Jump to content
Българският форум за музиканти

Усилвател с акумулатор


Dormas

Recommended Posts

В Конрад съм виждал подобни SLA (Sealed Lead-Acid) акумулатори 8-12 V , даже мислех да си майсторя акумулаторно захранване за ефекти. Цени не си спомням, но не бяха скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз с един въпрос по темата :cheers2:

До колко е удачно да се използва авто-усилвател, като крайно стъпало за озвучаване на бас/китара?

И аз се чудя как да си озвучавам баса, като няма къде да се включа в 220V.

Примерно: преамп на батерия -> автоусилвател с акумулатор -> стандартен кабинет за бас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усилвателят за субууфър в клас Д вероятно ще те задоволи откъм мощност. Трябва да се провери дали съвпадат импедансите н ависокоговорителите.

Ако пуснеш 12 волта през едно интегрално стабилизаторче 7809 ще имаш и 9 волта за ефектите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе-хе, това ме подсети, че бях виждал една улична банда в Скандинавия и басистът свиреше през някакъв предусилвател от типа на SansAmp и оттам директно в една автомобилна туба с вградено стъпало. За мое учудване, не звучеше зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

http://geofex.com/circuits/+9_to_-9.htm

http://geofex.com/circuits/+9_to_33.htm

ето за захранването едно решение (валяка да каже доколко има хляб в такива чалъми), но, като гледам кво пише в datasheet-а на max1044, май е за по-малки токове, а и входното напрежение е до 10.5v. дали няма интеграла с по-големи стойности или пък аналог с дискретни компоненти?

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(валяка да каже доколко има хляб в такива чалъми)

Той P.Valjak вече ще се казва Б.Борисов ;) ...

1. Тези "находки" не стават по много причини - мощност, вид на изходите и техния брой.

2. Всяка употреба на допълнителни устройства, като преобразуватели/инвертори и други подобни внасят загуби, което не е допустимо при батерийни апаратури. Все пак идеята е времето за работа да е максимално дълго, което ще рече да не се пилее енергия на вятъра.

3. Усилията трябва да са насочени в елегантни, ефективни и главното прости решения. Да се използват всички възможни дадености, които вече са налице, за да не се плаща за едно и също няколко пъти.

 

Посоченият усилвател е подходящ за избраната цел по много причини. Както и много други от този вид. С изключение на ламповите разбира се, но кой ли ще излезе на улицата с лампова апаратура?

 

За конкретно конструктивно решение, моля на ЛС.

 

 

 

Само за информация, блокова схема на преустройството:

 

FenderBatt1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм в София до септември, а последните дни бях в Каварна заради феста. Честно казано бих купил направо нов усилвател, вместо да се занимавам с акумулатори, трансформатори и т.н. Все пак съм софтуерен, а не хардуерен гийк :hysterical: Иначе се радвам, че по темата има интерес. Проблемът с уличното свирене си остава, но ще му намеря решение все някак.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смоки амп или както казаха Руби амп, не ти ли върши работа?

За дистер можеш да си спретнеш някакъв прост дистер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ и някаква кабинет симулация за капак няма да е зле (:

 

аз пък свиря с усилвател от хоби кит (2x20w) и ми се иска него и още някои неща (примерно jfet bass preamp-а на кройцер) да поместя в едни модули половин rack широки и 1-2u високи, та да си направя mini rack за улично свирене, че сега, докато навържа нещата, отива половин час... та, с тва малко крайно стъпалцЕ, правено с държавни пари на един кръжок, търкаляло се из нас сума ти време, уж, че е издъхнало тотално, с двете съветски тонколони, една куче-марка електроакустична, бойния бас пълдин, изстрадалия zoom g1, с тоя акумулатор 7 амперчаса, дето 1 година не мога да го изтощя, и със силно ограничен репертоар, снощи в 22:30 вечерта събрахме сума ти народ в една градинка из варненските квартали... един татко показваше на дъщеричката си: "виж, тати, музика. татко ти като беше млад, и той такава музика свиреше..."

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.