Jump to content
Българският форум за музиканти

Behringer V-amp 2


Recommended Posts

от скоро си го имам,ZANEV70 беше много коректен продавач (даже и подаръци ми даде с него),та да си дойда на думата: стана ми интересно,че има МИДИ вход и изход и имам желание да пробвам какви магии ще върши това...

 

ако някой съфорумник се е впуснал в това начинание преди мен моля да сподели какво ми е нужно за да подкарам това животно,да го свържа към компютъра си...

 

всъщност аз не съм и наясно много за какво служат тези МИДИ вход и изход,ако някой ми обясни накратко бих бил благодарен и имам желание да почерпя ако се наложи :)

 

само да предупредя:чувал съм за миди-гейм порт,обаче нямам изведен гейм порт на кутията(на дъното ми има къде да се включи обаче...)

 

много съм начинаещ в това начинание,всеки съвет ще ми бъде полезен

 

благодаря предварително :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Така, най-полезната екстра на в-амп е именно тази.

 

В твоя случай ще ти трябва кабел midi-to-usb, има много такива.

Най-важното да вържеш MIDI OUT на V-AMP със MIDI IN буксата на кабела, MIDI IN на V-AMP със MIDI OUT буксата на кабела.

След това отиваш на сайта на Беринджър и си изтегляш безплатния редактор за пресети.

 

Та, за какво ти е всичко?

 

Първо това е най-лесния начин да запазиш пресетите си на компа.

 

Второ - редактора има много удобен интерфейс, изключително лесно може да редактираш звука си оттам, всичко ти е под ръка.

 

Трето - има МНОГО недостъпни иначе настройки, една от които е възможността да използваш повече ефекти едновременно, отколкото чрез самото устройство без MIDI.

 

Четвърто - може да споделяш пресетите си с други хора, след като си ги експортнал на компа си, и разбирасе...може да зареждаш стотиците пресети на други хора.

Може да ползваш MIDI конекциите и за връзка с midi foot controller.

 

Но ще оставя изненадите за теб, хехехехе:dance:

 

А сега малко линкове:

M-AUDIO UNO (USB MIDI interface)

V-AMP2 EDITOR (FREE editor)

V-AMP2 Tone Library (Behringer)

V-AMP Yahoo Group (тук ще намериш пълно инфо, както и стотици пресети)

 

Успех!

:)

 

P.S.:Имам доста (1440) пресети аз, ако искаш мога да ти ги пратя на мейл.

Редактирано от drgoa.r
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам V-amp-2, но не го ползвам вече и смятам да го продавам. Навремето когато излезе беше голям хит. Аз го имам от 2002 г. и още си работи перфектно.

А сега по отношение на миди-възможностите, аз имам също и Behringer FCB 1010, педалиера, която е миди-фуут контролер и свързана с V-amp-2, дава възможност за превключване на пресетите, а с двата експрешън-педала могат в реално време да се управляват различни параметри на ефектите. Аз използвах експрешън-педалите за волуме и за уа-уа.

Имам също и софтуера на Берингер, но никога не съм го ползвал, защото нямах миди-юсб кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ви за отзоваването :metalist:

поръчах си вече миди->гейм порт кабел

имам вече този фрий софтуер за в-ампа

миди педалиера незнам дали ще сложа защото допълнително ще го оскъпя,а целта ми за сега е БОС гт8

искам да му видя възможностите на добичето...

 

един друг въпрос - имал ли е някой проблеми с връзката към компа,трябват ли някакви драйвери,програми допълнително?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма нужда от никакви допълнителни драйвери.

Нормално гейм порта е зависим от звуковата карта (точно защото се ползва и за миди).

В твоя случай не знам как ще е, но предполагам windows сам ще се оправи :metalist:

 

Важно е да спазиш условието:

 

midi in (кабела) - midi out (v-amp2)

midi out (кабела) - midi in (v-amp2)

 

Разбира се, трябва и двете букси да са вързани.

Свързваш, пускаш v-amp2 и тогава пускаш редактора, той автоматично ще си намери каквото трябва.

Успех!

 

P.S.: Един съвет, за който рядко се сещат хората...

Вероятно си забелязал лекото забавяне при смяната на пресетите....

Това е заради симулацията на кабинетите.

Ако ще ползваш v-amp2 за концерт:

1.или напълно изключи емулацията на кабинети (и вкарай звука в кубе, оттам с микрофон към миксера)

2.или направи така, че пресетите, които ще ползваш за концерта да са с един и същ кабинет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а сега помагайте...

купих кабел миди->гейм порт обаче не засича в-ампа при сканирането

бутах настройки в биоса,ала бала обаче не го открива пак

е тва какво е?

геймпорта го изведах директно от дъното,а дъното ми е ASRock K8NF4G-VSTA,незнам дали ви овори нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Освен да дадеш enable на game port, трябва да направиш същото и за MPU-401/UART, в BIOS.

Бе провери ДАЛИ въобще го има този Game/MIDI порт...

От

Control Panel > Sound And audio Devices > Audio > MIDI Music playback > Default device / е, там в дроп-даун листата трябва да го има порта, като MPU-401 по принцип).

Ако го няма - или не си го инсталирал правилно /хардуерно/, или не си го включил от BIOS-a, или не са се качили драйверите за него.

Последното или само трябва да стане, или ако преинсталираш драйверите за дъното (ако твоето дъно си има отделен пакет драйвери за аудиото - преинсталирай само тях, то ще си подбере каквото трябва да ъпдейтне)

Редактирано от drgoa.r
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не...

то МИДИ функцията във в-амп не се изключва, бачка си постоянно...

провери да не би да е на MIDI Through:

влизаш в EDIT MODE. натискаш MIDI и после TAP.

MIDI Through трябва да е ИЗКЛ.

на сайта на беринджър има манюъл, изтегли го ако го нямаш и чети там.

провери ПАК връзките:

аут-ин

ин-аут

да НЕ са ин-ин и аут-аут.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отказвам се за днес...всичко правя както казваш и пак не ще

 

утре ще си купя друга аудио карта с гейм порт и ще пробвам с нея какво ще стане,може да има нещо и този на дъното ми да не работи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ уиндолса няма да ти засече нов дивайс "found new hardware"

Това, че си пуснал кабела е достатъчно.

 

На кабела от компа към 2те петици за миди пише ин и аут. Ин-а от петицата на кабела го ръгаш в аута на вампа. и аута в ина.

 

Това е достатъчно 2те устройства: комп и процесор да са вързани.

 

Всичко останало в въпрос на софтуер който ползваш.

 

 

И тук седи и другият въпрос: какво смяташ, че ще направиш с някякъв софтуер за компа на тоя вамп? всяка настройка може да се направи и от самият ефект. Това командване на процесор през миди от компютър ми се вижда малко ненужна опция, или повече "я да видя сега аз как мога да си поиграя сменяйки бленди от компютъра"

 

Миди интерфейсите на процесорите са направени най-вече за да се връзват контроли там - примерно педалиери. защото процесорите (някои) нямат достатъчно педали, или експрешъни. Там всъщтност е силата на това миди за което ти питаше в първият пост за какво служи :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В конкретния случай грешиш.

Има доста скрити възможности, които са достъпни САМО през МИДИ интерфейса.

Малък пример: може да ползваш компресора комбиниран със ВСИЧКИ останали ефекти.

А как ще постигнеш това през ефекта само?

Друго - ефекта ти дава възможност да контролираш САМО ДВА параметъра да речем на AUTOWAH...

В действителност параметрите са 4, и чрез МИДИ интерфейса може да избереш кои два от тях да управляваш през хардуерния ефект.

Същото се отнася и за DELAY: 4 параметъра са, само два достъпни имаш през хардуера.

Имаш два вида CHORUS, два вида FLANGER, които могат да се сменят през MIDI.

Да не повтарям и възможността да споделяш пресетите си с други потребители.

При V-AMP2 всичко е било замислено да е така, защото по принцип за една педалиера няма нужда от обратна връзка (тоест тя праща данни към процесора, без да се интересува какво е било преди това, няма значение каква ти е настройката за уа-уа - ако педала ти е на 50% ефекта почва от 50%).

Редактирано от drgoa.r
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ аз говорих повече в най-общият случай с контролирането през миди на процесори.

Не съм си играл точно с вампа.

Имам дигитеч процесор на който всичко което го имаш като функции можеш да го правиш и през мидито с програма. Работата е, че на живо ти трябват контроли което става с педалиера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е.

Но аз се кефя на МИДИ опциите, заклет почитател съм по принцип на възможностите за интегриране на повечко инструменти.

Да речем бях си програмирал един от МИДИ контролерите (по-малкия, Evolution U-16) да ми контролира точно тези скрити възможности....

Друг вариант беше да ползвам v-amp като контролер за софтуерни машинки, като да речем Guitar Rig...

Забавно ми беше и sequencer-а да ми контролира в-амп в реално време докато си тече проекта (да ми сменя пресетите, да променя фейзера, да усилва feedback на delay-я...), а аз само да си свиря.

Всичко се прави с цел удобство. А и щом я има тази функция и си платил за нея - може да я ползваш със здраве :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.