Jump to content
Българският форум за музиканти

Електронни барабани


Recommended Posts

Нека и аз да споделя нещо за Ел.барабаните (макар че пиша рядко), ползвам ел.барабани от около 3 и половина :

1+Лесни за пренасяне и озвучаване,Удобни за репетиция,за записи ,клубове с малки сцени!!!Ако човек знае как да си направи сетовете как да ги рездели в панорами кое колко силно трябва да е ,мисля че няма проблеми и много зажиси каква музика свириш с тях.Аз съм гползвал за поп,латино,реге и ми спестяват страшно много носене перкусии,свирил съм и метал с тях ,но уви нестава и то главно заради чинелите.

2-не може да се свири с тази динамика като при акустичните,Шефовете на клубове се мръщят щото излгеждало тъпо като няма няква каса примерно 26х20 :)

 

 

Пс:Кво казах и АЗ неразбрах :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз с кеф бих си взел еДръмс за практис в къщи, защото на табуретки, легла, възглавници и т.н. не става. Имам акустик сет, но си седи в репетиционната. Свирим 2-3 пъти седмично, но няма кога да правя упражнение, нито да тренирам координация и други хави. Само ходя и свиря и напредъка е слабичък, а освен това не мога да отида с готово научени по-кривите неща и... кофти е.

Ако трябва да избирам само единия сет - вече си взех акустик и то не случайно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз малко да възродя темата :hysterical:

Значи според мен всичко опира до това с каква цел свириш. Свирил съм и на електронни и акустични сетове. И двата вида си имат плюсове и минуси.

Ако ще се занимаваш сериозно - под сериозно разбирам, група, свирене в заведение, концерти, участия и т.н. - акустичния сет е по-добре. Дори само от гледна точка на визията. Въпреки, че в нашата мила татковина едва ли някой обръща внимание точно на барабаните, освен ако не е и той барабанист.

Ако е за свирене в апартамент - електронни. Номерата със заглушаване, изолации, кори от яйца и т.н. са просто измислена работа. Истинска изолация струва 3 пъти повече от приличен акустичен сет. Има смисъл, единствено ако ще си правиш някакво домашно студио, за да си избиеш парите после. Много хора тук предполагам свирят за собствен кеф като мен. Без ангажиметни с групи и т.н. Горещо им препоръчвам електронните барабани. Не е вярно, че скапват техниката и т.н. Ако някой се притеснява от скапване на техниката на свирене, нищо не му пречи от време на време да ходи в някоя репетиционна и да блъска на воля по кофите там. Има и друг момент: дори да се изолира апартамента като хората и имате глухи съседи, акустичния сет изисква доста време за настройка, за да звучи прилично. Може да се озвучи разбира се с микрофони, но това са още пари допълнително.

Това е моето скромно мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Мнението ми не е много по темата, но наистина се нуждая от помощ, а няма към кого да се обърна.

 

Тъй като се предполага, че повечето от Вас в тази тема имат електронни барабани.. бихте ли ме посъветвали как да ги свържа към компютъра. Понеже съм наистина невежа в тази област, това което разбрах (от четене тук там) е, че има устройство, което е нещо като преходник от MIDI output-а на дръм модула ми (Alesis DM5) към USB-то на PC-то и след това мога да записвам с помощта на програми като cubase/ezdrummer и т.н.

 

Благодаря предварително и весело посрещане на 2010-та =)

 

Поздрави,

Иво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да поразгледаш темите в този форум, и особоно най-горната "Once And For All: VST Primer"

http://www.vdrums.com/forum/forumdisplay.php?f=54

 

В най-общи линии ти трябва много бърза (външна) звукова карта и мощен комп. иначе ще има latency (осезаемо време между удара по пада и звука, който се чува от компютра). Ако си само с такъв преходник, който споменаваш, ще може да запишеш миди информацията и да я озвучиш за запис, но не и в реално време.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Вярно са го направили много изпипано тоя модел. Само нещо цена не намерих ама със сигурност ще е доста дебело.

Поздрави и дано да се сдобием някога и с това невероятно изделие.

:offtopic-001::):);):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно са го направили много изпипано тоя модел. Само нещо цена не намерих ама със сигурност ще е доста дебело.

Поздрави и дано да се сдобием някога и с това невероятно изделие.

:thumbs_up::):metalist::metalist::music336:

Цената в САЩ е над 3000$,представи си в Европа колко ще бъде.Иначе е good job,направо си е революция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ми та колко? Най - малко 3000 Е. Незнам спрямо TD - 12 и TD - 20 на Роланд какво е съотношението, но пак казвам дано някой нашенец се сдобие и да се похвали. Най - вероятно това е бъдещото развитие на електронните барабани, така премахват един от минусите им - лошата визия особено на голяма сцена. Бате Денис е класика не случайно той презентира...

Поздрави. :secret:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз уж четох,гледах,ама никъде не разбрах от какво дърво са.При положение,че е от скъпите е безсмислено.Това 2 в 1 много оскъпява цялото изделие според мен.Иначе другите нововъведения бяха наложителни и то не от вчера - размера на корпусите,материала за кожите и чинелите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тотално малоумно и ненужно изделие. Цената като на повечето "нови" продукти ще е безбожна и напълно неоправдана.

 

За всички, които въздишат по това нещо - същия успех постигате с меш хедс на нормални барабани(с томове фаст размери) и тригери на по-ниска цена и с по-професионален резултат.

 

Денис Чембърс презентира не защото ще тръгне да свири на подобна измиsлица, а защото е индорсър на Пърл и за това му се плаща :D

 

Аз още на записа имам забележки към звука на места - представям си на живо. Содствения им модул не съм чел откъде са го окрали, но ако наистина е собствена разработка толкова по-зле.

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за всеки влак има пътници... много хора не искат или не могат да се занимават с DIY и меш хедс и тригери. Хубавото е, че нов играч се опитва да навлезе в бизнеса.

 

Модула е брандиран алесис дм10. Според мен основното му качество е, че може да му налееш "one big lush sounding kit" в цялата памет... т.е. VST качество, без компютър аудиокарти и пр. главоболия. Надявам се да го пробвам скоро и ще докладвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Тотално малоумно и ненужно изделие. Цената като на повечето "нови" продукти ще е безбожна и напълно неоправдана.

 

За всички, които въздишат по това нещо - същия успех постигате с меш хедс на нормални барабани(с томове фаст размери) и тригери на по-ниска цена и с по-професионален резултат.

 

Денис Чембърс презентира не защото ще тръгне да свири на подобна измиsлица, а защото е индорсър на Пърл и за това му се плаща :)

 

Аз още на записа имам забележки към звука на места - представям си на живо. Содствения им модул не съм чел откъде са го окрали, но ако наистина е собствена разработка толкова по-зле.

Катско и аз съм на твоето мнение. Модулът според мен е слаб (128мб памет???). Новия алесис дм10 струва само 600 долара и според мен ще даде по-добър резултат.

Добре е да се върви към увеличаване на диаметъра на електорнните барабани (като при е-про), обаче еднакви обеми с акустичните отнема едно от основните предимства на ел. сетовете - преносимостта.

 

Иначе бих искал да споделя следното - в петък в София Лайв Клуб гледах 2 банди. Свиреха едновременно едни след други. Еднага група беше с dw сигурно за 7000 долара, другата група - с непонятна за мен марка барабани с тригери и дм5. Познай кои звучаха по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен електронните са само за упражнение(ако обстановката у вас не позволява упражнение на акустични) .

Акустичните са класика и според мен са най-добре за концерти и по възможност за упражнение.

НО пък електронните можеш да направиш много готини биитове с различните звуци :greenangel: .

Аз гласувам за акустични.

НО оптималния вариант за мен е акустични с електронни :) .

П.С. а пък и акустичните изглеждат по-яко на сцена ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.