Jump to content
Българският форум за музиканти

Флойд роуз


W_A_R

Recommended Posts

Човека попита за начин, отговориха му, най-простия и лесен начин - дървено трупче. Щом не иска флойд това е. И аз съм на същата хава с трупче и нямам никакви дертове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Остава отворен въпроса, защо аджеба си купувате китари с флойд, като не го искате?

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава отворен въпроса, защо аджеба си купувате китари с флойд, като не го искате?

 

Не знам и аз :greenball: Голяма грешка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Вариант 1 - купуваш си първа китара, видял си, че еди кой си твой любим китарист свири на китара с флойд и автоматично решаваш, че и на теб ти трябва :thumbs_up:

Вариант 2 е просто звукът на китарата с флойд да ти харесва повече от звука на някоя си китара без флойд. (нещо като при Клептън, който никога не ползвал тремолото, но въпреки това сигничър моделът му е с такова, защото не харесвал как звучат китарите без тремоло.).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, хавата с флойдовете хич не е трудна!Просто бъди мъж и се научи!

Почва се от 6-та и така....Толкова трудно да е - не е.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Вариант 1 - купуваш си първа китара, видял си, че еди кой си твой любим китарист свири на китара с флойд и автоматично решаваш, че и на теб ти трябва ;)

Вариант 2 е просто звукът на китарата с флойд да ти харесва повече от звука на някоя си китара без флойд. (нещо като при Клептън, който никога не ползвал тремолото, но въпреки това сигничър моделът му е с такова, защото не харесвал как звучат китарите без тремоло.).

 

По-скоро 2рия вариант :greenangel: Звука на китарата е убийствен и това беше главната причина поради която я предпочетох пред Мексиканския Страт, който първоначално исках да си взема. :girl_cray2: И сега като се замисля наистина си обичам инструмента и не съжалявам, че си взех точно тази китара... :girl_cray2::) (макар и флойда да ми създава проблеми)

 

 

Ох, хавата с флойдовете хич не е трудна!Просто бъди мъж и се научи!

Почва се от 6-та и така....Толкова трудно да е - не е.

Успех

 

Ами с времето ще се науча, но просто ми трябва повече опит с тоя флойд. Все пак никога не съм боравил с подобно нещо и за това сега ми е трудно, но принципно знам, че не е кой знае какъв проблем. :girl_cray2: Просто е малко изнервящ.... ;)

 

 

П.С. А някой да знае дали в България е възможно да се намери въпросното Tremol-No? Потърсих информация и се оказа, че джаджата е наистина много полезна и не просто би оправила проблема, но и би предоставила много нови възможности от гледна точка на разнообразието.

 

Благодаря за полезните съвети. :thx: Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай ако съм звучал грубо.Не се отчайвай, а просто продължавай да опитваш и ще стане.Всеки е минал през този период, когато се е сблъскал с първата си китара с флойд.Ако все пак предпочиташ да го застопориш, ти препоръчвам варианта с дървеното трупче - лесно, евтино и лесно се маха при нужда.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пак ще попитам наистина ли всичко е ОК с механизмите? RG350 DX е един от най-масовите модели с много добри стоп машинки на струните към главата на грифа/обяснявям най-просто за да се разберем и извинявяй ако те засягам/ и не знам някой до сега при добро заключване да е имал проблем с разстройване /ако струните са читави и т.н./. иначе колегите са прави- не се отчайвай и ако си решил да ползваш флойд /аз обожавам/ копай здраво и ще свикнеш. имам 2 Ibanez-а единият с обикновен флойд, другият със ZR тремоло. свиренето е различно но се свиква и кефи по своеобразен начин с различното тремоло. поздрави и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пак ще попитам наистина ли всичко е ОК с механизмите? RG350 DX е един от най-масовите модели с много добри стоп машинки на струните към главата на грифа/обяснявям най-просто за да се разберем и извинявяй ако те засягам/ и не знам някой до сега при добро заключване да е имал проблем с разстройване /ако струните са читави и т.н./. иначе колегите са прави- не се отчайвай и ако си решил да ползваш флойд /аз обожавам/ копай здраво и ще свикнеш. имам 2 Ibanez-а единият с обикновен флойд, другият със ZR тремоло. свиренето е различно но се свиква и кефи по своеобразен начин с различното тремоло. поздрави и успех!

 

На механизма му няма нищо. И споко не се засягам :thumbs_up::P Просто пак казвам сблъсквам се за пръв път с такова нещо и си нямам идея как да настроя флойда при смяна на струните, защото нали като ги махаш и после слагането лесно, но като настроя струните трябва да въртя пружините отзад, за да легне в нормално положение. Е точно този процес със пружините не ми понася. Опитвах 1001231298376 пъти и не мога да го настроя тоя флойд. Просто явно аз съм си бъгав :D Механизма си е наред и преди да се наложи да сменям струни работи перфектно и изобщо не разстройва. Проблемът идва като тръгна да сменям струни. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто пъхни под тремолото батерия AAA или друг солиден обект с подходящи размери, за да не пада като махаш струните. Сложи същите струни като предишните, настрой, махни блокиращото средство, настройвай ги докато улегнат и не би трябвало да се налага да пипаш пружините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сменяш струните една по една, от 1-ва към 6-та, няма нужда нищо да подпъхваш.

Настройваш всяка нова струна и после окончанелно всички, затягаш локинг нъта и пак настройваш с финната настройка.

Но наистина трябва да е същият комлект, като размер, струни.

Редактирано от DILETANT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пак ще попитам наистина ли всичко е ОК с механизмите? RG350 DX е един от най-масовите модели с много добри стоп машинки на струните към главата на грифа/обяснявям най-просто за да се разберем и извинявяй ако те засягам/ и не знам някой до сега при добро заключване да е имал проблем с разстройване /ако струните са читави и т.н./. иначе колегите са прави- не се отчайвай и ако си решил да ползваш флойд /аз обожавам/ копай здраво и ще свикнеш. имам 2 Ibanez-а единият с обикновен флойд, другият със ZR тремоло. свиренето е различно но се свиква и кефи по своеобразен начин с различното тремоло. поздрави и успех!

 

На механизма му няма нищо. И споко не се засягам :curse::dance: Просто пак казвам сблъсквам се за пръв път с такова нещо и си нямам идея как да настроя флойда при смяна на струните, защото нали като ги махаш и после слагането лесно, но като настроя струните трябва да въртя пружините отзад, за да легне в нормално положение. Е точно този процес със пружините не ми понася. Опитвах 1001231298376 пъти и не мога да го настроя тоя флойд. Просто явно аз съм си бъгав :dance: Механизма си е наред и преди да се наложи да сменям струни работи перфектно и изобщо не разстройва. Проблемът идва като тръгна да сменям струни. ;)

дай на някой около тебе /който има опит/ Ибанецо да ти настрои тремолото и после само сменяй струните без да коригираш флойда. ако няма кой - виждам че си от София и без да се правя на разбирач-обади ми се на ЛС и ще се опитам да ти помогна. ако не искаш флойд-горе вече се писа достатъчно как да го блокираш. поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички за указаната помощ и за наистина полезните съвети. Много ми помогнахте в тази непосилна задача - настройването на флойд роуз. :D А сега мисля да последвам съветите и да се хващам да човъркам китарата. :)

 

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и още един вариант, който досега не беше обяснен в детайл. Ето тази джаджа цък спомага да държи китара с стандартно тремоло/флойд настроена. Принципно, това "амортисьорче" натиска блока на тремолото в обратна посока и по този начин го връща в началната позиция както си настроил китарата. Единствените недостатъци са, че ще трябва да се завинти за тялото на китарата и че ще заема мястото за една пружина. Също четох някъде, че трудно се регулира, тъй като пружините отзад пречат. Ако някой си го е инсталнал, няма да е лошо да даде малко отзиви :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.