Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Настана момента да ви презентирам българския вариант на KranK - Distortus Maximus.

Това е камионче направено по схемата на кранк, но с допълнения от моя страна.Резултат от допълненията са тру байпас, по-ниско ниво на шума и защита против промяна на поляритета на захранването.Камиончето се казва VHB .Кутийката е алуминиева.Звуковите му качества според мен са много, много добри.Едно от най-реалистично и богато звучащите драйвове.Подходящ е за рок, метъл,но може и да се използва за по-леки стилове.

Контролите са от ляво надясно:Volume, High, Bass, Middle, Gain

Под всеки от тях има буквичка, означаваща го.

Всеки желаещ да се сдобие с това "добиче", да пише по едно съобщение :) и всеки желаещ да го чуе на живо - пак лс.

семпъл:

http://media.putfile.com/MG-VHB

чейна на записване на семпъла е Jackson humbucker->Mg VHB->MG GTA100(transistor head)->MG 408->микрофон, китайски->комп с куул едит про2(без пудрене)

 

img4962oj3.jpg

img4962oj3.419fe2b7d1.jpg

 

img4963zr8.jpg

img4963zr8.0875173e95.jpg

 

img4965lc4.jpg

img4965lc4.bf994e0f7f.jpg

 

img4969wt7.jpg

img4969wt7.febf2641d5.jpg

 

img4975lj9.jpg

img4975lj9.e19d93ee65.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подкрепям колегата в продажбата,това което е написал за записа на звука е така(без пудрене)

успех в продаването

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е станало ;) , но имам 2-3 забележки:

1. Захранването трябваше да е отгоре - над буксата за изход. Тоест можеше да сложиш буксите за вход и изход отдолу, а буксата за захранване над тази за изход.

2. Надписите не се виждат. Измисли начин да надпишеш кутийката защото сега излгежда леко untitled :girl_cray2:

3. Ползвай 5 еднакви капачки за потенциометри, или оправи разстоянието между потовете. Според мен 2 капачки като малките със синьо, но например с червено ще седят по-добре от бакелитените.

 

за сега толкова :yahoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

@Никифена - забележките ти са правилни, но правейки камиончето избрах тези решения поради няколко причини:

1.Буксите за вход и изход са онборд и за това са на нивото на потенциометрите, които също са онборд(всичко без ключа и буксата за захранването е онборд с цел минимален брой кабели вътре и минимален шум.

2.Мислих за ситопечат, но цената на произведението ще скочи доста от ситопечата, а мислех да го оставя по-евтиничко.Иначе под всеки потенциометър има по една буквичка - V за Volume; H за High; B за Bass; M(от логото) за Middle; G(от логото) за Gain.Всяка буквичка е точно под определения потенциометър, означавайки го , и човек като знае това, ще знае и всеки пот за какво е ;) Буквичките са хем името на ефекта, хем обозначения за функцийте.

3.Поначало исках всичките да са бакелитени, но разстоянията не го позволяват, а малките бакелитени капачки са с по-малък вътрешен диаметър.Идеята бе тонкорекциите да се различават от волюма и гейна.Трябва да пробвам с твойта идея с еднаквите капачки(да махна бакелитените).

 

Като цяло - ефектчето е готино, безшумно и евтинко, естествено хич не може да се мери с перфекционизма, с който си направил твоя ефект, за който те поздравявам още веднъж :)

 

@Некрофагисте, благодаря!

 

@Братимо - а, бе за сега говорителите в кабинета ми са хай-фи.(не съм с истински китарен говорител), а за записа - усилвател->говорител->микрофон->комп(без никаква обработка)raw

 

@Върбито - записа не е ускорен, а може и да съм си ускорил пръстите с по една бира преди да го запиша :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно....

 

Сигурно заради логото си сложил и мидъл-а най-накрая. Щото класическото разположение е ниски, средни, високи, а не високи, ниски, среди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно заради идеята с логото е така....А и усилвателя ми стана така и реших нещата , които правя да са така, за да се отличават.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе само мен ли нещо не ме кефи звука - няма мощност и плътност и е смачкан и то много

Предполагам е от кофти говорителите.Докато не се чуе през китарен говорител трудно може да се дават оценки.Просто аналоговите дистове си искат китарна техника,по възможност добра за да покажат потенциала си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^Ами на мен определено не ми звучи така.Възможно е и аз да съм го предтсвил зле и да съм записал отвратително за което се извинявам, но все пак това е Кранк, по тяхна схема и ефекта струва 149 долара http://www.musiciansfriend.com/product/Kra...edal?sku=157600

или 189 евро http://www.thomann.de/de/krank_distortus_maximus.htm

Знам, че сме обсъждали в друга тема, че цената е надута заради марката, и то е така,но за качеството - ефекта е много добър, все пак фирма като кранк не биха си позволили да пуснат шит на пазара.

Ето мнения за продукта:

http://reviews.harmony-central.com/reviews...us+Maximus/10/1

 

Днес го пробвах на репетиция и в микса с барабаните и баса звучеше доста добре - плътно и същевременно пробивно.

 

За DIY ентусиастите - схемата си заслужава - направете си го :)

 

@Братимо - явно си прав.За жалост все не мога да събера 800лв да си купя 4 V30 и да приключа....съдба.

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем не ти трябват 800 лв.Скроо купих 2 Беринджъра от Мизерник.Вкъщи ми звучаха малко с кофти високи,но като ги пробвах на репетиция си звучаха повече от добре.За сравнение имам и 2х12 със Celestion G12-65 и тея беринджъри не отстъпват! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми те са 2 схеми, които Никифена постна.И двете са с лм386, както и оригинала, но поръчах лм386-3 защото 3-ката работи добре на 9 волта и в оригинала е 3-ка.Пробвах и двете схеми, но моднатата с бц550 не ми допадна много, а оригинала звучи по-истинско, затова останах на оригиналната схема.

 

А за говорителите - май трябва да се поогледам, че вече ми е много тъпо как на репетиция със 100В глава едвам се изравнявам с барабаните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.