Jump to content
Българският форум за музиканти

Молба за информация и мнение


novak

Recommended Posts

Първо Здравейте форумци !

 

Обръщам се към вас една молба.

 

Искам да купя на синът си пиано - тъй като той има огромно желание да свири , а и постиженията му до момента не са лоши. За жалост аз съм музикален инвалид и нищо неразбирам.

Но ... нямам възможност да му купя истинско пиано - на квартира сме на 11 етаж и не се знае още колко пъти ще се местим :D

 

Зачетох се за алтернативите ... и достигнах до идеята за миди клавиатура.(имам компютър)

 

Моля ви ако може да отделите малко от времето си за да ми помогнете за разбирането на това какви са точно възможностите на миди клавиатурите.. ( ще съм много благодарен за линкове с инфо) и за мнението ви за модела на M-AUDIO - Keystation 88se.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Първо едно голямо браво за избора да подпомогнете развитието на музикалната култура на детето. Това е един страхотен начин на възпитаване на човека в него. Проблема при този инструмент обаче е че е много тежък. Акустичното пиано за мен, въпреки че водих спор с колега, който много уважавам, не може да бъде заменено. Миди клавиатурата обаче не е решение. Решение за един пианист е дигитално(още наричано stage пиано). Проблема при тези инструменти е че са прекалено скъпи. За самия модел вижте дискусиите. Аз лично препоръчвам Yamaha P90, но това е една много сериозна инвестиция. Ако имате още въпроси с удоволствие бих ви отговорил на лично съобщение.

Поздрави, Ники.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм за дигиталното пиано пред миди клавиатурата, специално като става дума за заместник на акустичното пиано. Пък така или иначе всяко дигитално пиано може да се използва и за миди клавиатура :godbless:

Дигиталните пиана на Касио YDP (май така бяха) струват горе-долу толкова колкото Keystation pro88.

Тук Cybergene може да сподели впечатленията си от тия модели :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Касио са евтини и с много прилични клавиатури, така че препоръчвам пред Ямаха - това в случай, че ще се ползват като МИДИ клавиатури, тъй като излиза по-евтино. Иначе наистина Ямаха са много добри за електронни пиана. При всички случаи обаче трябва да е нещо с твърди хамър-клавиши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирам се на миди клавиатура - тък като ми се струва , че свързана с компютър и добавен софтуер би могло да се дадът повече възможности от едекватен по цена синтезатор ... или се лъжа ?? А се спрях на модела на м-аудио 88es по две причини - едната е ,че е с пълните 88 клавиша , а другата е , че клавишите са полутвърди и са доста по близко до класическото пиано - отколкото меките клавиатури на йониките (синтезаторите -- съжалявам ,но все още не правя голяма разлика и може да говоря глупости ).

 

Напълно разбирам , че е по-добре да му купя класическо пияно или дигитално пиано, но 1-вото немога да го взема по чисто технически причини , а дигиталното определено по финансови.

 

Затова имах молба за мнението ви по повод избора на клавиатурата на м-аудио 88ес и ако някой може да ме упъти къде мога да разбера дали не се бъркам за възможностите на миди клавиатурите .. благодаря на тези , които се отзоваха на поста ми..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за варианта дигитално пиано!Миди клавиатура и по-конкретно посочената е добър избор,но ще може ли детето да го ползва когато ви няма-ще може ли да си включи всичко необходимо,което не е малко.КОлкото и да е добра клавиатурата на м-аудио-не може да се сравни с тази на специално направена за целта дигитално пиано.По-скъпа инвестиция,но по-качествен избор и наистина тия пиана на касио си струват,щото си имат и вградени банки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирам се на миди клавиатура - тък като ми се струва , че свързана с компютър и добавен софтуер би могло да се дадът повече възможности от едекватен по цена синтезатор ... или се лъжа ?? А се спрях на модела на м-аудио 88es по две причини - едната е ,че е с пълните 88 клавиша , а другата е , че клавишите са полутвърди и са доста по близко до класическото пиано - отколкото меките клавиатури на йониките (синтезаторите -- съжалявам ,но все още не правя голяма разлика и може да говоря глупости ).

 

Напълно разбирам , че е по-добре да му купя класическо пияно или дигитално пиано, но 1-вото немога да го взема по чисто технически причини , а дигиталното определено по финансови.

 

Затова имах молба за мнението ви по повод избора на клавиатурата на м-аудио 88ес и ако някой може да ме упъти къде мога да разбера дали не се бъркам за възможностите на миди клавиатурите .. благодаря на тези , които се отзоваха на поста ми..

Малко разяснение, защото усещам че човекът не ни разбира...

Дигиталното пиано (това примерно) е също с 88 тежки клавиша и усещането за пиано е по-близко от това на Keystation pro88!!! Тази миди клавиатура е много добра първо заради пълния набор тежки клавиши и много контроли които има... Щом става дума за дете искренно се съмнявам, че ще може да използва второто... Значи до тук 1:0 за дигиталното пиано :)

Освен това дигиталното пиано може да се ползва като миди клавиатура :exclaim: Просто няма да има толкова възможности за контрол на звука от самия инструмент. Пък и дигиталното пиано си има собствени звуци, които са най-малкото прилични, което значи, че за да се ползва няма да е необходим софтуер...а само един аудио кабел за да се включи в компютър, усилвател или каквото там... 2:0!

Горепосоченият модел на Касио 1200 лв.

Keystation pro88 - 1300 лв. приблизително :read:

В тази среща дигиталното пиано побеждава с класически резултат 3:0 :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи моето електронно пиано Casio CDP-100, което ползвам само като МИДИ клавиатура, струва 1100 лева и се продава във Фактор и в Технополис. Има СУПЕР клавиатура с твърди клавиши, писал съм вече по темата, да не прекалявам. Има си и вградени говорители и 5 банки с инструменти, които не са нищо особено, ама понякога, като ме мързи да пускам софтуера и трябва да пробвам някакви идеи набързо, върши прекрасна работа. Това на М-Аудио не знам на каква цена е, но едва ли е много по-евтино, а и повярвай ми - твърдите клавиши са си твърди и не могат да се сравняват с полутвърдите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

благодаря ви за мненията и предложенията в постовете в темата и личнити съобщения - купих клавиатурата на м-аудио и се нуждая от помоща ви за да проработи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.