Jump to content
Българският форум за музиканти

Духови Инструменти


Recommended Posts

Здравейте,

аз съм Чаплата на 19. До скоро свирех на китара, преди да реша че ми се занимава с нещо по-изискано :butcher: Въпроса ми е колкото и музикален толкова и здравословен.

1. Има ли смисъл да почвам на тази "крехка" възраст с тромпет?

2.Имам недоразвит фронтален синус, т.е. не винаги мога да дишам в ритъм. Това пречка ли ще е?

 

Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от теб

аз съм пушач, астматик, с няколко пневмонии за последните години, и свиря на хармоника, което е още по сложно от към дишане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

аз съм Чаплата на 19. До скоро свирех на китара, преди да реша че ми се занимава с нещо по-изискано :butcher: Въпроса ми е колкото и музикален толкова и здравословен.

1. Има ли смисъл да почвам на тази "крехка" възраст с тромпет?

2.Имам недоразвит фронтален синус, т.е. не винаги мога да дишам в ритъм. Това пречка ли ще е?

 

Благодаря ви предварително.

 

Не мисля, че някое от двете ще те спре или би ти било сериозен минус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то на тромпета се диша през устата, бе. :yes: Може и през носа, но доколкото знам повечето тромпетисти дишат през устата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да ти кажа имам проблеми с дишането поради крива носна преграда,но това не пречи от осми клас да свиря на флейта,значи вече 14 години.Ако имаш желание нищо не може да те спре.И 19 години хич не е крехка възраст хората започват доста по-рано.

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.