Jump to content
Българският форум за музиканти

Поправка на китара..


Recommended Posts

По заглавието е повече от ясно,че ще питам за поправка.Става въпрос за ел.китара Кремона,Казанлъшка.Китарата е на 25 години и нищо не й работи.Трябва да е с 6 струни,но за момента е само с четири.Та,въпросът ми е:колко горе-долу ще ми струва цялостната поправка?

Благодаря предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи снимков материал и кажи от къде си,за да може колегите да те насочат някакси.

Дано дървенията да е добре,другото е операция с поялник :)

Виждам,че си нова тук,затова прочети малко и правилата за да няма :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво точно и има, до каква степен искаш да е ремонта (дали просто да звукне, дали ще се сменят адаптерите(задължително) естетически в какво състояние е и до какво искаш да я доведеш) зависи кой ще я прави, и е добре да пишеш от кой град си, за да те насочат колегите. И не на последно място има раздел "изработка и ремонт" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето снимки:

 

1638900q.jpg

1638901x.jpg

1638902N.jpg

1638903P.jpg

От София съм

 

Да..видях за раздела за ремонт,но късно.

Надявам се да не е фатално.

 

А,на китарата абсолютно НИЩО не й работи.

Редактирано от screamo_girl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така . Наскоро си реставрирах старата кремона , която е по различна , но на главата и има същото лого . Ето ти моите стъпки , а сама си прецени дали те устройват . Сваляш всичко от китарата (гриф , адаптери ... абе всичко ) . Вземаш метър и 50 шкурка номер 80 и почваш да стрържеш докато не остане по дърво . За по бързо даваш на майстор грифа да ти пренабие нови прагове докато се занимаваш с останалото . После вземаш грунд , боя , лак и ако нямаш полираща машина и полир паста . Нанасяш грунда , като е готов слагаш боя ( цвят по твой избор) , може и няколко слоя , като се уверяваш че всеки един е изсъхнал добре . После лакираш и като лакът е изсъхнал - полираш . После купуваш адаптери , потенциометри и т.н. , ключове за струните . Монтираш електрониката , а като е готов грифа слагаш го и него , слагаш ключовете , после струните и - ААААА имаш реставрирана китара :) Естествено по лесно е да отидеш до магазина и да си купиш един Стаг за 200 лева например , ако си начинаещ . Аз се занимавах с моята китара 3 седмици , поради финансовите затруднения , които имах тогава . Радвам се ако съм ти помогнал . Успех .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хващаш китарата, носиш я в Българска Кремона - Казанлък и там ти я правят като нова.

Ще ти предложат опции от рефрет (смяна на прагчетата) през полиране до сваляне на боята и ново боядисване + полиране.

По електриката едва ли има много работа - някой потенциометър евентуално.

Имам подобна кремонска китара, но поръчкова. За нейно съжаление не свиря с нея, но бих постъпил точно така ако ми трябва.

 

Да добавя:

Ключовете са ужасТни. За 20-30 лева е добре да се сложат нови.

Онова желязното копче за адаптерите е добре да се смени с трипозиционен 3-ON ключ. Като стигнеш до него пиши да ти кажа как се прави за 4 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^живо се интересувам как се прави ключето, само че ми трябва с 5 позиции. дали ще се получи? имам една кремона, която реставрирам, но забих на този суич, защото е скапан и ми се искаще да го сменя с нещо по-нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, имам рецепта за трипозиционен като за Гибсън с хъмбъкери. Прави се от ЦК ключе със средно положение.

 

Добре де , дай тази рецепта за ЦК ключето.Точно днес приключих с една такава китара.Вярно, че ключето е грубо, но пък предлага възможности.За първи път ми попада такова връзване на ключа и го отчитам за много сполучливо.Ще я скицирам и ще я кача.

 

313olfa.jpgnedono.jpg14xm7lt.jpg

 

2m6slg8.jpg

 

 

Поздрави RDG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря на всички за съветите,ще се захвана в най-скоро време с моята Кремонка. :)One more thing: горе-долу може ли да ми кажете колко ще ми струва това удоволствие,защото съм малко във финансова криза ии..

Благодаря предварително.

Редактирано от screamo_girl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз работех с най доброто което можех да си позволя и ми излезе солено , повече от един Стаг . Затова казвам че ако не ти трябва хубава китара , по добре си вземи един Стаг .

 

Все пак не казвам че Стаг не стават за нищо . Имам предвид хубава като за по напреднали :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите,ще се захвана в най-скоро време с моята Кремонка. :)One more thing: горе-долу може ли да ми кажете колко ще ми струва това удоволствие,защото съм малко във финансова криза ии..

Благодаря предварително.

 

Това за кризата е ясно.Само за шкуренето отива към /използвах №120, 150 и 240/ около 1.5м от всяка, около 3.60лв, 18-20ч много прах и кихане,разглобяване и сглобяване и това е. Трудното е после в подготовката и детайлите.

 

Успех с проекта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз съм хванал същия проект като теб,но с орфендер.Всичко беше за смяна като се започне от части(адапрети ключове потенциометри жак)и всичката боя по тялото и грифа.Общо взето ако имаш подходящите условия за работа и най-важното железни нерви,може и да запее нова песен тази казанлъшка принцеса.

конкретно по въпроса ти

ключове-15-30лв.

струни 10-15лв.

адаптери 30-150лв.

потенциометри 3-10лв.

ключ за бленди (незнам колко кинти е нов) минава гратис :thumbs_up:

прагове 35лв

китове,бой,лакове и какво ли не (при мен излезе 30лв)

шкури,нови винчета,5-6лв.

време за работа по проекта 1-6 седмици

най евтино според моите груби сметки-130лв.таман по толкова вървят стагчетата тук в форума.

но ако искаш тази китара да стане бижу както орфееца трябва много ама много желание,старание и 3 загубени месеца :thumbs_up:

Успех!!!

Редактирано от никс
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих се ангажирал с прогнозна цена, но вероятно по-изгодно ще е да се купи нисък клас китара втора употреба.

 

rdg_design, за ключето ще трябва да пускам отделна тема, защото ще трябва да се илюстрира със снимков материал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се правят нещата като хората и с качествени материали 130лв няма да стигнат(без да броим труда).Ако искаш да е евтино - купи втора ръка.Ако искаш да стане готино и къстъм - ще вложиш повечко и доста време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.