Jump to content
Българският форум за музиканти

С какви струни сте?


Sturmfuhrer

Recommended Posts

Между другото, може ли някой да ми сподели лични впечатления как са струните Rotosound ? Гледам, че в РФ ги предлагат, но не смея да ги пробвам, че колегата pacman веднъж ми се беше оплакал от тях. :)

Преди известно време използвах Ротосаунд FFB606LB 035-090 и звукът им бе разкошен но за съжаление са ги спряли от производство. Преди година, поради липса на тънки струни по музикалните магазини във Варна ми се наложи да си купя 045 Castle които са корейски. Вярно че са ми малко дървени като усещане, но имат страшно приличен звук за парите си-35лв. Във връзка с изваряването на струни: ако имате съдомиялна машина в дома, слагайте струните в нея защото забелязах че след като си изварявах своите започваха да фалшивеят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от немотия се хвърлих в евтиното... Career 130... трябва да призная, че докато са нови имат много приятен звук.. след седмица свирене и разтягане ще ви кажа как гадно се чувствам. По-добре са от дефоултните струни на Уош-а ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

xxxx Carbon, най-кристалния звук, който съм вадил от Stagg-а ми, стоманена сърцевина и карбонови намотки, няма ръжда, зацапване.... Взех гии преди 2 години на промоция от един магазин за 30 галагана издържаха ми година преди да се скъсат, до последно вадеха един и същи тон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Скъса ми се струна :rockon:

всички ми казват че не е възможно да се скъса струна за бас :happy:

фендер са слаби

за струни взимайте дийн маркли или ямаха тва е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, да бе - аз колко пъти съм късал, даже по едно време вече нямаше къде да я връзвам едната.

 

... а на един концерт скъсах две и завърших само с 3-та и 4-та - мноу ТРЮ бех!

 

Струни се късат по няколко причини - от старост, от некачественост, от кофти китара (магаре и други л---а), комбинация от тези и т.н...

 

И на контрабасът се късат, колега, споко ;)

 

И дано темата бъда по-скоро затворена, че не искам да казвам какво мисля за Ямаха :happy:

 

Едит:

Забравих да кажа, че за първи път, като си купих Фендер-струни, умишлено се гаврих с тях няколко дни, че да видя мога ли скъсам нови и хубави струни и не успях :rockon: ... а аз зная как да изнасилвам ;)

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се замислиш и видиш - съвсем не е толкова невъзможно и т.н. да скъсаш струна на бас, защото струните са дебели не защото са направени от арматурно желязо с една обвивка отгоре, а защото имат няколко слоя обвивки и тънка сърцевина. Обвивките само добавят маса, за да може струната да възпроизведе по-нисък тон. А и да твърдиш че някакви струни не стават, защото си скъсал струна е меко казано неправилно. Както ти казаха проблема може а да е в самия бас, в някоя от частите му или...в теб! Аз за 6 години басуване не съм късал струна, като един комплект струни Queen (за 15 лв тогава) които сложих и ползвах 2 години издържаха стоически на slap, свирене с перо, концерти и всякакви издевателства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са пълни глупости. Едно на ръка, че от седем-осем години сигурно не съм късал струна, второ, че от ниския ценови клас фендър запазват средите и високите най-дълго. Поне 3-4 пъти пъти съм си взимал фендър и въобще не мога да твърдя, че са по-кофти от ДаДарио(другите любими на по-сносна цена), както ме убеждаваше един съфорумник. И амплитудата им е далеч по-малка- демек не се мятат като далекопроводни жици на силен вятър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е как подяволите за 2 дни свирене да се скъса ;)

 

А китарата ОК ли е?

И аз не съм доволен от фендърските струни (булет нещо си) за китара обаче, но по-често късането се дължи на кофти китара или на кофти свирец, или и на двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стага ги ползвам от 2 години , е да , скъсах 4-та струна , но споерд мен това се дължи на това , че струните бяха първо на друг бас / много за кратко / но си намерих пак една стаг , та комплекта си е добре . Пък за дебелината казах , не защото си мисля че като са дебели са винкел , а защото има и комплект с колко мм по-тънки , а тънките не ме кефят . Ясно ми устройството на струната - късал съм поне 2 комплекта контрабасови струни и още толкова баскитарни и съм ги explore-нал ... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Имаше тема из форумната част на басистите , в която имаше оплакване от фендерските струни . Е баса ми е с такива и на 3-ти дена късам "ре" струна ... :rolleyes:;):thumbdown: зех струна от стария бас ся . Стаг . Зимам си едни "Стаг" пак , и си кютам . Да знаете , ако се опарите , можем да сформираме клуб вече на струните еднодневки . ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ротосаунд ... преди бях с фендер .. но ротосаунд за мен са мн по добри... Сега съм със 40... но си купих 50-тки да си имам... :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.