Jump to content
Българският форум за музиканти

Портативно цифрово студио


Recommended Posts

Здравейте,

 

искам да си купя портативно цифрово студио, с което мога да записвам качествено демо (поне 8 писти едновременно). За сега съм се спрял на две машини - Таскам 2488 НЕО и на Зуум 16CД, които горе долу са със. сходни параметри и цена. Тъй като обаче не разбирам грам от звукозапис, някои може ли да ми помогне в избора? Ако ползвате едната или другата машина, ще съм ви много благодарен за вашето мнение!!!

Редактирано от НаскоБаско
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнго добро устройство, но не разбрах 24 бита на 88 кХц конвертор за входящото аудио ли има (оттам и името му 2488) или само записва на 44.1 кХц, 16 бита?!

Ако е първото, си заслужава. Четох ревю, че имал и 80 GB вграден хард само за записи и това е добре.

 

Само това за АЦП-то на входящите сигнали дали е 24/88 е интересно или е само че вътрешно обработва максимално на такива параметри софтуерно. :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, но понеже наистина не разбирам от такава техника ти пращам линкове към спецификациите на двата продукта:

 

 

 

http://www.visiarts.net/catalog/product_in...c370e73e779b569

 

http://www.visiarts.net/catalog/product_in...roducts_id=4165

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001::girl_witch:

 

 

 

 

Zooma въобще няма да му излезе, защото вече е спрян от производство и не се продава. Продава се - с 400 лв по-малко - но само един брой - DEMO / EINZELSTÜCK - който е разтропан от проби на всякакви клиенти и не е за препоръчване да се купува. 

 

 

 

:girl_witch::girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за информацията - аз клоня към Таскам-а или към KORG D3200, но ми е доста скъп - някой може ли да ми каже впечатлениа/ мнения от тази машина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Таскам-а би вършил добра работа, но КОРГ-а е просто в друг клас. Не само заради каналите (които също имат значение), но редица функции и възможности го доближават до истинските студийни системи. Например наличието на автоматизация (запаметяване не само на 'сцени' - статични настройки, но и на всички изменения в реално време), както и неограничено отделно след-записно редактиране и обработка на всеки един трак (недеструктивно) - това са все възможности на системите от професионален студиен клас. С една малка колекция от хубави микрофони това си става едно истинско студио. (Иначе думата 'студио' се използва либерално от производителите, дори за 4-пистови и джобни играчки; при КОРГ-а си значи каквото си значи).

 

Разбира се, светът познава и отлични записи (включително многотиражни албуми) направени с много по-скромна техника, дори с 4-пистови играчки. (Да не говорим, че много златни записи на световната музика - всичко до към средата на 60-те - са правени с едно/дву-пистова техника). В сравнение с онова, с което е разполагал Джордж Мартин в EMI за да записва Битълс, Таскам-а е чудо на техниката. И по съвременни стандарти си е сериозна машина: има си 24-битов запис, приличен набор от пред-записни ефекти и обработки, дори мастеринг-ефекти и обработки. В 'мултитрак' режим (разделено записване по партии или секции) си е идеален. Ако искаш да пишеш цял ансамбъл (като 'на живо') само барабаните могат да ти лапнат наличните микрофонни канали, но с някои компромиси и такива записи са възможни.

 

Като качество на записа и крайния продукт Таскам-а няма да отстъпва; като удобство на работа ще ти създаде малко предизвикателства и ще наложи компромиси - цената на икономията от няколкостотин лева от първоначалната инвестиция.

 

И все пак, при ограничен бюджет, аз бих направил тази икономия - за да пренасоча спестеното в качествени микрофони. Не забравяй,че те са поне толкова важни, колкото записвачката (според мнозина - много по-важни) и в тях трябва да се инвестира пропорционално на тази им важност.

 

Надявам се тези мисли да са полезни с нещо - на слука!

 

П.п. Ако споделиш какво точно планираш да записваш - какъв ансамбъл, каква музика - може да направим подробен разбор и изборът да е по-рационално обоснован.

Редактирано от Бицев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ти за подробния отговор - смятам да записвам демо на групата си - рок и малко прогресив, нямам претенции за супер качество, но съм готов да преглътма малко по-солена първоначална инвестиция в името на бъдещия кеф и удобство...:hysterical: КORG-а звучи много добре както го обясняваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

Само не забравяй да заделиш още толкова пари за комплект микрофони :D

 

(Сериозно: именно те са разумна дългосрочна инвестиция. За електрически рок много може да се направи и само с динамични микрофони от среден клас, за това и Таскам-а ще си е супер - но появят ли се акустични инструменти, експресивни вокали, музика с богата текстура и динамика - трябват си качествени кондензаторни микрофони, и то поне 2-3 вида. Поне на нивото на вградените предусилватели и компресори, но желателно - един клас отгоре...)

 

Всичко това като разглеждаме КОРГ-а като истинско студио, способно на краен продукт. (Мастер за размножаване и/или излъчване в ефир).

 

Ако под 'демо'разбираш нещо с компромисно качество дето е "ОК" (професионална аудитория, за която е демото, и от него ще схване идеята, ще чуе аранжимента и дори ще добие идея за възможностите на музикантите и певците) - тогава и много по-достъпна техника ще свърши работа. Както и за MySpace и за масова публика, която слуша единствено МР3-йки и никога няма да купи оригинален албум и да го пусне на качествена апаратура. Пък и безкрайно по-лесно се работи с 4-пистовите джобни записвачки... Та, зависи от дефиницията за 'демо' (аз записвам демо на мобилен телефон :blink: )

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.