Jump to content
Българският форум за музиканти

търся компетентно мнение


Recommended Posts

Здравейте

Може темата да е вече минала и се извинявам за това,че пиша по нея.

Моля да ми дадете компетентно мнение за бас китара за начинаещ.Повечко за музиката на metallica и не на много висока цена.Ако може и втора ръка,защото съм чувал че има доста добри бас китари и на добра цена.

Поздрави :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отзоваването

Но може ли някакви снимчици и дали тази китарка се продава в България и за колко?

Мерси

:guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резултати 1 - 20 от около 6,910 за precision bass . (0.09 секунди)

полезна страница

http://img.epinions.com/images/opti/12/a7/...-resized200.jpg

^^ това е картинка.

 

иначе защо трябва P bass, не знам. не съм много по металика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калата - тъй като човека иска бас с който да свири парчета на металика

ако МОЖЕ ДА ЧЕТЕШ ВНИМАТЕЛНО!

съм му препоръчал най доброто - за най малко пари

 

с джаз бас каква МЕТАЛИКА?

 

аз не съм басист - а китарист - който може да изсвири нещо и на бас

моя бас е полски, тип прецижън и със сеймър дънкан адаптер бас лайнс - точно като на Стив Харис

и макар че не съм БАСИСТ - доста неща са ми по ясни отколкото на много практикуващи басисти - и ето поне една причина заради която да го твърдя защо го твърдя-

 

НАПРИМЕР ГОлЯмИЯТ ПрОФЕСИОНАлИСТ ИВАЙлО КрАЙчОВСКИ

СВИрИ рИТЪм ЕНД блУС С КрАмЕр бАС - С АлУмИНИЕВ ГрИФ

НЯмА КАК ДА ГО НАКАрА ТОЯ бАС ДА ЗВУчИ блУСАрСКИ!

ТОчНО ТОЯ бАС СЕ Е УТЕПАл ЗА ФЪНК :exclaim:

НО ПОНЕЖЕ КрАЙчОВСКИ Е ХАлТУрИСТ И предполагам ЗА НЕГО мУЗИКАТА Е СрЕДСТВО ЗА ДА ПЪлНИ СТОмАХА - Е ТАКА Е рЕШИл, цЯл ЖИВОТ С ТОЯ бАС ДА КАрА

(от 100 години го гледам все с него си свири - предполагам това е първия профи бас на който е попаднал и точка-няма да извади пари за още1,2,3-както си му е реда и както биха направили други басисти на негово място

- но пораженията от комунизма са трайни - макар че той сигурно си мисли че е пръв седесар - дано да схващате идеята ми)

ВмЕСТО ДА СИ КУПИ ФЕНДЕр ДЖАЗ бАС - И ДА ЗАЗВУчИ КАТО ХОрАТА

(НЕ чЕ ТОЯ КрАмЕр Е лОШ - АмА ТОЯ бАС Е ПОВЕчЕ ЗА НАШ ГЕО!- за яко слепинг и попинг -поне в Америка биха го използвали за това)

 

-е затова Йвало - може да свири яко - а правилен бас за неговия стил - не може да си избере :lol:

така че съветът ми е абсолютно в 6-цата

едва ли някой може да предложи нещо по разумно на пича

според целите и бюджета му -"Повечко за музиката на metallica и не на много висока цена"

 

айде - и xxxx да почерпят - ако на Крайчовски макар и на стари години му дойде акъла и се затича към магазина за Фендер джаз бас

а и той да почерпи - ако може да търпи критика от китарист

защото тая критика не е с лошо чувство, а вследстие от концерта Цвете за Гошо

-неговата група Старите муцуни не можа да докара блус звук !!

Парадокс!

но факт -при бас с алуминив грив и китарист свирещ с бъбрек на лайн 6

блус звук няма как да стане :read:

 

трябва ли пичовете от Блус трафик да изнасят урок по блус на Страрите Муцуни- страт и гибсън - през аналогови педали ( единят беше МХР дисторжън плюс- др- Айбаниз тюб кинг) - в лампови кубета(едното беше Мюзик мен)

анд войла - Тей гот дъ блус :guitar:

Лечев не можа ли да си вземе Фендер вибролукса или Келито(уф сетих се че ПепиСленга май го купи)?

Каквото си сака - оно си требе - казал шопа

What it gots - it takes! -отвърнало янкито :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
с джаз бас каква МЕТАЛИКА?

Грешка.

pa_newsted.jpg

 

Ако не ме лъже паметта и на концерта на Металика в Пловдив преди 6 години Джейсън беше с 5 струнен Sadowsky тип "Джаз бас". А в студио, както повечето басисти ползва какъвто инструмент прецени, че ще пасва на песента - "Пресижън", "Джаз" или каквото реши.

Един "Джаз бас" може да звучи доста агресивно, вярвай ми :lol:

 

 

 

Колкото до поределенията ти кой с какво трябва да свири - не ставай смешен. Първо, на тези споменатите от теб по-горе ние не сме достойни вода да им носим (ако не за друго, за това което са направили като музика досега) и второ, ако продължаваш така очаквам до две седмици да дадеш формални критерии кое е изкуство и кое не.

 

 

seek,fuck & destroy, вземи си бас тип Jazz bass, тип Precision bass или тип Musicman. Оригиналните модели на първите два се произвеждат от Fender, а на третия е ясно :lol:

Нарочно казвам "тип", защото оригинала може да е скъп т.е. може да си вземеш Squier или някакво друго копие, зависи колко пари искаш да дадеш.

Тези три баса са изнесли 90% от рок музиката, макар и между тях да има доста разлики (най-добре ги чуй!), но при всяко положение няма да сбъркаш

Успех!

Редактирано от разбойник
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ми като говорим конкретно за Металика, значи най ще е добре да се ползват басовете и амповете на Jason Newsted :green: . Прилагам Списък. А, ..... разбойника ме изпреварил....:lol:

 

А другата седмица ми пристига бас бъбрека, баси....а сега научих, че съм се прецакал, ужас....

Редактирано от Калата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за бъбрека не си се прецакал

той най вече е за директен запис

а пък бас - директно но проблемс - поне така си мисля

и китарния бъбрек за записи е ок - но за живо свирене - просто няма достатъчно динамика - и оттам идва проблема предполагам

ама вкрайна сметка той е създаден с цел директ рекординг - не за живо свирене(дори в готино кубе звучи лошо)

конкретния садовски - едва ли ще има нещо общо с скуаяр джаз бас-

така че примерно джейсън е праскал с него - ок- но в момента Трохильо - поне от това което си смомям от първия директно излъван в историята концерт директно по МТВ - си залагаше предимно на прецижън

като напред бе постнат скуаяр прецизън спешъл

тоест прецижън но плюс джаз адаптер

по добър ,но и по скъп вариант

изобщо рок групите - хард- метъл залагат предимно но преци

 

аз навремето като свирех с Бисер - пича имаше и Фендер Джаз и Фендер Преци -перфекнта комбинация( хей аз харесвам и джаз бас)

е ако сложим и мюзик мен- ехе

ама нека след като пича е метъл - да заложи на Скуаяр прецижън

или Скуаяр Спешъл(щото освен Металика - може да иска да свири и Мейдън-

за мен си вървят ръка за ръка 2те банди )

Мюзикмен копията са по скъпи просто

или ако намери такова за 200 лв - едва ли ще е качествено

 

аз не знам дали съм смешен - може и така да е

това което видях преди седмица

Старите муцуни - свирят отегчено, без готин тон, направо не кефеха

Блус Трафик - нахакано, с хъс и атитюд, перфектно подготвени и прекрасен тон

това е което чух и видях

ригретс ай хед ъ фю - пееше Синатра

не цепя басма и не правя чупки в кръста - просто щото някой си бил име навремето

човек трябва да се доказва цял живот :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе тая снимка дет сте му дали на човека тва не е стандартен пресижън, ами има бридж адаптер от джаз!!! мене най ме кефят някви хибриди между пресижън и джаз, като тоя на снимката, особено ако е с 3 адаптера - нек и бридж от джаз и мид от пресижън, ама цените им не са никак ниски май

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

seek,fuck & destroy, отиваш в xxxx и ръчкаш басовете наред, защото има разлика не само в звука - пресижъна е с малко по-широк гриф, ако свириш с пръсти има значение и разположението на адаптерите(на които евентуално ще си подпираш палеца) и все пак визуални разлики - едното ще те кефи повече:greenangel: Наслука при избора! :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

само не прави грешката която аз направих ... слушай хора които си сигурен че разбират !!! Не дей да зимаш нещо ново под 300 лв (с - д мен поне ) даже 300 са малко но не по малко от 330 .... ако можеш спести повечко пари и си купи по - хубав бас (някоя Ямаха например ) а най добре е да си купиш инструмент над 1000 лв но разбирам че това е почти невъзможно .... не си купувай полуакустичен бас тип Пол Мак Картни !!! А ако искаш съвет кажи горе долу с колко киньтьи разполагаш ....

Редактирано от faso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

между ефтините и скъпите ямахи бас китари - разлика от земята до небето

 

като алтернатива на Скуаярите

може да се пробват ямаха - Динакорд - но предполагам са по скъпи и не по добри

и Уошбърн от Фактор - ако има

 

но- в xxxx - изборът е най голям

плюс това скуаяр си е най близо до оригинала

както казват Фендър -защо да купувате но нейм копи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.