Jump to content
Българският форум за музиканти

D.i. Box


niki123bg

Recommended Posts

Хм. Абе май въпросът не се изчерпва само със съпротивлението.

 

Аз по-скоро искам да питам наложително ли е след това да има миксер или на първо време може да се кара и без? (т.е. gain и volume могат ли да се нагласят от Window-ския миксер, пък макар и на по-елементарно ниво?)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ако си вземеш предусилвател през usb може би ще зазвучиш доста добре с екранирани кабели до него, но ти предлагам да се отървеш от аудиджито и да си вземеш нещо по-добро с хубави входове. Не искам да я обиждам но тая карта отдавна се слави с геймърските си способности предимно и нищо друго. поне така си мисля. то че вътре е ЕМУ си е ЕМУ ама не е пипнато хубаво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си вземеш предусилвател през usb може би ще зазвучиш доста добре с екранирани кабели до него, но ти предлагам да се отървеш от аудиджито и да си вземеш нещо по-добро с хубави входове. Не искам да я обиждам но тая карта отдавна се слави с геймърските си способности предимно и нищо друго. поне така си мисля. то че вътре е ЕМУ си е ЕМУ ама не е пипнато хубаво

??? съкратил си май някое изречение :ph34r:

През USB едва ли ше зазвучи въобще... освен ако не е външно устройство с USB интерфейс...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аудиджи-то било боклук ;) ЗА БЕЗ ПАРИ - ТОЛКОВА :ph34r: (макар, че откровенно казано не знам колко струва някаква приемлива карта, защото май не съм виждал из ценовите листи такива)

 

Лошото е, че за да е с приемливо ниска латентност трябва да му взема акъла на тъпото win xp - да не е acpi, да забраня една камара хардуер, че те irq-тата и dma каналите не са без пари :blink:.

 

Колкото до DI Box, Mu3epHuK с тебе сме като двама слепци по рождение, които се опитват да обяснят един на друг колко е синьо морето :ph34r:

 

Жалко, че няма кой да ни просветли (току виж сме прогледнали) :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КУПЕТЕ СИ ДИРЕКТ БОКС

 

ПО ЯСНО ОТ ТВА НЯМА

 

 

НО САМО АКО ИМАТЕ ИЗЛИШНИ ПАРИ

 

И ИСКАТЕ ДА СЕ ЗАНИМАВАТЕ МАЛКО ПО ПРОФЕСИОНАЛНО!

 

 

ВСЕКИ ПО СВЕТА ЗАПИСВА ДИРЕКТ С ДИ БОКС

 

 

ТВА Е ! НЕМА КВО ДА ВИ ОБЯСНЯВАМ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Мi3ернuк

Aбе въпросът се изчерпва точно и само със съпротивлението плюс евентуално конвертиране на небалансиран в балансиран сигнал и некво смъкване на нивата ефентуално (т.е. напрежението). Това че определени DI boxes имат и един куп други екстри ( че придават някакъв допълнителен нюанс - coloring- на тона ) е въпрос на екстри хехе :beer:

 

Ето едно кратко описание все таки - http://www.whirlwindusa.com/tech02.html (english sorry :ph34r: ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През USB едва ли ше зазвучи въобще... освен ако не е външно устройство с USB интерфейс...

е така де естествено че с интерфейс то не мое иначе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен поне колкото по-малко аналогови кабели толкоз по-добре. забележете че дори при мн нискинива като кабела от китарата има разлика дори като обърнеш кабела самата посока на влакната къде теоретично къде не е от значение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля не се дразнете. Ясно е, че не знам - затова питам.

Благодаря на всички за информацията! :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има интернет прочетете за кво се ползва

д бокс когато се записва директ!

 

Да в началото може и без пулт!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има интернет прочетете за кво се ползва

д бокс когато се записва директ!

 

Да в началото може и без пулт!

По важно е балансиран и не балансиран....

Тва е спойката и разликата в буксата...демек канон

 

Тона е по отчетлив не се заблуждавам ! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има интернет прочетете за кво се ползва

д бокс когато се записва директ!

 

Да в началото може и без пулт!

По важно е балансиран и не балансиран....

Тва е спойката и разликата в буксата...демек канон

 

Тона е по отчетлив не се заблуждавам ! :headbang:

Бе разликата не е само в спойката и буксата ами и к'во по коя жица тече :pray:)...но че има по-малко шумове това е така и поради тази основна причина е по-отчетлив и принципно по-чист...

ама основното е импеданса...

 

се тая де... в нета е фрашкано е инфо по тематиката - има описани поне 10 различни вида и реализации на ДиректИнджекшън Боксове - така че не е като да няма откъде да се чете...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охх... Аман от гуру-та :headbang:

 

"Абе като ти казвам, че е така, значи е така !!!" "Ти това потърси ли го в google?!?" :pray:

 

Не се заяждам, но като не искате да помогнете с информация, защо въобще си губите времето с нас.

 

Ясно е, че след като питаме я нямаме тази информация. До тук от всичките ви постинги стана ясно едно - вие знаете за какво е необходим DI Box и не считате за необходимо да го коментирате.

 

Ако някой прочете тази тема, най-вероятно няма да разбере нищо за DI Box, освен че му "трябва".

 

Жалко, защото идеята на такива форуми е именно да се споделя опит и познание.

 

Останете си със здраве :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охх... Аман от гуру-та :headbang:

 

"Абе като ти казвам, че е така, значи е така !!!" "Ти това потърси ли го в google?!?" :pray:

 

Не се заяждам, но като не искате да помогнете с информация, защо въобще си губите времето с нас.

 

Ясно е, че след като питаме я нямаме тази информация. До тук от всичките ви постинги стана ясно едно - вие знаете за какво е необходим DI Box и не считате за необходимо да го коментирате.

 

Ако някой прочете тази тема, най-вероятно няма да разбере нищо за DI Box, освен че му "трябва".

 

Жалко, защото идеята на такива форуми е именно да се споделя опит и познание.

 

Останете си със здраве :)

Малко ли е да знаеш че ти трябва....:)

 

Щото аз като го купувах само си представях за кво ше ми е ....

 

Разбираш ли!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nalbantov :headbang:

 

Ти си роден за дзен учител. Та това си е жив коан :)

 

Споко - темата с DI Box изглежда няма да се изясни, ще трябва да си го купим и съответно изхвърлим или запазим. Писах на Берингер да ми обяснят необходимо ли е да се ползва DI Box между vamp-a и звуковата ми карта.

 

Като всеки един technical support (не изключвам и този който предлагахме в предишната ми фирма :pray: ), времето за реакция е обратно пропорционално на изпитото сутринта кафе и съвсем естествено все още нямам отговор :)

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.