Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да си направим адаптер ?


Recommended Posts

Извинявам се ако има вече такава тема но просто не намерих нищо :) .Та един от вапросите е какво ни е нужно за да си направим адаптер (в моя случай за бас тип джазз адаптер :godbless: )в домашни условия :D ? Благодаря предварително на хората които ще помогнат :butcher: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси и сега отново вЪроси от кЪде магнити :) ?

Иначе благодаря за страницата има някои неща които не разбирам но има речници за тази работа.

 

---

МодЕдит: Като гледам и на БГ трудно се справяш... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eто тук има магнити http://www.pramiz.com/frambgp.html

До колкото гледам трябва да вземеш от петия вид, различните магнити ще възпроизвеждат различен звук. Но нека и някой друг да каже мнение.

Редактирано от spineless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.pramiz.com/frambgp.html

Имаш предвид Магнит NdFeB кат.№ 06.005,или има едни малко по надолу с номер 06.027 те са някак си по-дебели :) . Ако примерно зема от тези по-дебелите дали ще паснат в кутията на адаптера?И дали някои може да каже кои магнити какъв звук ще извадят :) ?

Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

После да кажеш как е станало, а ако не са много скъпи вземи няколко вида и провай...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неодимови магнити ( NdFeB ) не се исползват за адаптери на китара. Прекалено високи магнитни характеристики има за целта.

Обикновенно се използва ALNICO в оригиналния Fender J но се намира трудно и е скъп, а и слагането на добър магнит за целта не гарантира хубав sound. Taka, чe го прави с магнити за шкафчета пак каквото стане. Соц китарите бяха масово с такива FERO магнити от шкафчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че е по-добре да си оставя сегашния,от колкото да сложа магнит от шкафче :offtopic-001: .Не мога да те разбера защо казваш ,че не се използват за адаптери ,в сайтовете които в показват как се прави пише точно такива магнити . Ще изчакам още малко преди да взема каквито и да е магнити за да не стане някав гаф ,тоест ще изчакам да се съберът още малко мнения.Благодаря на всички отзовали се !

 

едит:като трагна да го правя може и снимки да сложа :offtopic-001:,въпреки че почвам да се съмнявам за това да го сложа на мястото на сегашния щото малко ме хваща шубето :godbless: ,не ми пречи поне да направя един :) .

Редактирано от eddie94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи 6 или 12 бр. от неодимовите (Продукт:_Магнит NdFeB,кат.№ 06.017H) и пробвай! Не са скъпи, а можеш да получиш нещо интересно като краен резултат. Аз имам следната идея: около всеки магнит - намотка. Накрая всяка струна ще си има намотка. Свържи намотките паралелно и да видим какво "животно" ще излезе. Само дано не си влияят много помежду си и да стане "мАзало"...

Успех! ... и да покажеш реални резултати! :)

Редактирано от dandilov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи 6 или 12 бр. от неодимовите (Продукт:_Магнит NdFeB,кат.№ 06.017H) и пробвай! Не са скъпи, а можеш да получиш нещо интересно като краен резултат. Аз имам следната идея: около всеки магнит - намотка. Накрая всяка струна ще си има намотка. Свържи намотките паралелно и да видим какво "животно" ще излезе. Само дано не си влияят много помежду си и да стане "мАзало"...

Успех! ... и да покажеш реални резултати! :)

С това мазало накрая ме плашиш :D ,иначе като идея ми звучи добре ;). Най вероятно резултатите ще ги покажа след празниците :coolp: .Най-вече зависи от това кога ще взема магнитите ;).

Редактирано от eddie94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dandilov, послушай ednomomi4e. С тези магнити не се правят адаптери. Не я карай с мисълта "е кво, и това са магнити..."

 

Помисли си какво ще се случи на китарата като праснеш супер мощни магнити които привличат струните супер здраво...

Чакам отговор на въпроса ми в тази тема!

 

 

eddie94, според мен не се занимавай с глупости. Ще загубиш много време и пари и няма да стане нищо. Сигурен съм, че имаш мерак, но по-добре се захвани с някой стар адаптер който да чоплиш. Поне като за начало....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи 6 или 12 бр. от неодимовите (Продукт:_Магнит NdFeB,кат.№ 06.017H) и пробвай!

 

Би било интересно как ще стане, след като привличат по височина, а не трябва ли да е по диаметър?

Редактирано от spineless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

eddie94, според мен не се занимавай с глупости. Ще загубиш много време и пари и няма да стане нищо. Сигурен съм, че имаш мерак, но по-добре се захвани с някой стар адаптер който да чоплиш. Поне като за начало....

Може и да си прав по-доре ще е ако се захвана с нещо старо ;) .Все пак не съм експерт :) .И ще те послушам , имам една стара кремонка на която не и работят 2 адаптера или един не съм сигурен.Ще се позанимавам с нея . :D А по натам ще видя и какво ще може да се направи по вапроса с направата на адаптер.

Редактирано от eddie94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та един от вапросите е какво ни е нужно за да си направим адаптер (в моя случай за бас тип джазз адаптер :) )в домашни условия ;)

Познания, опит, и много, много проби, докато се получи нещо...Като за начало можеш да започнеш с български и литература до 3 ти клас.

Не ми благодари за помощта!

eddie94, според мен не се занимавай с глупости. Ще загубиш много време и пари и няма да стане нищо.

Това е най-добрия съвет в цялата тема, имайки предвид познанията на мераклията. За съжаление само с мерак не става.

Как по дяволите, един ден се събуждаш и решаваш да си правиш адаптер, обаче нямаш никаква идея как става

това чудо на техниката, че даже питаш във форума и очакваш някакви мнения от хора, които не са правили.

Направо недоумявам. :butcher: Егати наивната тема!

Работата стана точно като в ония теми с дистерите и усилвателите.

''Как да си направя дистер''

- Имаш ли познания по електроника

- Нямам.

- Е, кво искаш тогава.

Един адаптер струва 30 лева, бре!

Мислиш ли, че можеш да направиш по-добър от най калпавия адаптер?

Мисля че е по-добре да си оставя сегашния,

Много мъдро решение - послушай вътрешния си глас!

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помисли си какво ще се случи на китарата като праснеш супер мощни магнити които привличат струните супер здраво...

Чакам отговор на въпроса ми в тази тема!

Ами това винаги може да се компенсира като се увеличи разстоянието между струните и магнитите. Т.е. няма да се приближава адаптерът толкова близо до струните. Не смятам, че е проблем.

А смятам, че е интересно и да се експериментира все пак... :butcher:

Пък и човек, когато любопитството не му дава мира и го сърбят ръцете що пък да не се позанимава... може пък да учуди света с някое "изобретение". :)

Дет' се вика: "Не се знае от кой храст какъв заек ще изскочи." ;)

Действай eddie94, ако все още не са ти убили ентусиазма де...

П.П. Материалите не са чак толкова скъпи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.