Jump to content
Българският форум за музиканти

Свирене на тремоло


Evtim Djerekarov

Recommended Posts

А, ама това е за 4 удара на метронома май.

Нали той тактува

Щрак, щрак, щрак, щрак, Щрак, щрак, щрак, щрак......

под един бийт разбирам разстоянието междуЩрак и щрак. :D

 

Иначе ако не е така, то занчи моята скорост е 32-ни на 100.

И аз мисля, че е така, освен това един бийт (между две щракания) е една четвъртина нота (целия бийт). Една осмина е половин бийт (2 ноти на бийт), а една шестнайсетина - четвърт бийт (четири ноти на бийт). Справка - видеото на Петручи.

 

Тоест 16-ини при 120 удара в минута трябва да са 8 ноти в секунда. Той успя да стигне до 16-ини при 207 удара в минута :D :guitar:

 

Аз успявам докъм 140 удара в секунда да свиря 16-ини - около 6,8 ноти в секунда. Това е за хроматичното упражнение, което показва във видеото - 12-13-14-15 от 6-та струна надолу (е, не само :) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 122
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

затова си изтеглих този урок tuk

User name and password? :read: data.bg sux :D

 

Но всъщност аз (CBT GUITAR LESSONS) Riff Interactive - Speed Techniques си го имам и наистина е добър урок.

 

По темата, аз свиря супер бавно, някъде на 120 при 16тини. По едно време бях започнал да си мисля, че е заради струните, защото съм с 8ци и са доста мекички, а свиря с фендер хеви перо. Но май просто е от нередовно свирене и упражнения :)

 

Несъм съгласен, че темата е за спортисти. Правилният и чист пикинг, в частност тремолото са от огромно значение за добрият звук, дори и при доста бавни блусарски парчета.

Бях чел в едни уроци, че техниката да се свири от пръстите е добра за средни скорости, някаде 140-200 при 16тини, като след това е по-добре да се ползва свирене от лакътя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При темпо над 200 16-тини вече е малко излишно да говорим за каквито и да е правила. Там правилно е както го правиш, иначе каквото и да прочетеш ако не стига - не е правилно.Пък и кой ти слуша 16-тини в 200....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе... тая тема не знам защо се оказа интересна толкова дълго време. Според мен е много по-важно какво прави лявата ръка докато дясната стърже, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе... тая тема не знам защо се оказа интересна толкова дълго време. Според мен е много по-важно какво прави лявата ръка докато дясната стърже, нали?

тц, много години живеех в същата заблуда и сега бера дертове...

двете ръце са еднакво важни :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маи наи важен е синхрона между двете ръце.

 

 

а все пак я пояснете за човек които никога не е виждал метроном как се измерват ударите 16-ни на 200 кво ще да е тва(за 200 - та го разбрах 200 удара за 60 сек.Ако пак съм в заблуда нека някои да ме поправи или ако съм прав да ме допълни.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маи наи важен е синхрона между двете ръце.

 

 

а все пак я пояснете за човек които никога не е виждал метроном как се измерват ударите 16-ни на 200 кво ще да е тва(за 200 - та го разбрах 200 удара за 60 сек.Ако пак съм в заблуда нека някои да ме поправи или ако съм прав да ме допълни.)

16-ини = 4 ноти на удар - т.е между две цъкания на метронома трябва да изсвириш четири ноти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... абе метронома прави тик :rolleyes: тва прави. Тва "тик" можеш да го разделиш както си искаш, а можеш и да групираш няколко "тик" в едно време... и тъй, ако решиш 4 "тик" да са ти един такт, то тогава едно "тик" представлява една четвъртина нота. И тва е най-честото броене. Но пък може да решиш едно "тик" да отмерва два такта. Тогава в "тик" има 2 цели, 4 половини, 8 четвъртини и т.н.

 

И все пак, ако 4 "тик" са ти едно време и 1 "тик" е една четвъртина, тогава между 1 "тик" можеш да събереш 2 осмини или 4 16тини или 8 32ри....

 

 

По-просто не знам как да го обясня :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми най-лесно се обяснява с тактовия показател - при повечето песни той показва 4/4 . Това ще рече , че четвъртина нота има четери пъти в такта . Т.е. за един такт метронома ще направи четери пъти "Цък (аз така го чувам , не знам за Тик :rolleyes: ) . 4/4 е дроб , така да се каже , т.е. ако умножите ислителя и знаменателя с едно и също число , ще си остане същия . Примерно два пъти по-малки ноти - ще стане 8/8 . Това значи 8 осмини в един такт . Още два пъти по-малки 16/16 - шестнадесет шестдесетини в един такт (малииии докат' го напиша) . Аз така си го обяснявам , пък и който в пети клас е учил математика (щото има май хора , дето в трети клас не са били в час по бълг. език и литература) - ще го схванеш с дробите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цък (аз така го чувам , не знам за Тик :P )

 

16/16 - шестнадесет шестдесетини в един такт

Моя прави ТИК пък :P

 

А второто трябва да са шестНАдесетини нали ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маи наи важен е синхрона между двете ръце.

 

 

а все пак я пояснете за човек които никога не е виждал метроном как се измерват ударите 16-ни на 200 кво ще да е тва(за 200 - та го разбрах 200 удара за 60 сек.Ако пак съм в заблуда нека някои да ме поправи или ако съм прав да ме допълни.)

:nono: Веднага отивай да си купиш или си инсталирай или ползвай софтуерен някакъв. Как музикант без метроном. Все едно "не съм чувал барабани" .... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маи наи важен е синхрона между двете ръце.

 

 

а все пак я пояснете за човек които никога не е виждал метроном как се измерват ударите  16-ни на 200 кво ще да е тва(за 200 - та го разбрах 200 удара за 60 сек.Ако пак съм в заблуда нека някои да ме поправи или ако съм прав да ме допълни.)

16-ини = 4 ноти на удар - т.е между две цъкания на метронома трябва да изсвириш четири ноти.

мерси СВЕТНА МЕ :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, отново!

Реших да споделя един ефективен начин за развиване на бързина и контрол , който поне при мен действа.

Упражнението е едно единствено и постепенно търпи развитие.

Та направете следното:

1. Метронома го сложете на темпо 50

2. Само на една струна свирете 16-тини , 2 такта (тоест 8 пъти по 4-ри 16-тини , с други думи запълвате 8 клика на метронома ). Най-добре е да свирите хроматично (по 4-ри съседни тона с лявата ръка).

3. След като се убедени, че няма напрежение при свиренето на горното упражнение и се чуствате уверени че се справяте добре , тогава всяка последна група от 4-ри 16-тини заменете с осем 32-ни (тоест два пъти по бързи ноти). !!!Внимание!!! Това се прави само веднъж на два такта , поне на този етап!!!

4. След като се убедени, че няма напрежение при свиренето на горното упражнение и се чуствате уверени че се справяте добре , време е да замените всяка ВТОРА група от по 4-ри 16-тини с осем на брой 32-ни.

Идеята е след известно време изяло да замените 16-тините с 32-ни.

Когато достигнете това ниво , време е да рзаделите тактовете (в случая са два) по равно между две съседни струни. С други думи , първите 4-ри групи от 16-тини на 6-та струна , а втората група на 5-та струна. След което пак работите по точки 2, 3, и 4-ри, докато сте убедени че се справяте убедително и без усилие.

5. Ако всичко върви гладко дотук, може спокойно да опитате да усложнявате упражнените , като сменяте струната на всяка група от по 4-ри 16-тини , да вдигате темпото и т.н. ...

Смятам че при полагане на системни усилия и воля резултата ще е на лице. Задължително се придържайте и към съветите дадени от AXE за самата технология на тремолото , ако ви е удобно движението да идва само от пръстите още по добре ....

МЕТРОНОМА Е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН!

По натам ще постна ноти и аудио , но в момента нямам такава възможност.

Успех!!!

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, отново!

Реших да споделя един ефективен начин за развиване на бързина и контрол , който поне при мен действа.

Упражнението е едно единствено и постепенно търпи развитие.

Та направете следното:

1. Метронома го сложете на темпо 50

2. Само на една струна свирете 16-тини , 2 такта (тоест 8 пъти по 4-ри 16-тини , с други думи запълвате 8 клика на метронома ). Най-добре е да свирите хроматично (по 4-ри съседни тона с лявата ръка).

3. След като се убедени, че няма напрежение при свиренето на горното упражнение и се чуствате уверени че се справяте добре , тогава всяка последна група от 4-ри 16-тини заменете с осем 32-ни (тоест два пъти по бързи ноти). !!!Внимание!!! Това се прави само веднъж на два такта , поне на този етап!!!

4. След като се убедени, че няма напрежение при свиренето на горното упражнение и се чуствате уверени че се справяте добре , време е да замените всяка ВТОРА група от по 4-ри 16-тини с осем на брой 32-ни.

Идеята е след известно време изяло да замените 16-тините с 32-ни.

Когато достигнете това ниво , време е да рзаделите тактовете (в случая са два) по равно между две съседни струни. С други думи , първите 4-ри групи от 16-тини на 6-та струна , а втората група на 5-та струна. След което пак работите по точки 2, 3, и 4-ри, докато сте убедени че се справяте убедително и без усилие.

5. Ако всичко върви гладко дотук, може спокойно да опитате да усложнявате упражнените , като сменяте струната на всяка група от по 4-ри 16-тини , да вдигате темпото и т.н. ...

Смятам че при полагане на системни усилия и воля резултата ще е на лице. Задължително се придържайте и към съветите дадени от AXE за самата технология на тремолото , ако ви е удобно движението да идва само от пръстите още по добре ....

МЕТРОНОМА Е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН!

По натам ще постна ноти и аудио , но в момента нямам такава възможност.

Успех!!!

;):);):):D:D;):):D:D;):D

БЛАГОДАРЯ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.