Jump to content
Българският форум за музиканти

Перкусии и Перкусионисти


Recommended Posts

Винаги съм си мечтал да свиря в банда с перкусионист и от няколко дена това е вече реално ;)

Перкусиите са ми били най-голямата любов след (половинката ми) барабаните !

Мисля,че за да си перкусионист е необходимо невероятно въображение и адска музикалност,за да нарисуваш картина със звуци !

Ето ги и най-големите ми любимци :

Аирто airto5.jpg

Роден е в Бразилия през 1941

На шест години вече има няколко награди,а малко по-късно от местната радио станция му предоставят собствено предаване в което свири и пее. На тринадесет вече е професионален музикант,а на 16 се мести в Сан Пауло където работи в нощните клубове като перкусионист и барабанист.

В края на 60те се мести в Ню Йорк,където свири с Reggie Workman, JJ Johnson, Cedar Walton и басиста Walter Booker.

Благодарение на последният,скоро започва да свири величия като Cannonball Adderley, Lee Morgan, Paul Desmond и Joe Zawinul.

Zawinul го препоръчва на Майлс Дейвис за "рекординг сесия" през 1970. След това Майлс го кани в групата си съставена от икони като Wayne

Shorter, Dave Holland, Jack DeJohnette, Chick Corea и по-късно JohnMcLaughlin и Keith Jarrett.

От тук кариерата му върви само нагоре и е канен навсякъде !

Свири в :

-Weather Report с Wayne Shorter, Joe Zawinul, Miroslav Vitous и Alphonse Mouzon

-Return to Forever group на Чък Кария,заедно с Flora Purim, Joe Farrell и Stanley

Clarke

-Carlos Santana, Gil Evans, Gato Barbieri, Michael Brecker, The Crusaders, Paul Simon, Chicago,Quincy Jones, Herbie Hancock, Dizzy Gillespie,Smashing Pumpkins,Tina Turner,McCoy Tyner,George Benson,Ron Carter,Al DiMeola......

 

Носител е на две награди Грами:

-За Planet Drum,записан с найстора на конгите Джовани Хидалго,табла виртуоза Закир Хусейн и великия Бабатунде Олатунджи

-За най-добър лайв джаз албум с Dizzy Gillespie's United Nations Orchestra

Избиран е многократно за най-добър перкусионист във всевъзможни джаз и дръм анкети на най популярните списания и т.н.

 

Аирто има най-уникалният стил на свирене от всичко,което съм чувал :cheers::cheers::headbang:

airto%20moreira.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки че не съм много в час с перкусионистите, на мен най-брутално впечатление ми е направил Трилок Гурту ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа Трилук Гурту, Закир Хюсеин, Омар Хаким...

апропо перкусиониста на група ОМ свири интересно и много подходящо за жанра си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Сантана перкусиониста ми харесва най-много.Съжалявам,но не му знам много,много името,но фамилията му е Мендоса.Ще проверя и довечера ще сложа инфо.

Редактирано от bonzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трилок Гурту е невероятен за мен,от българските Стунджи е уникален,а перкусиониста на ОМ се казва Жоро Ангелов,един наистина страшен перкусионист и музикант,на мен лично ми беше учител по барабани като започвах,може да се чуе с ОМ по разни галерии и НДК-та ако свирят активно,ама май нямам представа,честно казано :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

ОМ са страхотна група, да... Перкусиониста им е невероятен. Имам всичките им дискове... Не е нужно да търсиш и да чакаш да ги гледаш на живо - можеш да си купиш техен диск... Хм, да препоръчам... Трудно ми е да препоръчам точно кой диск да си вземеш първо. Който и да е - все ще ти хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алекс Акуня много ме кефи в албумите на Патитучи. А иначе номер 1 за мен е Мерилин Мазур.

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОМ правят невероятна музика, наистина

Усещането на техен концерт обаче не може да се сравни по никакъв начин със слушането на диск вкъщи....на тези които не са ги гледали наживо - горещо препоръчвам да отидат някой път

 

а Жоро Ангелов си е изключителен музикант....той ми е първият (и единствен) учител по ударни инструменти, така че няма да го обсъждам аз :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво свирят група ОМ...и как мога да ги чуя??? :think:

Имам негов диск, авторски, мога да ти дам да чуеш, но май най-добре е да си купиш - и негов, и на групата.

 

В раздел обяви на мое име има една такава, с негови неща за продан...

Странно е, че никой от дръм-секцията не се е поинтересувал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

любим перкусионист............хм...хммм -- може би Клаудио Крон и Георги Англелов - изключителен е просто :):cheers::)

Редактирано от percussion1456
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трилок Гурту е невероятен за мен,от българските Стунджи е уникален,а перкусиониста на ОМ се казва Жоро Ангелов,един наистина страшен перкусионист и музикант,на мен лично ми беше учител по барабани като започвах,може да се чуе с ОМ по разни галерии и НДК-та ако свирят активно,ама май нямам представа,честно казано :think:

 

И на мен Жоро ми беше учител в оркестъра на английската. Голям музикант и готин човек. Но не му знам изявите напоследък.

 

В списъка с любими бих добавил Джовани Хидалго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.