Jump to content
Българският форум за музиканти

Дърводелска агресия 2:


Recommended Posts

Зрдасти, банда :) Язе пак да се пофаля как окипазих един шкаф, та да се посмеем заедно на крайния резултат :blush:

 

Значи този път китрата е от чичката. Беше я обещал отдавна и се надявах на нещо по-така, нооо съдбата ме изненада изотзадзе отново тъй че се наложи и с тва да се примиря :-(

 

Шкафа беше повече от окаян:

1253302770a3653706934b746946147l.jpg

 

Не липсваха и фън надписи от сорта на:

1253302770a3653713461b705584369l.jpg

 

Но главата и DIY Jackson инлеите бяха най-култови :)

Ако се вгледате ще забележите, че е написано със тъмно син или черен маркер на главата с много интригуващ ъгъл на изкривяване FENDER...

1253302770a3653713709b684298043l.jpg

 

както и че инлеите са изфабрикувани от станиол залепен с тиксо, което за съжаление с годините се беше скапало :)

1253302770a3653714118b583774179l.jpg

 

Освен всичко друго грифа беше дебел горе долу, колкото дръжката от лопата, от която са го правили първоначално в завода... Как разбрах че е от дръжка на лопата? Ми по формата главно ;)

1253302770a3702072525b680365743l.jpg

 

Тук се намесих аз. За съжаление нямах възможността да заснема както при първия епизод стъпка по стъпка всяка операция, но те пък тук така или иначе не бяха много :-( За сметка на това ще ги изброя и обещавам епизод 3 да бъде дори със фаст моушън клипче на основните интервенции (без боядисване и лак, щото ме беше шубе да не прецакам лещата на апарата, който бях заел (в момента имам малко проблеми откъм време, средства и лак, но скоро пристига обещавам ;) )). Такааам. Значи първо прилежно си свалих боята от грифа,изрязах главата да прилича поне алко на ибанецка, изрязах инлеи и гнезда за тях (то тва беше основната част от работата в интерес на истината ;) ),после изтъних грифа, байцнах фборда, залепих инлеите и накрая го намазах с дебел слой бадемово масло за награда, че беше послушен няколко дни по време на интервенциите :) Тялото усети по-слабо силата на ръката ми ;) Него само позаравних от грапавини, и използвах директно предишния дебел слой грунд (преполагам че е бил някакъв слой грунд за метал, защото беше доста плътен и дебел...), поправих кутийката на допълнително добавения бридж, който прави първия бридж мидъл ( :lol: ) и после няколко ръце боя и после лак :) . Естествено потенциометрите, както и единия жак бидеха сменени (забравих, че ми трябва и другия, но пък за сметка на това аз него така или иначе надали ще го ползвам ;) )Ако някой се чуди китарата е панорама. Демек няма лкюч за блендите, ами всички адаптери са свързани паралелно към изхода като преди това има по един пот за волумето на адаптера. Пот-а изгнаник е за тона. Можех и да сложа ключ аз бленди, но си рекох че тъй ще е по-интересна та затва така я оставих ;) Остава ми дефакто само да си намеря ключове за потовете и всичко заспива :)

 

Ето няоклко снимки след интервенциите. Наистина сега съжалявам, че не правих on scene снимки :(

В цял ръст :P

1253302770a3702072735b866555009l.jpg

 

Тялото след боята, лака и лъсването на хардуера :)

1253302770a3702381154b219122784l.jpg

 

Главата след моята появя в живота й...

1253302770a3702381619b717105661l.jpg

 

Ето и инлеите ^^

1253302770a3702381732b728001635l.jpg

 

Ето я пак в цял ръст до дружките си и плакат на DC :huh:

1253302770a3702381904b141465210l.jpg

 

Срещата ми с това тремоло ме разтърси. Смятам да снема филм "Близки срещи от четвъртият вид" и да подбивам осегашните блокбъстъри :lol: Направо само дълбоко и старателно промит мозък може да измисли тремоло, което да има ход само нагоре, тъй че да вдига струните, което като цяло си е доста трудно упражнение. Дефакто тремолото е там, само за да се каже че има. Бе китарата е фън отвсякъде :lol:

 

Надявам се да съм ви разсмял и вас малко :) Кат се науча да свиря ще пусна някое семпълче :)

 

П.П. За непрочелите първи епизод от сагата моля: >>цък<<

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятно си освежил дъсчицата, вече прилича на нещо.

Поздравления!

 

Само не разбрах кой е тоя чичка, дето ти я е дал - някой чичко пънкар ще да е бил с тези "Fuck'em up" надписи. :)

Другото, което остана неизяснено, е с какво си изтънявал грифа: шкурка? ренде? джобно ножче? (няма майтап - Джон Фишер ползва джобна ножка за целта)

С какво издълба гнедата за инлеите? С Дремел? На ръка?

От какво са самите инлеи? Пластмаса? Седеф?

Такива ми ти работи. :)

 

Получило се е много яко реставриране.

Rock on! :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oпaa ми да отговоря тогава на питанките :)

 

значи чичката е чичо ми :P

Дали е бил пънкар навремето като я е рендосвал дъската не знам, но сега не ми прилича поне на такъв :)

Грифа го изтъних с импровизиран лентошлайф (шкурка залепена а главата на дрелка). Мечтата ми е да си имам истински лентошлайф и да си бачкам с него, не с такива DIY уреди :) Бе да се опарича и ше си спретна едно малко ателиенце... Чух че дори имало някъв малък настолен струг в бриколаж за около 200 :)

Инлеите са от пластмаса. Каква точно и да ме убиеш не мога да ти кажа, но е бяла около 2мм дебела, гъвкава и се реже лесно. Както инлеите, така и гнездата са на ръка рязани. За гнездата си играх с едни фини длетца, които за работата са направо незаменими ;)

Иначе намерих едно магазинче в една пряка на Руски, където ми казаха че имало големи мъниста (нещо поодбно на кръг с диаметър около 7-8 см на цена около 5 лв) Смятам следващата китара, която планирамза лятото да е със седефени инлеи вече ;) Други въпроси ако им питайте :drummer:

 

Забравих да спомена, че чичката както я е рендосвал, пък и мй преди него някой я е рендосвал, съдейки по лепенката от австрийската музикална къща, от която предполагам е и купена, та казвах, че праговете бяха много брутално проядени. На еста си беше дет се вика до фборда :) Тъй че и позиции съм сменял... Позициите за такъв клас китара просто не ми се даваха пари та взех най-долнопробните, които видях. После се изхитрих и съм заглаждал ръбовете и кантовете със същия импровизиран лентошлайф ;)

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, браво, похвално си се представил, DIY му е майката.

Рогата на моята талпа ги прояждах да станат по-дълбоки с шкурка, навита на дръжката на една отвертка, а самата отвертка беше хваната в патронника на дрелката.

За дялкане на гнезда за инлеи по-добро от подострена малка отвертка няма. :drummer:

Постни снимки на тези мъниста, за които споменаваш като ги купиш, че ме заинтригува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе,gorer,има и по подходящи неща от подострена отверка за инлеи.вярваи ми.

Има, ама с подострена отвертка е по-хардкор. :metalist:

Демек, майтап да става. Ако някой наистина е помислил, че съм сериозен за отвертката, да прочете за фирмата Dremel. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срещата ми с това тремоло ме разтърси. Смятам да снема филм "Близки срещи от четвъртият вид" и да подбивам осегашните блокбъстъри ;) Направо само дълбоко и старателно промит мозък може да измисли тремоло, което да има ход само нагоре, тъй че да вдига струните, което като цяло си е доста трудно упражнение. Дефакто тремолото е там, само за да се каже че има. Бе китарата е фън отвсякъде ;)

 

Надявам се да съм ви разсмял и вас малко ;) Кат се науча да свиря ще пусна някое семпълче :greenball:

 

Братле в грешка си тремолото е направено и да сваля - отдолу има яка спирална пружина - ако при тебе липсва значи някой преди теб я е изхвърлил .

 

С такъв вид тремоло процедирам така - намирам болт и го затягам на мястото на ръчката за да не мърда и става фикс бридж.

 

Ех върнах се в младостта мамка му .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе то че има пружина, има си, но не виждам как може да смъква, като площта на допиране между двете части е близо 90%, а единствената дупка е да се показва струнника, на който да закача струните... :rolleyes: Колкото и да съм се мъчил с шишове, отвертки, болтове и простотии не мога да отпусна струните и ва е :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ремонтирах една такава талпа.Много зор беше.Инлейте бяха абсолютна пародия,ама сега по-заприлича на нещо.Поне сега свири ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е станала яко,само един съвет-смени пикгарда-естетически не върви.И ключетата ако искаш смени или по добре ги пръсни с няква боя,би трябвало да държи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

МНого яко се е получило, бравос...Преди време си купих такава китарка, като мислех, че за първи инструмент е перфектна...Е, дори и за начинещите ми ричички и слухче стана ясно само за няколко часа свирене, че китарката е кошница...Сега ако беше тук, както ме вдъхнови тази темичка, щях да и причина пластична китарохирургия! Ама верно, как им е дошло на Ъкъла да да слагат такова калпаво тремоло, като за кухарка на електрическа китара...Шемети...Поне формата на тялото има доза оригиналност :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.