Jump to content
Българският форум за музиканти

какво пиано да купя?


орхидея

Recommended Posts

Здравейте приятели,

съвсем нова съм в този форум,но това не пречи да съм любознателна и да търся съвети от хора които имат повече информация....

та на въпроса,аз съм на 32 години с две деца и имам огромно желание да се науча да свиря на пиано ....може и да се смеете ,но е факт.От малка си имам тази мечта,но все нещо пречеше (главно единият ми родител ).Имам много добър слух,започвала съм уроци,дори и в братска Русия,но когато станеше дума за купуване на инструмен и НЕ.

Сега мога сама да си плащам уроците и да си купя инструмент и искам да си доставя това удоволствие,а също така да развия и таланта си....по принцип съм ги събрала повечето в мен - рисувам,пиша стихове,танцувам...ма май от толкова много ,че накрая нищо кокретно.

Освен за себе си искам да възпитам и любов и уважение към музиката и в дъщеря ми (9г) ,затова ще съм ви благодарна да ми помогнете в избора на инструмент.

Какъв да избера,нов или втора употреба,каква марка....изобщо ще съм признателна на всяка информация.

Благодря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ох,ами аз съм такъв лаик в тази област,не съм го взела като пример,само го видях ,че е малко.По-принцип харесвам класическите пиана,имат дух и създават атмосфера,но проблема е ,че не е необходимо само това.

Чакам предложения.... :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се поразровиш тук, ще откриеш поне три или четири теми като твоята в които е обяснено кое как, защо, къде и колко :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

открих една подобна,но за дете....друго не видях,ако съм досадила с въпроса ,моля да ме извините... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де,ако избера нещо дигитално,но искам задължително да имам звук на истинско пиано,кое най-добро и като качество и като цена?

Много се обърках,от два дни само пиана гледам......Какво значи Клавинова?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yamaha Clavinova...тук можеш да им хвърлиш по едно око :

Clavinova

 

А тук ги доставят Динакорд.

Много е добро, но цената му не е за подценяване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм свирил на такава клавинова - звучи много приятно и има удобна (hammer-action) клавиатура.

 

Клавинова (Clavinova) е дигитално пиано на Yamaha Co., което наподобява акустично пиано, но има възможност да се записват песни на него, да се изполват различни звуци (орган, цигулки и т.н.) или да се свързва с компютър на USB.

 

CLP170PE.jpg

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега прослушах и демо на Клавинова моделите,много са приятни наистина.Даже ми харесват повече отколкото някой класически пиана....а мислех,че те са с най-добър звук :recourse:

Сега ще отида да попитам аз колко струва таз чудесия :) ,дано не се върна с уплахи :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оххх току що гледах Корг С-520 много ми хареса,ама и цената му красива...... :thumbs_up:

Дали си заслужава да си го купя.....много е хубаво...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заслужава си...

Обаче трябва някой, който разбира да дойде с теб и да види дали Clavinova-та или Korg-а е по-добро...то това все пак е и доста относително де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по това което видях като спецификация разликата е голяма в полза на Корг.Ох чудя се ,ще се пукна от мислене вече трети ден....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купих си Корг С-540 ,да се надяваме ,че си струва всичките пари.....Утре ще сглобявам,да видим дали ще прилича на пиано или ще го докарам на флейта :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.