Jump to content
Българският форум за музиканти

Daniel Sotirov

Въпрос за краш подложен на влага и ниска температура

Recommended Posts

Искам да попитам как да изчистя краша. Гаража ни се наводни и в цялото помещение беше влажно, после насъпи зимата и явно е бил подложен и на ниски температури. Докараха ми го в следното състояние: зеленикави петна (предполагам корозия) и с около 1см цепнатина.

Въпросът ми е как да го изчистя от зеленикавите петна? А за цепката ми е ясно, че ще се реже (няма да е за 1ви път).

Благодаря предварително! :cheers2:

Не знам как да го изчистиш, но като цяло чинелите не трябва да са подлагани на ниски температури, защото се чупят много бързо! Следователно и тва, че ще го изрежеш няма да ти реши проблемите. Ако е неизбежно това да свириш на студ, ползвай нисък клас чинели, за които да не ти пука мн мн ако са пукнати или мръсни.

Еми просто така се случи да седи на такива условия за известно време. Ако някой може да ме освети как мога да го изчистя без да го повредя още толкова ще е много добре :)

кислородна вода, сода, оцет, бензин....

някое от тия неща трябва да свърши работа ако не ти се купува специален препарат за почистване на чинели... :)

Мерси peterko :) Някой с други предложения ?

аз си чистя чинелите (незнам до колко е полезно за чинела :Д ) смесвам лимонов сок, сол (гледам да се разтвори добре че да не надраскам чинела), препарат за миене на прозорци или нещо друго и кислородна вода и последния път като си чистих райда можех да го ползвам като огледало :)

кислородна вода, сода, оцет, бензин....

някое от тия неща трябва да свърши работа ако не ти се купува специален препарат за почистване на чинели... :)

+1 :greenangel: Това ще ти свърши работа

Ето какво ще направя. Ще го мина 1во както каза pektero и след това ще го лъсна с бъркоча на manowar168 :dance: Мисля че така ще е най-добре :topicsux:

Почнахте и вие като китарджиите да прайте бъркочи за черна магия.

В магазина продават специални препарати, при това изобщо не са скъпи. Отиваш, питаш кой е по-подходящ - има за по-лека периодична профилактика, има и за по-сериозни интервенции). И после ползваш. Толкова е просто...

Baby_Thomas краша по принцип не е мой, а на барабаниста ни. Благодаря за линковете! ;)

Ще му ги пратя и ще го посъветвам да си поръча някой от двата :headbang:;)

На мен ми казаха да си чистя чинелите така : Вода, лимон, хлебна сода и вълнен парцал :) Така добре се чистя .Дано съм помогнал :)