводски са произведени за 5881 имат стикер лого:
  12. http://forum.muzikant.org/topic/165597-marshall-silver-jubilee-vs-jcm-900/
  13. Silver Jubilee - диоди за клипинг и изцяло лампов сигнал! (дросел в захранването) JCM 900 освен клипинг диоди - изцяло солидстейт буфери през които минава основния сигнал - амплитудите и честотите са с други нива характерни за солидстейт апаратура, необратимо състояние !
  14. JCM 900 SL-X “Super Lead eXtended” 1993-1999 В началото на 90- те години пазара на китарните усилвателни е силно повлиян от бутиковите изцяло лампови Hi Gain решения с 4 Gain stages в преампа. Marshall създават изцяло нов all tube preamp с 4 Gain stages – добавена е още една предусилвателна лампа за целта. Клипинг диодната секция е премахната. Разликата мнежду MK III и JCM 900 SL-X е единствено новия преамп. Въпреки новия модерен all tube preamp – всичко останало е преизползвано от предишния модел – хибридната секция със солидстейт лууп и мастер буферите остават. Запазена е концепцията с 2 гейна – един след първия триод и втори след втория триод. Като единия е маркиран като Preamp Volume а втория като Gain Sensitivity. Лично според мен ако бяха преработили солидстейт луупа да се байпасва и мастера да е класически пасивен – този модел щеше да се превърне в култов. Но това не се случва. Този пост беше подготвен преди поста на Тони и не е редактиран изобщо от първоначалното си състояние.
  15. JCM900 Dual Reverb 4100 1990 -1999 JCM900 Dual Reverb 100W e логично продължение на JCM800 2210 Този модел като крайно стъпало и функции към него е еднакъв с 2100. Съществената разлика е, че е двуканален със отделни корекции за Gain и Volume за всеки канал. Като единия канал е с много повече бууст и драйв. Наличие на пружинен Reverb който се регулира с отделен потенциометър за всеки канал. Има наличен бутон за ръчно превключване на каналите. Футсуича е с 2 бутона – един за каналите и един за Reverb -а. Схемотехнически преампа на този модел е в много по голяма част солидстейт което го прави още по хибриден от 2100. Първата лампа е използвана като лампов буфер в преампа, втората лампа като буфер преди и след Reverb секцията (след Return и преди Мастер). В заключение макар и идентични на външен вид – схемотехнически много различен хибриден преамп което се отразява и на общата звукова картина.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.