Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара + кубе за начинаещ


Чукопад

Recommended Posts

При постоянство ще се стигне и до Бодом, но Денчо е прав. Не си мисли, че за една седмица се учи да се свири на китара. С риск да ям виртуален бой ще кажа, че това е китара мамка му, не бас.

Ами ще ядеш :) Свирил ли си на бас да правиш такива крайни изказвания? Айде незнам защо си мислиш, че баса е лесен инструмент...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами ще ядеш :) Свирил ли си на бас да правиш такива крайни изказвания? Айде незнам защо си мислиш, че баса е лесен инструмент...

Всеки инструмент си иска много работа,за да бъдеш добър на него...

 

А моят съвет е купи си някоя евтина китарка отначало и някое роландче,с нисък бюджет звукът ти няма да е голяма работа,но поне ще можеш да си седнеш и да си свириш,епа щом напреднеш,па и пари намериш в повечко,тогава мисли за по-хубаво оборудване.Искрено ти пожелавам да го заслужиш,щото макар и да си докарвам почти всяка песен,с която се хвана,перфектно,май няма да имам такъв късмет скоро и ще си карам с Факторчето :cheers2: Пожелавам ти приятно сърфиране по грифа и не забравяй.че се иска търпение и постоянство :)

Редактирано от Eralian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази седмица минах през музикалния магазин и реших да посвиря на възможно най-ефтината комбинация китара-кубе. Спрях се на Ibanez GAX30 и Peavey Vypyr 15. Китара от 300-320лв и кубе от 250-260лв. Китарата се оказа доста удобна,вярна, с приятен плътен тон . Кубето за тези размери и куп екстри ,направо ме изуми с звук и възможности. Така ,че препоръчвам тази комбинация. За свирене с група ще трябва по-голяма мощност ,затова може да се вземе и по мощен вариант на кубето.

 

И аз съм твърд проповедник на каузата Peavey Vypyr. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще ядеш ;) Свирил ли си на бас да правиш такива крайни изказвания? Айде незнам защо си мислиш, че баса е лесен инструмент...

Всеки инструмент си иска много работа,за да бъдеш добър на него...

Toчно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся си китара + кубе за около 500 лева.

 

Мислим с приятели да се събираме и да свирим Children of Bodom,естествено знам,че с толкова евтина комбинация няма да се получи нищо професионално,но и не държим да е такова.Просто да се получава и да се кефим :punk_guitar:

 

Така че търся китара и кубе дето да си докарват метълското хард звучене(не е нужно да е перфектно), защото не знам дали всички усилватели могат да докарат този ефект.Бях гледал някакъв евтин усилвател Fender 150 DSP, който го докарваше.

 

Бях се спрял на това : защото си има от всичко, което може да ми потрябва, но съм сигурен, че можете да ми препоръчате далеч по-добра комбинация.

 

Мерси :drummer:

Тоя комплект дето си дал си е супер, обаче за метъл си е по-добре някой суперстрат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се има предвид, че world music supply сигурно продават И въпросната китара, най-вероятно звука е напудрен пък и най-вероятно е през някой хубав амп. Но самата китара явно така звучи, или поне създава предпоставки за такъв звук, нали на нея свирят ;)

 

П.С. А, той даже и свирача работел за Уошбърн :)

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

washburn-а на клипчето 100% е пуснат през някво ефектче и добро кубенце.Но китарката дори и през ефтино кубе ме кефи как звучи.Ама все пак ти си прецени, иди и я пробвай в магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Купих си китара Cort G254 и кубе Stagg 20 ватово.

 

Сега обаче не знам как да си настроя китарата и кубето, че да вадят някакъв такъв звук

Опитвам се,ръчкам ги ама истината е че хал хабер си нямам какво да правя...

Моля ви кажете ми какви настройки на усилвателя трябват за да извадя подобен звук.

Моето просто не звучи толкова чисто, пък ако смъкна гейна и се губи метълското звучене.

Помогнете :ph34r:

 

Eто ми го ампа сега : http://img237.imageshack.us/i/gdfsafdfsdf.jpg/

 

А на китарата имам една ръчка с 5 позиции и едни въртящи се копчета и като ги местя и почти не намирам промяна в звука дали китарата е развалена?Сми има промяна но не е някаква кой знае колко голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата се настройва от ключовете дето са на главата на грифа.Ръчката дето викаш, си мисля че става въпрос за ключето което превключва адаптерите.

А и бту тва кубе без никакви ефекти не ми вдъхва големи надежди за метъл...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата знам откъде се настройва и е настроена, но не знам как да я накарам да извади звука като от клипчето или поне леко подобен.

 

А пък кубето засега ми харесва как звучи с вградения овърдрайв адски силен звук вади и направо ще срути блока :ph34r: , ако спре да ми харесва ще си купя и някакъв ефект :D

Редактирано от Чукопад
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.