Jump to content
Българският форум за музиканти

Класическа китара


Vakso

Recommended Posts

Аз имах класическа китара с тръсрод(дълъг винт по грифа, ако не знаеш) и на нея слагах метални струни без проблем. Виж дали твойта има такъв(аз не познавам този модел), като надникнеш в резонансния отвор с поглед към грифа.

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах класическа китара с тръсрод(дълъг винт по грифа, ако не знаеш) и на нея слагах метални струни без проблем. Виж дали твойта има такъв(аз не познавам този модел), като надникнеш в резонансния отвор с поглед към грифа.

 

Знам какво е тръсрод...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това дали можеш да сложиш или не метални струни на класическа китара не зависи само от това дали има тръс род или няма.

Горната дъска и мостчето също може да пострадат в зависимост от начина на изработка на китарата и дебелината на самите струни.

Включително има (и аз имам) акустични китари с метални струни, на които да кажем не е препоръчително да се поставят по-дебели струни от 12-54 (т.нар. light).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е единственото условие така да го кажем :) Но си е така де. Иначе от любов към експеримента можеш да слагаш каквото искаш, но аз лично не бих го направил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е добра идея. Като започвах да свиря си взех класическа китарка, ама тъп метъл, исках метални струни, и без да питам много-много ги шибнах. Чак след месец-два ги свалих, и грифът си пострада. Не много, не знаех как се настройва китара тогава и явно съм държал по-нисък строй, но се поогъна леко. Ако бях опънал по-дебели въжета и в нормален строй съм сигурен, че щях да спраскам нещо. Супер тъпо ми е още, но това е положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен тръс рода рискуваш да си загубиш и мостчето, класическата китара си е направена за найлонка, и не бива да се слагат други, без значение дали има тръс род, ако не ти харесва, купи си уестърн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.