Jump to content
Българският форум за музиканти

Emperion Guitars


Valserp

Recommended Posts

Китарите са идеални. За който не го кефи - има там едно "х" -ксче горе в дясно :D

Единствено ме е яд, че не са наблегнали на 7 и 8 струнните китарки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Купете ми нещата, дето ги продавам и ще се жертвам :D

 

Но дори и да поръчам - ще е от тези, дето идват през март. Тъй че има време :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горното не ми дава да го редактирам..

 

Доста сериозно се замислих сега като разгледах Пре-ордъра за 2010

EMPERION SCORPIUS-7FR изглежда "яката раута", само не знам защо е по-евтина от шест струнния модел (който е 420 евро) .. нещо да не са объркали там като са писали и аз тука да си мисля че ше платя 399 пък да ми искат после 420, не че съм тръгнал да купувам де..

Седем струнна китара искам от доста време и възможностите ми са в тоя Price Range.. доста се чудя

 

Edit: Сега видях, че на сайта им пише също

 

PLEASE NOTE : all of those prices do not include 20% Italian VAT that must be payed ONLY by customers of the European Union, all other customers are exempted to pay the VAT amount. If applicable 20% VAT will be applied to final payment before shipping. :):unsure:

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
  • 4 weeks later...

http://tednet.snimka.bg/hobby/emperion-orion-guitar.519895

Разгледайте албума!

 

Та, взех Emperion ми дойде преди много време... банковият трансфер го забави много банката... цяла седмица само тях чаках... следващият път като тръгна да купувам нещо по интернет, ще взема да си направя PayPal...

Както виждате от тази снимка, колко бързо я доставиха!

019749414-big.jpg

 

Докато се аклиматизира, дрънчеше първият ден... ама след това почна да мърка като коте.

Серийният ми номер е EMP-2009-1, което предполагам значи, че това е първата им китара...

Тъй като нямаше как да пробвам китарата, казаха ми, че нека е със ESP specifications. Пробвах за няколко минути на един приятел LTD-то, хареса ми.

Грифът е много удобен, а и с мойте къси пръстчета, ми е трудно да стигам над 3та струна 23,24то прагче, но такъв е животът :girl_cray2:

High E струната ми е малко по-близко до края на грифа отколкото съм свикнал, но е по-добре от свръх широкия ми Jackson гриф.

Пълен сетъп е правен в Италия.

Флойдът е оригинален, перфектен! Алфа потенциометри, ключето за превключване е доста здраво и приятно за игране...

Ключове Wilkinson, електрониката е екранирана.... адаптерите са Horizon и са копия на Bareknuckle Nailbomb <3

Байдинга в същност не е байндинг, а нарисувана черна линия, но не е омацана, а си е просто перфектно. Трябва да го пипнеш, да разбереш, че не е байндинг.

Адски удобно е за седнало свирене, а прав не съм опитвал, защото все още съм с шина на врата. Но ме увериха, че главата не клюма.

 

Подръжката е много яка, над 50 и-мейла сме разменили, главно отговаряне на тъпите ми въпроси :greenball:

 

Ако имате някакви въпроси, насреща съм.

 

019749299-big.jpg

019749302-big.jpg

019749312-big.jpg

019749314-big.jpg

019749319-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен съм, че доста хора чакат с нетърпение да се проявиш на новата придобивка, интересно е какъв звук вади :thumbs_up:

 

Честита да ти е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влюбих се от пръв поглед, но бързо ми охладня главата, патил съм си от това преди. Китарите изглеждат страхотно, но това че им правят сетъпа в Италия и им е толкова анонимен сайта малко не ми вдъхва доверие... Поне телефон да имаше. Малко измамническа работа ми се вижда.

 

Наистина се надявам да ме опровергаете за съмненията, понеже смятам да им стана ВИП клиент и ще ми е трудно с това скептично отношение. :):D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

Вярно, че не са скъпи, ама да ти доставят това, при положение, че си поръчал нова китара... Интересно каква е реакцията на фирмата при положение, че по рекламите в сайта им изглежда много friendly настроени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко как да е ще се прежаля ама този целулитен задник .... който са барнали между грифа и тялото ... е номорален ... аз ако бях на човека щях да ги съдя ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, човекът който надзираваше работа във фабриката избяга с парите им и им прати китари, които изобщо не следваха скиците и материалите.

Но пък върнаха парите на всички които искаха рефънд. И аз много се колебаех, защото следях онзи форум от много време относно Емперион...

 

Както и да е, убедих се, че въпреки малкия размер на фирмата, Emperion правят всичко възможно да предложат добър продукт. Разбирам да има някакъв риск да си загубиш парите и да останеш с китара която не те задоволява, но няма такова нещо. Когато много хора получиха гадни китари, всеки искаше рефънд и Emperion предлагаха адаптери и големи намаления за 2011 китарите им, или можеха малко да изчакат, за да получат пълен рефънд. Този пич от онази тема предпочете pickups.

 

Ако някой се интересува, аз се запознах с пича който ръководи всичко в Emperion и прави голяма част от работата, фабриката за 2011 ще е в Корея, по-специално където правят B.C Rich-овете.

 

Аз лично изобщо не съжалявам, че си взех Emperion. Пак бих го направил. Не рискувах нищо, защото можех да получа 100% рефънд. В момента имат останали само 3-4 бройки от 2010 ръна(които са намалени сериозно понеже телата са от basswood, не alder), и ми се струва малко безмислено, но ако има достатъчно хора, можем да наемем една репетиционна и да пробвате Emperion.

 

В крайна сметка 2010 ръна имаше само няколко гадни бройки. Вижте останалите...

_MG_1602.jpg

_MG_1614.jpg

_MG_1626.jpg

_MG_1635.jpg

_MG_1642.jpg

_MG_1647.jpg

_MG_1654.jpg

_MG_1662.jpg

_MG_1669.jpg

_MG_1675.jpg

_MG_1681.jpg

_MG_1688.jpg

_MG_1694.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.