Jump to content
Българският форум за музиканти

Схема на Дисторшън


Recommended Posts

MXR Distortion +

 

По-просто от това не се сещам :slap:

Копеуе, първият ми дисторшън беше със 741. :metalist:

Моят беше още по-прост и нямаше диоди - вадеше просто изкривен звук от струна без много темброво оцветяване, ама вършеше абота, дъ'ге.

Прави се за 10 минути - наистина от това по-просто нема.

Освен това е евтино - излиза към 1-2 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля! Сега си правя ето този Дисторшън: http://www.tonepad.com/project.asp?id=19 . Мисля да го свърша до довечера, а утре вече да е в кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не прави мхр дист+, пробвай нещо подобно, но с по-съвременни операциони усилватели, например http://runoffgroove.com/newclipper.html - звучи много по-добре - това ми беше първия дистер, който сложих в кутиика - тогава експериментирах много с подобни дистери (с клипващи диоди) и този най ми хареса от всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сложиш сега светодиоди или шотки ще е още по-добре.

 

Моето мнение за дистърите които ползват кривене базирано на ограничаване на сигнала от диоди (както е тук) е, че се получава по-мек и приятен звук когато кривенето е в обратната връзка на операционен усилвател- както е при почти всички бос и ибанец камиончета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен най ми харесваше горния дистер с германиеви диоди Д9 - звука беше некъф шредърски, примерно кат на малмстиин (естествено с ламбов амп след дистера)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия германиеви диоди май доста трудно се намрират.Аз си търсих такива за един дистър който правех съвсем в началото и не можах да намеря по магазините,и се наложи да искам от приятел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или може да ползваш прехода база-емитер на някой германиев транзистор(ако намериш германиеви де).Принципно представлява диод,но не знам дали няма да предава някакъв характерен звук.

Редактирано от bratmito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преходите на транзисторите се държат различно от диодите.Но може да се опита.Куп схеми свирват различно с различни диоди и всеки може да ги подбере по свой вкус.Стават и светодиодите-ГЪВНЪРА е точно с такива.А ако някой много търси германиеви диодчета-да се обади.Посъбрал съм малко и мога да услужа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия германиеви диоди май доста трудно се намрират.

 

Трудно е, но се намират. Преди месец, когато бях в София по работа гледах на 2-3 места, във Варна също се намират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aко става въпрос за транзистори - пробвал съм и с прехода сорс-гейт на мосфет и също се получава интересно, добър резултат дават и 2 различни диода - примерно разноцветни светодиоди или един светодиод и един германиев и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.