Jump to content
Българският форум за музиканти

Прешлайфане на грифа на Squier


Recommended Posts

Здравейте колеги днес реших да сменя струните на squiera и тъй-като бръждят реших да прешлайфам грифа .

Та вапроса ми е как е най-добре да стане с каква шкурка да го шлайфам ?

След като свърша ще кача снимки .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега, че нещо не вдявам.

Какво искаш да правиш точно, да шлаифаш прагчетата ли? Ако е така - тогава трябва да ти кажа, че това е много, мам много деликатна работа, не става просто да вземеш някакво парче шкурка и да търкаш както ти падне.

Ако ще шлайфаш джоба на грифа - това също не се прави просто ей така, трябва да се внимава, защото може да се наруши ъгъла между грифа и тялото и да стане още по зле.

Освен това трябва да спомена, че за бръждене на струни има редица фактори - дали грифа е прав, дали бриджа е на необходимата височина, и редица други, не ми се изрежда сега.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкури си смело и безотговорно и без това ми трябват подпалки за печката ....

 

Човек, гледам скоро си се регистрирал! Вземи попрочети темете поне 10 страници назад из подраздел "Иработка и ремонт" и тогава си задай въпроса правилно и коректно по дадената насока за да може да ти се даде правилен и адекватен отговор!

 

Поздрави!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като четеш наблегни на момента, че правият гриф всъщност е малко вдлъбнат. Може също да стигнеш до извода, че всъщност грифът ти е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно знам какво правя, не го правя за първи път просто исках мнение по вапроса ще шлайфам праговете в тях е проблема.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако бръждят, не се шлайфа грифа, а се настройва тръс рода, след което и новата интонация.

 

Грифа не се пипа, може би имаш предвид, че искаш да шлайфаш прагчета? По-добре е да не се прави, освен ако не е наложително. Все пак свалиш ли нещо, после не можеш да го сложиш отново. Ако бръжди едно прагче, то това пред него може да се пипне леко, да. Ако бръждят на много места, просто грифа ти се е изкривил в някоя посока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно знам какво правя, не го правя за първи път просто исках мнение по вапроса ще шлайфам праговете в тях е проблема.

Поздрави

 

Двата грифа, които съм мислил да оправя с шлайфане, сега са с нови прагчета. И аз съм знаел какво правя, но не е трябвало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.