Jump to content
Българският форум за музиканти

Wireless System


vhcs

Recommended Posts

Здравейте,

 

та при мен идва на ред безична система в листата за покупки и искам да попитам някой дали е имал наблюдения с някой марки и модели.

Лично се двуомя м/у AKG WMS40 Pro и Sennheiser freePort

Ще се радвам някой ако е ползвал подобни системи и драсне някой и друг ред по темата.

 

 

Мерси за съветите предварително

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Sennheiser-a е супер, само закрепването на предавателя му е кофти. AKG не съм го пробвал, но Sennheiser-a работи перфектно, а и е на много изгодна цена!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти <_<

Ползвам същото AKG с баса и мога да споделя:

 

+

няма промяна в звука (то е ясно,че в студиото с него няма да записваш де... :) )

готин жак към предавателя(малък канон със заключване)

огромен обхват,повече,отколкото би използвал

лесно за ползване - включваш и забравяш

не хваща Веселина и Романтика

1 батерия АА

настройка на изходното ниво на предавателя и на приемника

 

-

обратно захранване (обратно на boss,демек вътре е + )

един фиксиран канал

червената ламБа за батерията светва секунди преди батерията да умре,смятай неудобството на лайв...

бутона за вкл. на предавателя много лесно се мърда сам,почти винаги след лайв като го прибера в калъфа или педалборда го намирам вкл. с умряла батерия

не хваща Z-Rock

 

 

Можеш да го пробваш при мен когато пожелаеш,само ми се обади :)

 

 

G

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз съм с AKG WMS40 Pro ...което между другото закупих след като Аббатт ми даде да пробвам неговото...и бих казал че въпреки че е бюджетен модел върши отлична работа...все пак ако трябва да бъдем честни...някой честоти се поорязват...а и има компресия...с други думи звука определено се променя в известна степен...но не и дотолкова че да дразни...нямам опит с наистина скъпите безични системи...но доколкото знам тези проблеми ги има и при тях...а иначе батерията ако е нова държи достатъчно дори за най-дългия "лайв"...аз лично го бях взел като временно решение на проблема...но взе че ми хареса и смятам да си го задържа...а нямам практика да задържам нещо което не е наистина добро...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...AKG WMS40 Pro с допълнителен кабел ми излезе малко под 600лв. ...за другата не знам...има една версия на WMS40 която е само с една антенка (моята е с две такива) и само един свободен канал (моята е с три) която излиза точно 400 лв. (всъщност май 390) нещо такова...допълнителното кабелче беше 15-20 лв. май...комплекта за рак монтиране се купува отделно но аз не ползвам такъв и не съм се интересувал колко струва...все пак добре е да се знае че я има и тази опция за рак монтирането...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ freePort-а беше на прИмоция миналият месец в динакордеца и струваше 300 лв ... аз затова бая се замислих и реших да питам преди всичко дали е ОК.

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сврия с такова AKG,но за жалост в момента не помня то4ния модел,ако поза4акате 1 месец 6те кажа и модела. В об6ти линии ме кефи , батерията държи над 2 седмици , единствения проблем , който ми е правило дистанционното е ,4е понякога има сривове в звука ,за 4асти от секундата...

Между другото имам едно старо за продаване - ку4а марка , но ба4ка здраво , малко яде батерии но за 100 лв.....

Редактирано от johniebgood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече се изказах положително за въпросната система, ако се интересуваш от нещо по-конкретно - мога да ти обесня на ЛС например

 

Поздрави!

 

А за Sennheiser freePort някой може ли да каже нещо?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече се изказах положително за въпросната система, ако се интересуваш от нещо по-конкретно - мога да ти обесня на ЛС например

 

Поздрави!

 

А за Sennheiser freePort някой може ли да каже нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига пА ти с тая промяна на звука бре :) Не разбра ли,че укв по принцип съкс,но е толкова малка промяната,на концерт не се усеща...то кабелите към РА-то ако са гадни се усеща повече бре! :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.