Към съдържанието

Снимка

Помощ височина /разстояние/ на адаптерите от струните

• Please log in to reply
8 отговора на тази тема

#1 maxim09

maxim09

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 385 Мнения:
  • Инструмент:Squier, Кремона

Публикувано 27 октомври 2009 - 21:27

Разбутах си височина /разстоянието/ на адаптерите от струните, за да получа по-голям сустейн, e стана но при засвирване на рифове звучи все едно не съм си настроил китарата. Имам чувството, че съответните адаптери прихващат и от съседните струни, става някакво мазало.

#2 Yves

Yves

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1970 Мнения:
  • Инструмент:Full Metal Jacket

Публикувано 27 октомври 2009 - 21:55

Отдалечи ги тогава. Никой не може да ти каже колко трябва да е за твоята китара конкретно. Пробвай, намествай, пак пробвай и така...не повече от 10 минути човъркане е.

Warwick Corvette Bubinga 5 // Warwick RB Corvette $$ 5 // Dunlop Cry Baby 105Q Bass Wah // MXR M87 Bass Comp // MXR M80 D.I.+ // Sansamp Bass Driver DI // TC Electronic Polytune // N-audio PowerBox Mk2 // Ampeg SVT III PRO // 2 X Hartke 210 TP

#3 Predator30

Predator30

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 28 октомври 2009 - 08:43

Разбутах си височина /разстоянието/ на адаптерите от струните, за да получа по-голям сустейн, e стана но при засвирване на рифове звучи все едно не съм си настроил китарата. Имам чувството, че съответните адаптери прихващат и от съседните струни, става някакво мазало.

каква китара имаш

#4 James Hetfield

James Hetfield

Човек с една мечта по-малко (АААААЛИУЯ)

• newbies
  • PipPipPip
  • 469 Мнения:
  • Инструмент: Китарник

Публикувано 01 ноември 2009 - 13:20

Ами преди време аз си правих разстоянието като натисках последното (22 или 24) прагче и ако струната не се допира до нек адаптера е добре. Даже една идейка по-нагоре.

Качеството на звука зависи от китарата, ефектите, усилвателите и на-вече от задкитарното устройство!

#5 Evtim Djerekarov

Evtim Djerekarov

Юзрод Небесен

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9221 Мнения:
  • Инструмент:GUITAR, PIANO, VOCAL

Публикувано 01 ноември 2009 - 13:29

Ако адаптерите са твърде близо, тогава струната не звучи добре,а и има шанс да допрете струната до адаптера и да се чуе неприятно пукане.
около 2-3мм между струните и най-високите шишове при натисната струна на последното прагче е добре, но не е железно правило.

Основният закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Ние подготвяме един много хубав закон, който ще е много полезен за вас - гражданите, но не смятаме за необходимо да ви го показваме, преди да сме го приели, а и няма нужда да се допитваме до вас за неговото приемане. Иначе сме отявлени демократи и не подкрепяме авторитарните режими, които ограничават свободата на словото на гражданите си.
Карбовски за ЕС и Крим...

К'во се дзвериш, бе?!?

#6 Judas Priest

Judas Priest

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 89 Мнения:
  • Инструмент:Гласни струни , Китара

Публикувано 02 ноември 2009 - 14:13

Не е добре да са много близо струните до адаптерите...Много лошо размазва тоновете нерядко.....Аз доскоро бях така.И си мислех,че апаратурата ми не е наред....Като отдалечих нещата са по-добре.....2-3 мм наистина е добре

#7 maxim09

maxim09

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 385 Мнения:
  • Инструмент:Squier, Кремона

Публикувано 02 ноември 2009 - 22:45

В момента се нормализираха нещата на 3 мм. от струните, притесних се защото не ги бях разбутвал досега. Пробвах да увелича разстоянието, за по-голям сустейн. E стана ама рифовете на нищо не приличаха, кремонката изгуби всякаква способност да извади дисторшън звук. Уплаших се и да не са се счупили и винтовете за регулиране, но сега всичко си дойде на мястото, и желаното удължаване на тона, макар и не съвсем достатъчно. Благодаря за препоръките!

#8 EMEC

EMEC

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 23 Мнения:
  • Инструмент:kitara

Публикувано 26 февруари 2010 - 14:43

Аз също разбутах моите на Yamaha Pcifika 012 в книжката за подръжка пише 3 мм, но питах Канев във Варна, той ми каза 5-7 най-много.

#9 ВанКо Пашов

ВанКо Пашов

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 82 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 27 ноември 2010 - 18:46

Аз пък знам, че като натиснеш на последното прагче трябва струната да е на 1-2мм от адаптера.
Proud owner of Schecter Omen-Extreme 6 FR!
Peavey amp owner/user!
Ritchie Blackmore follower!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни