Jump to content
Българският форум за музиканти

maxim09

Помощ височина /разстояние/ на адаптерите от струните

Recommended Posts

Разбутах си височина /разстоянието/ на адаптерите от струните, за да получа по-голям сустейн, e стана но при засвирване на рифове звучи все едно не съм си настроил китарата. Имам чувството, че съответните адаптери прихващат и от съседните струни, става някакво мазало.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдалечи ги тогава. Никой не може да ти каже колко трябва да е за твоята китара конкретно. Пробвай, намествай, пак пробвай и така...не повече от 10 минути човъркане е.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Разбутах си височина /разстоянието/ на адаптерите от струните, за да получа по-голям сустейн, e стана но при засвирване на рифове звучи все едно не съм си настроил китарата. Имам чувството, че съответните адаптери прихващат и от съседните струни, става някакво мазало.

каква китара имаш

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами преди време аз си правих разстоянието като натисках последното (22 или 24) прагче и ако струната не се допира до нек адаптера е добре. Даже една идейка по-нагоре.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако адаптерите са твърде близо, тогава струната не звучи добре,а и има шанс да допрете струната до адаптера и да се чуе неприятно пукане.

около 2-3мм между струните и най-високите шишове при натисната струна на последното прагче е добре, но не е железно правило.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е добре да са много близо струните до адаптерите...Много лошо размазва тоновете нерядко.....Аз доскоро бях така.И си мислех,че апаратурата ми не е наред....Като отдалечих нещата са по-добре.....2-3 мм наистина е добре

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента се нормализираха нещата на 3 мм. от струните, притесних се защото не ги бях разбутвал досега. Пробвах да увелича разстоянието, за по-голям сустейн. E стана ама рифовете на нищо не приличаха, кремонката изгуби всякаква способност да извади дисторшън звук. Уплаших се и да не са се счупили и винтовете за регулиране, но сега всичко си дойде на мястото, и желаното удължаване на тона, макар и не съвсем достатъчно. Благодаря за препоръките!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също разбутах моите на Yamaha Pcifika 012 в книжката за подръжка пише 3 мм, но питах Канев във Варна, той ми каза 5-7 най-много.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък знам, че като натиснеш на последното прагче трябва струната да е на 1-2мм от адаптера.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.